hot picks
-
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Reve De Miel Gel cleansing and make-up remover for dry and sensitive skin 200 ml
naturally efficient, this ambery gel cleanses and removes make up in one go
its ultra soft tensio actives respect the skin.
€8.99€44.95/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Face Hygiene Gentle exfoliating jelly sensitive skin 50 ml
This gentle exfoliating jelly delivers a dual-action peel with soothing Avène Thermal Spring Water.
€13.00€260.00/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cicalfate+ Cleansing Gel irritated skin 200ml
AVENE Cicalfate + non-drying cleansing gel soothes and purifies irritated skin.
€10.30€51.50/l -
-20% Vegan
WeledaWeleda Arnica Sport shower gel 750 ml
Weleda’s arnica-infused Sport Shower Gel gently cleanses while helping to prevent dry skin—ideal for active lifestyles.
€7.99 €10.00€10.65/l -
-15%
NaturactiveNaturactive Anxiety 30 capsules
This formula combines the benefits of concentrated Rhodiola extract and SerianeTM Complex: it helps to calm anxiety during periods of temporary or recurring stress.
€6.36 €7.48€459.87/kg -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Huile Prodigieuse Multi Purpose Dry Oil Face, body & hair 50ml
NUXE Huile Prodigieuse Multi-functional dry oil provides a lasting hydration for your face, body and hair, reduces stretch marks appearance.
€14.39€287.80/l -
Made in France
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane Micellar Water sensitive skin 2 x 400 ml
Gently cleanses and removes makeup from sensitive skin with micellar technology, enriched with soothing, hydrating glycerin.
€19.90€24.88/l -
-20%
SensodyneSensodyne Gum care toothpaste 75 ml
Relieves sensitive teeth with long-lasting protection
€2.87 €3.59€38.27/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Hydrance Moisturising cream SPF30 48-hour hydration 40 ml
Need smart hydration that adapts to your skin’s needs—whatever your skin type, whatever the season? HYDRANCE delivers just that.
€17.99€449.75/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Huile Prodigieuse Multi-function dry oil Face, Body & Hair 100 ml
NUXE Multi-functional dry oil provides a lasting hydration for your face, body and hair.
€22.79€227.90/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe High Protection Tanning Oil SPF50 150ml
NUXE Sun Tanning Oil SPF50 protects face and body from the sun's rays while respecting the sea environment.
€16.99€113.27/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène My Essentials Gentle Eye Make-up Remover 125ml
Avene Gentle Eye Makeup Remover protects delicate eyelids.
€11.59€92.72/l -
PuressentielPuressentiel Respiratory Respiratory Inhaler With 19 Essential Oils 1ml
The Respiratory Inhaler Puressentiel with 19 Essential Oils is a natural "anti-chill" and anti-allergy product with decongestant, purifying, antibacterial, antiviral and soothing properties.
The Respiratory Inhaler Puressentiel with 19 Essential Oils is a natural "anti-chill" and anti-allergy product with decongestant, purifying, antibacterial, antiviral and soothing properties.
€3.79 -
A gift for you
AvèneAvène Couvrance Translucent Mosaic Powder 10g
Corrector of complexion
Translucent mosaic powder
Sensitive skins€18.10€1,810.00/kg -
A gift for you Promo
ValdispertValdispert Complete sleep 2x30 tablets
Valdispert Sleep Integral helps you fall asleep and stay asleep by reducing the number of night-time awakenings. 30 nights.
€17.99€239.87/kg -
-15%
VichyVichy Dercos Anti-dandruff Shampoo Dry Hair Dry hair 390ml
Dercos.
Anti-dandruff.
Dandruff, itchiness.
Dry hair.
Treatment shampoo.
200ml.€11.69 €13.69€29.97/l -
-20%
WeledaWeleda Stretch mark massage oil 100 ml
Maternity
stretch mark massage oil
Prevention and reduction of stretch marks
All skin types
€11.92 €14.89€119.20/l -
-20%
Phytosun AromsPhytosun Aroms Heartburn and acid reflux Natural Mint Flavour x15 bags
provides instant relief and lasting protection from heartburn and acid reflux
€4.79 €5.99€0.32/u -
-20%
ListerineListerine Zero Mouth Wash Soft Mint 500ml
Less intense, alcohol-free, LISTERINE® ZERO offers a less pronounced taste than the rest of the range.
Used twice daily in addition to brushing, LISTERINE® ZERO Mouthwash offers a less intense taste with all LISTERINE® effectiveness.€4.00 €4.99€8.00/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Creme Fraîche De Beaute 3-in-1 concentrate
Discover Nuxe’s 3-in-1 wonder: a hydrating 48-hour moisturiser, make-up remover and plumping mask in one addictive formula.
€19.99€199.90/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Hydrance Tinted rich cream SPF30 40ml
Avene Hydrance BB Radiance rich tinted hydrating emulsion moisturizes and corrects small imperfections for sensitive, very dry skin.
€16.49€412.25/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Fluid Spf50+ Normal To Combination Sensitive Skin 50ml
AVENE Sun care fluid ensures a very high protection for sensitive and hypersensitive skin exposed to an intense sunlight.
€11.99€239.80/l -
SolgarSolgar Zinc picolinate 15 mg supports immune defences 100 capsules
A highly absorbable zinc formula.
€12.89€396.62/kg -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Sun Sun Refreshing After Sun Lotion For Face And Body Visage Et Corps 200ml
Refreshing after sun lotion
prolongs tanning, helps repair and soothes skin
€10.99€54.95/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Hyaluron Activ B3 Day cream refill cellular regeneration 50 ml
Cellular Regeneration Day Cream refill is concentrated in Hyaluronic Acid and Niacinamide, stimulating cells activity and longevity.
€24.80€496.00/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyane Progressive anti-hair loss treatment for women 12 x 5 ml
Helps reduce female hair loss while promoting stronger, thicker, healthier-looking hair with 99% naturally derived ingredients.
€31.99€533.17/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Reve De Miel Ultra-comforting face balm for dry and sensitive skin 50 ml
This soothing balm hydrates, comforts and calms dry, sensitive skin.
€19.99€399.80/lOut of stock -
Promo
Mag 2Mag 2 Sleep Marine Magnesium and Melatonin 30 Tablets
Get a good night's sleep with the new formula of Mag2 Sleep food supplements!
€7.99€285.36/kgOut of stock -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Creme Fraîche De Beaute Repulpant hydrating 48h Normal Skin 30 ml
Skin is fresher, plumper and full of vitality!
€11.99€399.67/l -
-16% Made in France
René FurtererRené Furterer Triphasic Anti-hair loss Growth & Strength 90 capsules
Triphasic Caps Anti-Hair Loss Food Supplements by Furterer
€23.49 €27.89€335.57/kg -
-20%
NobacterNobacter Shaving Gel Sensitive Skin 150 ml
Triple anti-bacterial, hydrating and protective action. For sensitive skins prone to imperfections. Smoothens skin and limits the risk of suffering from micro-cuts.
€6.38 €7.98€42.53/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Eaux Florales Rose Floral Water Spray Bioes 200ml
Organic Rose Floral Water can be applied like a toner to remove make-up and tone the skin before applying your moisturiser.
€7.99€39.95/l -
-10%
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Night care 50 ml
EUCERIN
Hyaluron filler night careFills even the deep wrinkles.
€27.89 €30.89€557.80/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Prodigieux® Beautifying Scented Body Lotion 200ml
Prodigieux Perfumed body milk has a legendary fragrance and an ultra-sensorial melting texture.
€12.49€62.45/l -
-20%
WeledaWeleda Babies & Children Gentle Cleansing Gel 2 in 1 Body & Hair 750ml
Gentle cleansing gel for use from birth and for the whole family. 2 in 1: body and hair.
€7.99 €10.00€10.65/l -
A gift for you
AvèneAvène Couvrance Mosaic Powder Perfect Complexion 10g
Mosaic Powder Perfect Complexion by Avene mattifies your skin, fixes makeup, gives a natural healthy glow.
€18.10€1,810.00/kg