🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

hot picks

  1. Les Secrets de Loly Travel set Frizzy hair
    Les Secrets de Loly

    Les Secrets de Loly Travel set Frizzy hair

    Travel Kits for frizzy hair

    (28)
    €28.98
    €72.45/l
    Out of stock
  2. Les Secrets de Loly Travel set Curly hair
    Les Secrets de Loly

    Les Secrets de Loly Travel set Curly hair

    Curly hair travel Kits

    (69)
    €29.80
    €74.50/l
    Out of stock
  3. Les Secrets de Loly Travel set Wavy hair
    Les Secrets de Loly

    Les Secrets de Loly Travel set Wavy hair

    Wavy hair travel Kits

    (71)
    €28.98
    €72.45/l
    Out of stock
  4. Les Secrets de Loly Travel set for curly hair
    Les Secrets de Loly

    Les Secrets de Loly Travel set for curly hair

    Curly hair travel Kits

    (273)
    €28.98
    €72.45/l
    Out of stock
  5. A gift for you
    Redken All Soft Hydrating shampoo dry, damaged hair 500 ml
    Redken

    Redken All Soft Hydrating shampoo dry, damaged hair 500 ml

    Gently cleanses and deeply hydrates dry, rough hair with argan oil, leaving it 7x softer and easier to detangle.

    (1)
    €20.11
    €40.22/l
    Out of stock
  6. A gift for you
    Redken Acidic Color Gloss Recharge shampoo coloured and highlighted hair 500 ml
    Redken

    Redken Acidic Color Gloss Recharge shampoo coloured and highlighted hair 500 ml

    Gently cleanses colour-treated hair while strengthening fibres and locking in intense shine, thanks to its amino acid-rich, acidic formula.

    (0)
    €25.87
    €51.74/l
    Out of stock
  7. Organic Made in France
    Babybio Fruit Immunity pouch 100 g

    Multiple choice

    Babybio

    Babybio Fruit Immunity pouch 100 g

    Packed with natural vitamin C to support your little one’s immune system.

    (1)
    €0.00/kg
    Out of stock
  8. -20%
    Lazartigue Thermo-protective serum set 60 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Thermo-protective serum set 60 ml

    A luxurious set featuring a 50 ml exceptional serum and a 10 ml dream hair oil.

    (0)
    €23.84 €29.80
    €397.33/l
    Out of stock
  9. -20%
    Lazartigue Dream Oil Gift Set 60 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Dream Oil Gift Set 60 ml

    A luxurious gift set featuring a 50 ml Dream Oil and a 10 ml exceptional serum.

    (0)
    €27.92 €34.90
    €465.33/l
    Out of stock
  10. Lierac Make-up Removers Foaming cleansing mousse suitable for all skin types 2 x 150 ml
    Lierac

    Lierac Make-up Removers Foaming cleansing mousse suitable for all skin types 2 x 150 ml

    Gently cleanses while soothing even the most sensitive skin.

    (2)
    €14.99
    €49.97/l
    Out of stock
  11. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Sun The Essentials High Protection
    Nuxe

    Nuxe Sun The Essentials High Protection

    Fall for our High Protection Sunscreens SPF50 travel size routine. Ideal for taking with you wherever you go!

    (0)
    €20.99
    €161.46/l
    Out of stock
  12. Organic Promo
    Melvita Argan Bio-Active Firming Lift Cream Refill 50ml
    Melvita

    Melvita Argan Bio-Active Firming Lift Cream Refill 50ml

    This day cream provides an immediate lifting effect and combats loss of firmness. Skin is firmer and the appearance of wrinkles is reduced.

    (1)
    €26.99
    €539.80/l
    Out of stock
  13. Organic Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Prodigieux® Neroli Bio Oil 100ml + Hair Prodigieux® Shampoo 30ml
    Nuxe

    Nuxe Prodigieux® Neroli Bio Oil 100ml + Hair Prodigieux® Shampoo 30ml

    Duo Huile Prodigieuse® 100ml + Hair Prodigieux® Shampoo 30ml

    (1)
    €24.89
    €191.46/l
    Out of stock
  14. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Huile Prodigieuse Multi-functional floral golden dry oil face, body and hair 50 ml
    Nuxe

    Nuxe Huile Prodigieuse Multi-functional floral golden dry oil face, body and hair 50 ml

    This luxurious dry oil blends delicate floral notes of grapefruit zest, magnolia and musk for a captivating fragrance.

