hot picks
-
Clement-ThekanClement-Thekan Calmocanil Calme et Soulage les Démangeaisons Chiens Chats 30 comprimés
Calmocanil soothing shampoo - Clément Thékan for dogs and cats
€7.99€199.75/kg -
Clement-ThekanClement-Thekan Sedakan Mal des Transports Dogs and Cats 30 tablets
Complementary food to help combat anxiety and feelings of nausea for dogs and cats - Sedakan 30 tablets
€8.99€224.75/kg -
Made in France
Phytosun AromsPhytosun Aroms Spray Nasal Max Effet 4 en 1 20ml
Medical device. Used in the symptomatic treatment of nasal congestion: in case of colds, rhinosinusitis or allergic rhinitis. Fast acting - In less than 2 minutes: decongests and helps purify the nasal passages without drying them out, clinically proven.
€7.99€399.50/l -
-14%
CeraveCerave Oil Control Hydrating Gel-Cream Combination to Oily Skin 52ml
Oil Control Hydrating Gel-Cream For Combination to Oily Skin
€11.89 €13.90€228.65/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Source de Roses Crème Hydra Repulpante Refill 50ml
This day cream provides an immediate lifting effect and combats loss of firmness. Skin is firmer and the appearance of wrinkles is reduced.
€22.00€440.00/lOut of stock -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergymeno Zen 60 capsules
ERGYMENO Zen is a hormone-free herbal formula that is beneficial for women during the menopause.
€14.32 €16.84€409.14/kg -
Made in France
NutergiaNutergia ERGYNUTRIL Whey Proteins 350g
ERGYNUTRIL is a range of preparations rich in whey Proteins, with particularly delicious flavours (vanilla or cocoa).
€14.41€43.43/kg -
-25%
JuvaflorineJuvaflorine Juvaflorine Purifying Natural Green Clay Mask for Body, Face and Hair 300g A l'Argile Verte Purifiant et Exfoliant 300g
€3.29 €4.39€10.97/kg -
VichyVichy Dercos Anti-Dandruff Detangling Treatment Shampoo 200ml
2-in-1 anti-dandruff detangling shampoo that helps rebalance the microbiome and eliminates 100% of visible dandruff from the 1st application
€10.49€52.45/l -
VichyVichy Dercos Anti-Dandruff Detangling Treatment Shampoo 390ml
2-in-1 anti-dandruff treatment shampoo that helps rebalance the microbiome and eliminates 100% of visible dandruff from the 1st application
€15.70€40.26/l -
-20%
Marie RoseMarie Rose Anti-Lice and Nits Comb Striated Teeth All Hair Types
For all hair types without damaging it.
€11.92 €14.89€11.92/u -
SuavinexSuavinex SxPro Symmetrical soother 0 to 6 months x2
A soft silicone soother for babies from birth.
€5.60€3.36/u -
-10%
SvrSvr Clairial Dark spot ampoules 30 ml
For all skin types prone to blemishes (Sun, ageing, imperfections, uneven skin tone)
€25.90 €28.90€863.33/l -
SuavinexSuavinex Bonhomia Symmetrical Silicone Pacifier 18 Months and Plus x1
Bonhomia silicone soothers for babies aged 18 months and over.
€4.61€5.53/u -
SuavinexSuavinex Bonhomia Symmetrical Silicone Pacifier 6 to 18 months x1
Bonhomia silicone soothers for babies aged 6 to 18 months.
€4.61€5.53/u -
DarphinDarphin Hydraskin Gel Crème Continuous Hydration 30ml
This Darphin Gel-Cream quenches thirst instantly, leaving skin supple and radiant thanks to continuous hydration throughout the day.
€34.49€1,149.67/l -
-20%
ArkopharmaArkopharma Forcapil Anti-hair loss 60 gummies
Support hair strength and reduce hair loss with these easy-to-take gummies.
€13.99 €17.49€93.27/kg -
Made in France 15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Arkomag Magnesium B6 Nervousness and Fatigue 60 capsules
Arkopharma Laboratories have developed ARKOMAG®, a formula combining marine magnesium and vitamin B6.
€4.60€88.46/kg -
Made in France 15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Arkomag Marine Magnesium + B6 nervousness, tiredness, stress 120 capsules
Arkopharma’s ARKOMAG® combines marine-sourced magnesium with vitamin B6 for effective support.
€5.69€109.42/kg -
Made in France 15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Arkomag Bio 30 tablets
Arkopharma laboratories have developed ARKOMAG® ORGANIC Marine + Plant Magnesium.
€8.88€341.54/kg -
-20% Made in France
ArkopharmaArkopharma Forcapil Anti-Hair Loss Shampoo 200 ml
For over 30 years, Forcapil® has specialised in hair strength and health, combining exclusive lindera and millet plant extracts in this expert formula.
€7.91 €9.89€39.55/l -
-36%
RompRomp Amp anal bead chaplet
Discover pleasure at your own pace with progressively sized anal beads.
€12.19 €19.19€12.19/u -
-15%
NorevaNoreva Hexaphane Dry Foam Shampoo 150ml
NOREVA Hexaphane Dry Foam Shampoo cleans your hair without water, giving it volume and lightness in a flash.
€7.74 €9.10€51.60/l -
-15%
Jean ProductsJean Products Figo First Aid Kits
A Kits with everything you need.
€3.02 €3.56€3.02/uOut of stock -
Diet HorizonDiet Horizon Mag-B Stress x15 Sticks
MAG-B STRESS contains Magnesium and Rhodiola to help reduce stress-related fatigue.
€9.39€125.20/kg -
Made in France Vegan A gift for you
AvèneAvène My Essentials Micellar Lotion Sensitive Skin 200ml
AVENE Micellar lotion gently removes impurities and makeup from your face, eyes and lips.
€7.98€39.90/lOut of stock -
-20% Organic Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit White peach organic 48h cream deodorant 45 g
A 100% natural-origin cream deodorant with no aluminium salts, vegan and delicately scented with white peach.
€5.20 €6.49€115.56/kg -
-20% Organic Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit 48H Organic Monoï Deodorant Cream 45 g
A 100% natural-origin deodorant cream, free from aluminium salts, vegan and delicately scented with monoi.
€5.20 €6.49€115.56/kg -
DarphinDarphin Eclat Sublime Bi-Phase Youth Micro-Serum 30ml
A new horizon for Skin, with the new Eclat Sublime serum for a youthful glow
€64.90€2,163.33/l -
Organic
WeledaWeleda Calendula Cleansing Cream Body and Hair for Babies and Children 400ml
Ideal for daily use by infants and young Children.
€7.92€19.80/l -
-20%
WeledaWeleda Youth Power Eye contour cream with Protect & Lift effect and maca peptides 12 ml
Smooths the eye area with a lifting effect and enhanced antioxidant protection, thanks to pomegranate seed oil, maca peptides and astaxanthin.
€14.40 €18.00€1,200.00/l -
-20%
WeledaWeleda Pomegranate Anti-Ageing Night Cream Youth Power and Maca Peptides 40 ml
Deeply hydrates and lifts skin with pomegranate seed oil and peptides.
€19.92 €24.90€498.00/l -
-20%
WeledaWeleda Pomegranate Youth Power anti-wrinkle day cream and Maca Peptides 40 ml
With Bioes Pomegranate and Organic Maca Peptides reduces wrinkles and brightens the complexion.
€19.92 €24.90€498.00/l -
WeledaWeleda Maternity Stretch Mark Massage Balm Rapid absorption 2x150ml
Increases Skin elasticity, prevents and reduces the appearance of stretch marks.
€28.49€94.97/l -
PhilipsPhilips Sonicare Giftboxes Power Flosser 3000+ Diamond Clean 9000
Precise, effortless cleaning between the teeth to improve the health of your gums.
€249.49€149.70/u -
-20%
WeledaWeleda Pomegranate Firming Serum and Maca Peptides 30ml
With Bioes Pomegranate and Organic Maca Peptides reduces wrinkles and boosts cellular energy.
€19.80 €24.76€660.00/l