Lipsticks and lip treatments
-
WeledaWeleda Gentiane Bleue and Edelweiss Evening Primrose Redensifying Eyes And Lips Care 10 ml
Weleda Redensifying Eyes and Lips Care Evening Primrose is a regenerating care blurring wrinkles and firming eye and lip contour.
€20.99€2,099.00/l -
Made in France Vegan
CaudalieCaudalie Premier Cru Global anti-ageing eye cream 15 ml
Premier Cru Global Anti-Aging eye treatment
€44.50€2,966.67/l -
Made in France Vegan
LA ROSÉELA ROSÉE Refill Raspberry Tinted Nourishing Lip Stick With Bioes Shea Butter 4.5g
Highly concentrated in ORGANIC Karité butter and plant oils and waxes, it nourishes, repairs and protects dry or damaged lips.
€7.99€1,775.56/kg -
AlvianaAlviana Shiny red cherry lip balm 4.5 g
Nourishes and protects lips while enhancing their natural shine with organic cherry extract and organic olive oil.
€2.50€555.56/kg -
Organic
AlvianaAlviana Lip Balm Bronze 4,5g
ALVIANA
Lip Balm Bronze
Shimmering
with organic argan oil
4.5g€2.50€555.56/kg -
CarmexCarmex Classic lip balm 7.5 g
Instantly repairs and soothes chapped lips with a refreshing, comforting feel.
€2.50€333.33/kg -
Organic
Ballot-FlurinBallot-Flurin Baume De L'apicultrice Lips Magnifiques 15 ml
Satin-finish, protected Lips.
€13.70€913.33/l -
CarmexCarmex Strawberry SPF15 lip balm 4.25 g
Intensely nourishes and protects lips with SPF15, plumping while delivering a delicious strawberry scent.
€2.60€611.76/kg -
MediceuticsMediceutics Anti-ageing Lip Restructurer 15 ml
Anti-Age Lip Balm. High-performance triple anti-ageing formula. Hydrates, protects and repairs dry, damaged lips.
€23.95€1,596.67/l -
Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enocare Nourishing Lip Balm 15ml
Nourishing balm with provitamin B5, for dry, damaged or chapped lips.
€6.49€432.67/l -
Made in France
EneomeyEneomey Lip stimulation volumising and plumping gloss 4 ml
Plumps and deeply hydrates lips with a stimulating complex and hyaluronic acid for a fuller, smoother effect.
€22.69€5,672.50/l -
WeledaWeleda Skin Food Stick à lèvres 4.8g
Le soin SOS lèvres indispensable ! Formule triple action qui nourrit, répare et hydrate en profondeur
€4.00€833.33/kg -
Promo
MelvitaMelvita Rose Pulp Organic hydrating lip balm 4.5 g
Deeply hydrates and soothes dry lips with beeswax and apricot oil for long-lasting comfort.
€4.99€1,108.89/kg -
UrgoUrgo Filmogel Lip Cracks 7 ml
Repairs and soothes cracked lips with a protective film that lasts up to 5 hours.
€8.89€1,270.00/l -
Placentor VegetalPlacentor Végétal Placentor Eye And Lip Contour 30ml
day and night care to prevent and reduce lines and wrinkles around the eyes and lips
€14.29€476.33/l -
Organic Made in France
SanofloreSanoflore Cera Botanica Huile Lèvres Réparatrice 10ml
"L'Huile Lèvres Réparatrice CERA BOTANICA est un soin riche pour les lèvres sèches et abîmées.Elle nourrit, répare et protège, pour des lèvres sublimées."€7.00€700.00/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Nuxuriance Ultra Eye And Lip Contour Global Anti Ageing Care 15ml
NUXE
Nuxuriance Ultra
anti ageing careeye and lip contours
€32.99€2,199.33/l -
Placentor VegetalPlacentor Végétal Anti-ageing plumping lip balm 4 g
Boosts collagen and hyaluronic acid production for plumper, smoother, hydrated lips with shea butter and plant oils.
€10.00€2,500.00/kg -
Made in France
-
BiocyteBiocyte Cosmetic Anti-ageing Lip Mask Sachet de 1 masque
Biocyte Anti-Age Lip Mask to plump and deeply hydrate your lips.
€6.90€1,725.00/kg -
Organic Made in France
GamardeGamarde Nutrition Intense Lipstick 3.80g
Rich in nourishing and anti-oxidant active ingredients, Nourishing Lip Stick prevents tightness feelings, softens and protects dry lips for instant comfort
€3.49€918.42/kg -
Vita CitralVita Citral Nourishing Lip Stick SPF30 4g
NOURISHING Lip Stick SPF30.
€4.00€1,000.00/kg -
Organic Made in France
Laboratoires De BiarritzLaboratoires De Biarritz Sun care High Protection Lip Balm Sea & Mountains SPF30 Organic Haute Protection 15ml
A lip balm protecting our lips in extreme weather conditions
€9.49€632.67/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Very rose Plumping lip serum with Charms limited edition 8 ml
Discover the Very Rose Plumping Lip Serum: hyaluronic acid delivers 24-hour hydration with a glossy finish for smoother, fuller, beautifully defined lips.
€17.99€2,248.75/l -
LadrômeLadrôme Propolis Propolis Propolis Natural Lip Balm 4.8g
LADRÔME
Propolis
Fyto'stick
protective lip balm
Propolis + plants
4,8g€4.60 -
A gift for you
NuxeNuxe Reve De Miel Honey lip care 10 ml
Nourish and enhance lips with a pearlescent sheen using 100% natural honey oil, leaving them soft and protected.
€13.06€1,306.00/l -
EmbryolisseEmbryolisse Repairing Protective Stick 4,5g
This Protective Repair Stick has been specially formulated to protect, soothe and restructure dry, damaged lips.
€4.99€1,108.89/kg -
Organic
Fleurance NatureFleurance Nature Generous Lip Balm with L'Argan Bioes 15ml
A delicious balm to hydrate and protect the lips: Nourishes, repairs and beautifies the lips; Thick, melting and comfortable texture; Delicate Almond fragrance; Fair-trade certified Argan oil and Karité butter€4.60€306.67/l -
Burt'S BeesBurt'S Bees Honey Lip Balm 4.25g
Make a declaration of love to your lips with Honey Lip Balm, its deliciously sweet Perfumes and irresistibly silky texture.
€3.89 -
Vita CitralVita Citral Asepta Vita Citral Nourishing Lip Balm Sfp 15 4g
Vitacitral lipstick with macadamia oil, shea butter and vitamin E, repairs dry, damaged and chapped lips.
€2.56€640.00/kg -
-
Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Hyaluronic Acid Lip'up 7ml
7 in 1: Plumping, smoothing, moisturizing, healing, anti-wrinkle, gloss & contouring.
€17.50€2,500.00/l -
LieracLierac Glow Repulping lip gloss 10 ml
Plumps and deeply hydrates lips with hyaluronic acid for a glossy, naturally radiant finish.
€16.00€1,600.00/l -
-
-
CliniqueClinique Moisture Surge(TM) Hydro-Plumping Lip Care 10ml
CLINIQUE Moisture Surge complete lip care soothes and smoothes your lips.
€15.49€1,549.00/l