    (1264)
    €17.89
    €357.80/l
    Out of stock
  15. -14%
    Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Anti-ageing and anti-dark spot body cream 200 ml
    Eucerin

    Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Anti-ageing and anti-dark spot body cream 200 ml

    Improves elasticity, deeply nourishes skin and reduces dark spots with hyaluronic acid, creatine and thiamidol.

    (124)
    €18.59 €21.59
    €92.95/l
  16. -15%
    Lehning Swiss paste for visual fatigue 40 gummies
    Lehning

    Lehning Swiss paste for visual fatigue 40 gummies

    A food supplement to help support eye health and protect against blue light exposure.

    (1)
    €5.49 €6.49
    €109.80/kg
    Out of stock
  17. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Neutralize Violet toning shampoo Grey, white and blonde hair 250 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Neutralize Violet toning shampoo Grey, white and blonde hair 250 ml

    Discover Lazartigue Neutralize dejaunising Violet shampoo, which neutralises unwanted shine and makes hair more beautiful.

    (15)
    €13.99 €17.50
    €55.96/l
    Out of stock
  18. Lierac Premium Day And Night Voluptuous Absolute Anti Ageing Normal to Dry Skin 50ml
    Lierac

    Lierac Premium Day And Night Voluptuous Absolute Anti Ageing Normal to Dry Skin 50ml

    Ultra nourishing, Lierac Premium Day & Night Voluptuous Absolute Anti-Aging corrects all the signs of skin-aging: deep wrinkles, loss of density, uneven complexion. It intensely nourishes and awakens radiance of the complexion.

    (1)
    €47.02
    €940.40/l
    Out of stock
  19. A gift for you
    Nuxe Nuxuriance Ultra Global Anti-Age Kit Dry to Very Dry Skin
    Nuxe

    Nuxe Nuxuriance Ultra Global Anti-Age Kit Dry to Very Dry Skin

    Discover the Nuxe Global Anti-Age Kit, more efficient than retinol: revitalizes, regenerates and resurfaces all skin types.

    (2)
    €47.80
    €735.38/l
    Out of stock
  20. A gift for you
    Nuxe Nuxuriance Ultra Global Anti-Age Kit
    Nuxe

    Nuxe Nuxuriance Ultra Global Anti-Age Kit

    Discover the Nuxe Global Anti-Age Kit, more efficient than retinol: revitalizes, regenerates and resurfaces all skin types.

    (12)
    €52.90
    €813.85/l
    Out of stock
  21. A gift for you
    Nuxe Very rose Soothing hydrating body milk 400 ml
    Nuxe

    Nuxe Very rose Soothing hydrating body milk 400 ml

    Discover the delicacy of the rose in our Very Rose soothing moisturising body lotion, which hydrates, soothes, enhances and protects your Skin

    (6)
    €19.90
    €49.75/l
    Out of stock
  22. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Hair Prodigieux Mirror Shine Shampoo 200ml + Shine Detangler 200ml free
    Nuxe

    Nuxe Hair Prodigieux Mirror Shine Shampoo 200ml + Shine Detangler 200ml free

    Transform your hair with the sublimating power of fermented Rosa Camellia oil!

    (4)
    €24.29
    €60.72/l
    Out of stock
  23. -20%
    Lazartigue Extra Gentle Eco refill extra-gentle shampoo 500 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Eco refill extra-gentle shampoo 500 ml

    Extra Gentle eco-refill shampoo prevents scalp disorders and leaves hair stronger, suppler and shinier.

