🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union
Body

Body care products

  1. New Made in France
    Bioderma Atoderm AD Intensive balm 75 ml
    Bioderma

    Bioderma Atoderm AD Intensive balm 75 ml

    Immediately soothes and restores the skin’s lipid barrier.

    (0)
    €7.40
    €98.67/l
    Out of stock
  2. Sanoflore Cera Botanica Hand and lip gift set
    Sanoflore

    Sanoflore Cera Botanica Hand and lip gift set

    Nourishes, repairs and protects dry hands and lips with ceramides and soothing camelina oil.

    (0)
    €11.99
    €199.83/l
    Out of stock
  3. Biotherm Eau Vitaminée Berry-scented vitamin-enriched body mist 100 ml
    Biotherm

    Biotherm Eau Vitaminée Berry-scented vitamin-enriched body mist 100 ml

    A refreshing body mist with zesty bergamot and juicy raspberry for a light, uplifting fragrance.

    (49)
    €23.04
    €230.40/l
    Out of stock
  4. Biotherm Eau Vitaminée Refreshing vitamin-enriched body mist with lemon 100 ml
    Biotherm

    Biotherm Eau Vitaminée Refreshing vitamin-enriched body mist with lemon 100 ml

    A refreshing vitamin-enriched body mist with zesty lemon and balanced floral notes for an instant burst of radiance.

    (49)
    €23.04
    €230.40/l
    Out of stock
  5. Organic
    Pur Aloé Repairing Aloe Vera cream organic face, hand and body cream 75 ml
    Pur Aloé

    Pur Aloé Repairing Aloe Vera cream organic face, hand and body cream 75 ml

    This repairing aloe vera cream for face, hands and body delivers optimal skin repair and regeneration.

    (0)
    €8.99
    €119.87/l
    Out of stock
  6. Biotherm Eau Vitaminée Refreshing body water Pulsation Berry 10 ml
    Biotherm

    Biotherm Eau Vitaminée Refreshing body water Pulsation Berry 10 ml

    Awaken your senses with a fruity scented mist blending bergamot, raspberry and cedarwood for a fresh, uplifting fragrance.

    (0)
    €9.89
    €989.00/l
    Out of stock
  7. Biotherm Eau Vitaminée Refreshing citrus tonic body water 10 ml
    Biotherm

    Biotherm Eau Vitaminée Refreshing citrus tonic body water 10 ml

    Awaken your senses with a zesty citrus fragrance blending lemon, rhubarb and kiwi for vibrant energy all day long.

    (0)
    €9.54
    €954.00/l
    Out of stock
  8. Dolpic Sport Gift Set
    Dolpic

    Dolpic Sport Gift Set

    A complete sports set combining shower gel, anti-chafing cream and massage oil for hygiene, protection and recovery.

    (0)
    €17.41
    €46.43/l
    Out of stock
  9. Osmae Imperial Black Rose gift set
    Osmae

    Osmae Imperial Black Rose gift set

    Delivers a delicate fragrance and intense hydration for hands and nails in a sleek, practical format.

    (0)
    €12.60
    €210.00/l
    Out of stock
  10. Osmae Tonka Delight
    Osmae

    Osmae Tonka Delight

    Indulge in a cosy sensory experience with a tonka-scented mist and shower gel for ultimate relaxation.

    (0)
    €12.13
    €60.65/l
    Out of stock
  11. Osmae Star-studded gift set
    Osmae

    Osmae Star-studded gift set

    A fragrant, nourishing body care trio featuring shower gel, hand cream and captivating eau de toilette.

    (0)
    €18.90
    €118.12/l
    Out of stock
  12. New
    Weleda Divine Amber Hand Cream 50 ml
    Weleda

    Weleda Divine Amber Hand Cream 50 ml

    Deeply hydrates and nourishes hands with warm vanilla and vetiver for an exotic fragrance.

    (0)
    €8.90
    €44.50/l
    Out of stock
  13. New
    Weleda Sports Recovery Kit
    Weleda

    Weleda Sports Recovery Kit

    Discover the essential Kits for all sports enthusiasts! A complete range of Skincare products for sports preparation and recovery.

    (0)
    €22.21
    €59.23/l
    Out of stock
  14. New
    Les petits prodiges Gift set trio of balms neutral fig and tinted
    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Gift set trio of balms neutral fig and tinted

    Nourishes, soothes and protects skin and lips with 100% natural care.

    (0)
    €14.99
    €74.95/kg
  15. New
    Dermophil Indien Hydrating hand cream with shea butter avocado scent 50 ml
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Hydrating hand cream with shea butter avocado scent 50 ml

    Moisturises dry, sensitive hands for 8 hours with shea butter, while its ultra-light texture absorbs quickly and leaves a powdery veil.

    (0)
    €9.94
    €198.80/l
    Out of stock
  16. New
    Dermophil Indien Hydrating hand cream with sweet almond oil grapefruit fragrance 50 ml
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Hydrating hand cream with sweet almond oil grapefruit fragrance 50 ml

    Keeps dry, sensitive hands hydrated for 8 hours with shea butter, in an ultra-light texture that absorbs quickly and leaves a powdery veil.

    (0)
    €9.94
    €198.80/l
    Out of stock
  17. Made in France
    Nuxe Very rose My Pink Essentials Kit
    Nuxe

    Nuxe Very rose My Pink Essentials Kit

    Dive into the delicious world of the My Pink Crush set—a curated selection of Nuxe essentials to see life through rose-tinted glasses!

    (0)
    €22.99
    €114.95/l
    Out of stock
  18. Made in France
    Nuxe Sun My Summer Essentials
    Nuxe

    Nuxe Sun My Summer Essentials

    The must-have limited-edition summer essentials kit.

    (1)
    €38.80
    €155.20/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara