hot picks
-
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cold Cream 24-hour intense hydration lip balm 10ml
Avène Thermal Spring Water moisturizing lip balm protects & beautifies your lips for 24 hours.
€6.59€659.00/l -
SvrSvr Cicavit+ SOAPING GEL Ultra-gentle soothing Sanitizing gel 200ml
CICAVIT+ Foaming Gel is an expert ultra-gentle cleanser for sensitive skin. It Sanitizes and soothes irritated skin areas
€8.80€44.00/l -
25% from 2
CaudalieCaudalie Vineyard Angel shower gel 200 ml
This gentle Vineyard Angel shower gel cleanses even very sensitive skin.
€4.90€24.50/l -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Hydrating B5 Hydrating B5 Moisture Enhancing Fluid 30ml
Moisture enhancing fluid with hyaluronic acid and vitamin B5.
Increases skin hydration and maximises the benefits of you daily moisturiser.
Ideal for all skin types.
€62.89€2,096.33/l -
KloraneKlorane Keratincaps Strength and vitality Capsules
To give hair strength and vitality, KLORANE Laboratories have developed KeratinCaps, a new complete formula with Quinine extract, B vitamins, Zinc, Selenium and Keratin to provide the micronutrients essential for strong, healthy hair growth.
€18.99€324.62/kg -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cicalfate Drying Repair Lotion 40 ml
Avene Cicalfate lotion repairs irritated and oozing skin of infants, children and adults.
€10.00€250.00/l -
-10%
OemineOemine Krill NKO heart, brain and vision 80 capsules
Pure NKO krill oil with 500mg omega-3 EPA/DHA – a powerful marine antioxidant from 100% natural sources.
€27.84 €30.94€471.86/kg -
Promo
Mag 2Mag 2 24h Marine Magnesium 2x40 Tablets
24H Marine Magnesium from Mag2 for fatigue and nervousness.
€11.98€187.19/kg -
-10%
OemineOemine P.S.O 1000 125 ml
Supports skin health and digestive comfort with its marine lecithin and patience extract formula.
€35.99 €40.00€287.92/l -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Blemish + Age Defense Face serum for wrinkles and imperfections 30 ml
blemish and age defense serum
The unique combination of LHA, salicylic acid and dioic acid controls the production of sebum to reduce blemishes and prevent future rashes.
Glycolic acid and citric acid reduce wrinkles, improve skin texture and reduce irregularities.€74.99€2,499.67/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Xeracalm Nutrition Hydrating balm 400 ml
This deeply hydrating balm nourishes sensitive and very dry skin for the whole family, made with 95% naturally derived ingredients.
€16.90€42.25/l -
-13%
EG LaboEG Labo SyntholKiné Massage Roll-on Muscle tension 50ml
SYNTHOLKINE
Well-being
Massage roll-on.
Contains essential oils
Muscle tension
Feeling of warmth
Relaxes efficiently
Nomadic and practical
50 ml€6.49 €7.49€129.80/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun SPF50 body milk 250 ml
This SPF50+ body milk delivers ultra-high, invisible UVA/UVB protection for sun-safe skin.
€16.49€65.96/l -
Made in France Promo
JuvamineJuvamine Boost Ginseng Taurine 30 effervescent tablets
Juvamine Boost Ginseng Taurine, recognised for its energising effects.
€5.59 -
-15%
TheraPearlTheraPearl Heat or Cold Therapy 22.9x7 Cm Eye Mask
THERA PEARL
Eye Masks
Hot or cold therapy
Reusable
Relieves: dry eyes, headaches, sinus problems, swollen eyes
1 piece€10.99 €13.00 -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Creme Fraîche De Beaute Rich Hydrating Moisturiser 48H dry skin 50 ml
NUXE Moisturising Rich Cream provides an optimal hydration and protection from external aggressions.
€19.90€398.00/l -
-15%
A-DermaA-Derma Dermalibour+ CICA - Cleansing foaming gel 200 ml
DERMALIBOUR + Foaming Gel cleanses and soothes irritated and fragile skin.
€9.25 €10.90€46.25/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72-hour protection aerosol deodorant sensitive skin 2 x 150 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours—even on sensitive skin—with no alcohol or residue.
€13.99€46.63/l -
50% off 2nd
KloraneKlorane Oats Gentle Dry Shampoo With Oat Milk Powder Chestnut and Brown Hair 150 ml
Klorane Gentle Dry Shampoo with Oat Milk washes your hair without having to wet it for an optimal volume and lightness.
€8.80€58.67/l -
-14%
René FurtererRené Furterer Triphasic Active Grow Hair Growth Accelerator Serum 100 ml
This hair growth accelerator serum naturally stimulates growth for longer, stronger hair.
€31.88 €36.89€318.80/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Spray Solaire Délicieux Haute Protection SPF50 visage et corps 150ml
NUXE sun SPF50 melting spray offers an optimal UVA/UVB protection from premature photo-aging
€16.99€113.27/l -
-20% Organic
PhytoceuticPhytoceutic Organic St. John's Wort, Saffron & Lemon Balm 60 tablets
Phytoceutic St. John's Wort, Saffron & Lemon Balm herbal food supplement improves emotional well-being & balance.
€9.58 €11.98 -
-20%
ListerineListerine Mouthwash Gum and Teeth Protection fresh mint flavour 500 ml
Strengthens gums, reduces plaque and helps protect against cavities for optimal daily oral hygiene.
€4.00 €4.99€8.00/l -
-20%
WeledaWeleda Arnica Sports Shower Gel 200ml
The invigorating organic Arnica Sports Shower Gel gives you a moment of well-being and freshness to allow your body to discover all of its energy. This shower gel is made from a gentle vegetable cleaning base that preserves the skin's natural hydration.
€3.11 €3.89€15.55/l -
Promo
PuressentielPuressentiel Repellents Mosquito repellent and soothing spray 75 ml
PURESSENTIEL
Spray anti-pike
Repellent + soothing
All infected areas
Temperate & Tropical
Assets 100% natural
0% insect neurotoxin
75ml€9.49€126.53/l -
-20% Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Magnifica Skin Perfecting Botanical Essence Aqua Bio Peau Tendance Acnéique Sanoflore 400ml
The Aqua Magnifica Essencehas been designed to restore the skin's balance , purity and to remain free of imperfections.
€15.40 €19.24€38.50/l -
Omega PharmaOmega Pharma A-PAR disinfectant antiparasitic 200 ml
Disinfects clothing and bedding against fleas, bed bugs, scabies mites and lice
€16.99€84.95/l -
-10% Organic
OemineOemine Bio Belle Rose De Damas Floral Water 200ml
Organic Damask Rose Water from Belle Oemine to purify and tone.
€6.29 €7.00€31.45/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Dermabsolu Intensive resculpting night cream 40 ml
Intensely nourishes sensitive skin while visibly plumping and reshaping facial contours, powered by bakuchiol and pro-ceramides.
€41.22€1,030.50/l -
-20% A gift for you
CetaphilCetaphil Hydrating moisturiser for dry to very dry skin 100 g
Instantly soothes and hydrates dry skin.
€5.59 €7.00€55.90/kg -
-18%
AlvitylAlvityl Vitality Chewables strawberry flavour 30 Comprimes
12 vitamins and 8 minerals for vitality
€9.00 €11.00 -
-20%
ListerineListerine Intense freshness mouthwash 500 ml
This mouthwash helps prevent and remove plaque for fresher breath.
€4.00 €4.99€8.00/l -
-20%
WeledaWeleda Calendula Nappy Change Cream 75 ml
This gentle nappy cream effectively protects delicate skin, helps prevent redness and soothes already irritated areas.
€4.79 €5.99€63.87/l -
-20% Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Silica Drinkable Solution Silicium Organique 1l
Dietary supplement
Drinkable organic silica
For age, growth and bone
€20.72 €25.90€20.72/lOut of stock -
Organic Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Vitamin C Flash Radiance Cleansing Foam 150ml
This airy foam gently removes makeup, excess sebum and traces of pollution.
€13.30€88.67/l