    (0)
    €23.92 €29.90
    €47.84/l
    Out of stock
  24. Vegan A gift for you
    Redken Acidic Color Gloss Gentle Colour Shampoo Cheveux Colorés Méchés 500ml
    Redken

    Redken Acidic Color Gloss Gentle Colour Shampoo Cheveux Colorés Méchés 500ml

    Shampoo that prolongs colour, moisturises and adds shine, thanks to its acidic pH formula
    (1)
    €29.99
    €59.98/l
    Out of stock
  25. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Reve De Miel CICA Hands Cream Dry and Damaged Skin 2x50ml
    Nuxe

    Nuxe Reve De Miel CICA Hands Cream Dry and Damaged Skin 2x50ml

    Reve de Miel CICA Hands Cream repairs and nourishes very dry, damaged hands.

    (1)
    €9.90
    €99.00/l
    Out of stock
  26. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Huile Prodigieuse Cracker Roll-On Floral Gold 8ml
    Nuxe

    Nuxe Huile Prodigieuse Cracker Roll-On Floral Gold 8ml

    Cracker Roll on Huile Prodigieuse or Floral Gold Nuxe

    (0)
    €9.90
    €1,237.50/l
    Out of stock
  27. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Huile Prodigieuse Cracker Roll-On Gold 8ml
    Nuxe

    Nuxe Huile Prodigieuse Cracker Roll-On Gold 8ml

    Huile Prodigieuse® Gold in a new roll-on format! New format, same formula. Illuminate areas of the Face and décolleté with subtle golden highlights.

    (0)
    €9.90
    €1,237.50/l
    Out of stock
  28. A gift for you
    Nuxe Reve De Miel Lip Care Gift Set 10 ml
    Nuxe

    Nuxe Reve De Miel Lip Care Gift Set 10 ml

    Hydrate your lips with a glossy effect!

    (1)
    €12.48
    €1,248.00/l
    Out of stock
  29. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Prodigieux® Infiniment Glow Giftboxes
    Nuxe

    Nuxe Prodigieux® Infiniment Glow Giftboxes

    (0)
    €34.90
    €498.57/l
    Out of stock
  30. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Prodigieux® Coffret La Collection
    Nuxe

    Nuxe Prodigieux® Coffret La Collection

    Discover the iconic Prodigieuse range in this NUXE gift set, crafted with French expertise.

    (2)
    €49.90
    €232.09/l
    Out of stock
  31. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Very rose Giftboxes Rose A L'Infini
    Nuxe

    Nuxe Very rose Giftboxes Rose A L'Infini

    Discover the 3 iconic pink Skincare products from NUXE: the floral Huile Prodigieuse, the Very Rose micellar water and the rose lip balm, to awaken your senses.

    (0)
    €24.95
    €166.33/l
    Out of stock
  32. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Very rose The Essentials Giftboxes
    Nuxe

    Nuxe Very rose The Essentials Giftboxes

    (0)
    €24.95
    €138.61/l
    Out of stock
  33. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Sweet Lemon Gourmet duo
    Nuxe

    Nuxe Sweet Lemon Gourmet duo

    Discover our ultra-gourmet duo with Lemon Meringue fragrance, for soft, moisturised and protected lips and hands. Certified ORGANIC and Vegan Skincare products, formulated and made in France.

    (1)
    €5.14
    €171.33/l
    Out of stock
  34. -20% A gift for you
    Avène Cleanance Mattifying aqua-gel Blemish-Prone Skin 50 ml
    Avène

    Avène Cleanance Mattifying aqua-gel Blemish-Prone Skin 50 ml

    Cleanance Cleansing Gel by Avene to soothe oily, blemish-prone skin.

    (304)
    €9.98 €12.48
    €199.60/l
    Out of stock
  35. Organic Made in France
    Babybio Organic Butters 12 Months and Plus 6 Sachets of 2
    Babybio

    Babybio Organic Butters 12 Months and Plus 6 Sachets of 2

    Ideal for a gourmet break.

    (0)
    €2.89
    €24.08/kg
    Out of stock
  36. -20% Organic Made in France Vegan
    Nat&Form Ashwagandha Bioes 60 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Ashwagandha Bioes 60 capsules

    Organic ashwagandha-based food supplements.

    (4)
    €8.56 €10.69
    €267.50/kg
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara