🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Hair products and treatments

  1. American Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 250ml
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 250ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a refreshing Perfumes.

    (65)
    €14.99
    €0.06/l
    Out of stock
  2. American Crew 3 in 1 Ginger + Tea Shampoo 450ml
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Ginger + Tea Shampoo 450ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Energising Perfumes.

    (4)
    €19.99
    €44.42/l
    Out of stock
  3. Revlon Professional Uniq One Masque En Spray Sans Rincage Edition limitée Parfum Relaxant 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One Masque En Spray Sans Rincage Edition limitée Parfum Relaxant 150ml

    Édition limitée : Soin capillaire sans rinçage au parfum relaxant. Notre bouteille rouge devient bleue en soutien à la cause du bien-être mental.

    (0)
    €13.99
    €93.27/l
    Out of stock
  4. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Neutralize Violet toning shampoo Grey, white and blonde hair 250 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Neutralize Violet toning shampoo Grey, white and blonde hair 250 ml

    Discover Lazartigue Neutralize dejaunising Violet shampoo, which neutralises unwanted shine and makes hair more beautiful.

    (15)
    €13.99 €17.50
    €55.96/l
    Out of stock
  5. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Hair Prodigieux Mirror Shine Shampoo 200ml + Shine Detangler 200ml free
    Nuxe

    Nuxe Hair Prodigieux Mirror Shine Shampoo 200ml + Shine Detangler 200ml free

    Transform your hair with the sublimating power of fermented Rosa Camellia oil!

    (4)
    €24.29
    €60.72/l
    Out of stock
  6. -20%
    Lazartigue Extra Gentle Eco refill extra-gentle shampoo 500 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Eco refill extra-gentle shampoo 500 ml

    Extra Gentle eco-refill shampoo prevents scalp disorders and leaves hair stronger, suppler and shinier.

    (0)
    €23.92 €29.90
    €47.84/l
    Out of stock
  7. Made in France
    René Furterer Absolue Keratine Ultimate Repair Mask Normal to Thin Hair 30ml
    René Furterer

    René Furterer Absolue Keratine Ultimate Repair Mask Normal to Thin Hair 30ml

    Absolue Keratine Ultimate Repair Mask lastingly restores normal to thin hair.

    (0)
    €7.49
    €249.67/l
    Out of stock
  8. Wella Professionals Ultimate Repair Nourishing Conditioner 75ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Repair Nourishing Conditioner 75ml

    Ultimate Repair, the deepest repair range from Wella Professionals.

    (0)
    €10.00
    €133.33/l
    Out of stock
  9. Wella Professionals Fusion Intensive Repair Masks 75ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Fusion Intensive Repair Masks 75ml

    Hair up to 95% more resistant to breakage*.

    (0)
    €12.98
    €173.07/l
    Out of stock
  10. Wella Professionals Ultimate Repair Deep Repair Masks 75ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Repair Deep Repair Masks 75ml

    Ultimate Repair, the deepest repair range from Wella Professionals.

    (1)
    €14.99
    €199.87/l
    Out of stock
  11. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Root Activating Serum Lightened and Lacking Density Hair 8x7ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Root Activating Serum Lightened and Lacking Density Hair 8x7ml

    A root-stimulating Serum for thinning hair.

    (0)
    €23.90
    €426.79/l
    Out of stock
  12. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Anti-Dandruff Shampoo Dandruff-prone scalp 250ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Anti-Dandruff Shampoo Dandruff-prone scalp 250ml

    A balancing anti-dandruff serum.

    (0)
    €12.90
    €51.60/l
    Out of stock
  13. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Serum Dry and sensitive scalps 100ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Serum Dry and sensitive scalps 100ml

    For dry or sensitive scalps prone to irritation.

    (0)
    €23.90
    €239.00/l
    Out of stock
  14. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Shampoo Dry and sensitive scalps 250ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Shampoo Dry and sensitive scalps 250ml

    For dry or sensitive scalps prone to irritation.

    (0)
    €12.90
    €51.60/l
    Out of stock
  15. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Shampoo Dry and sensitive scalps 1L
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Shampoo Dry and sensitive scalps 1L

    For dry or sensitive scalps prone to irritation.

    (0)
    €25.99
    €25.99/l
    Out of stock
  16. Sebastian Professional Penetraitt Repairing and strengthening conditioner damaged hair 250ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Penetraitt Repairing and strengthening conditioner damaged hair 250ml

    Conditioner to repair and strengthen damaged hair.
    (0)
    €23.99
    €95.96/l
    Out of stock
  17. Sebastian Professional Potion 9 Styling and protective care cream all hair types 500ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Potion 9 Styling and protective care cream all hair types 500ml

    The Holy Grail of hair. A styling care cream that restores hair's vitality and gives it natural movement.
    (1)
    €72.59
    €145.18/l
    Out of stock
  18. Sebastian Professional Microweb Fiber Soft texturiser all hair types 45ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Microweb Fiber Soft texturiser all hair types 45ml

    Malleable texturising Gel for supple definition without sticking or weighing down.
    (0)
    €25.90
    €575.56/l
    Out of stock
  19. Sebastian Professional Re-Shaper Anti-humidity styling spray with strong hold all hair types 400ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Re-Shaper Anti-humidity styling spray with strong hold all hair types 400ml

    Strong hold styling spray that protects against humidity and brushes out easily.
    (0)
    €18.10
    €45.25/l
    Out of stock
  20. Sebastian Professional Potion 9 Styling and protective care cream all hair types 150ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Potion 9 Styling and protective care cream all hair types 150ml

    The Holy Grail of hair. A styling care cream that restores hair's vitality and gives it natural movement.
    (0)
    €22.99
    €153.27/l
    Out of stock
  21. Wella Professionals Color Fresh Mask Temporary colour mask Cool Espresso 150 ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Color Fresh Mask Temporary colour mask Cool Espresso 150 ml

    13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.
    (284)
    €14.99
    €99.93/l
    Out of stock
  22. Wella Professionals Color Fresh Mask Temporary Colouring Masks Red 150ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Color Fresh Mask Temporary Colouring Masks Red 150ml

    13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.
    (0)
    €14.99
    €99.93/l
    Out of stock
  23. Wella Professionals Eimi Volume Curl Shaper Gel defined 72H curly hair 150ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Eimi Volume Curl Shaper Gel defined 72H curly hair 150ml

    72H Curls Defining Gel-Cream
    (2)
    €16.99
    €113.27/l
    Out of stock
  24. Wella Professionals Eimi Finition Flexible Finish Sculpting hair spray 250ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Eimi Finition Flexible Finish Sculpting hair spray 250ml

    SAY STYLE SPEAK EIMI
    (0)
    €14.99
    €59.96/l
    Out of stock
  25. Organic
    Aloesol Hydrating Gel Organic Aloe Vera 100ml
    Aloesol

    Aloesol Hydrating Gel Organic Aloe Vera 100ml

    organic Aloe Vera from fresh plants (gel inside the plant)
    (1)
    €9.40
    €0.09/
    Out of stock
  26. Vegan A gift for you
    Redken Acidic Color Gloss Gentle Colour Shampoo Cheveux Colorés Méchés 500ml
    Redken

    Redken Acidic Color Gloss Gentle Colour Shampoo Cheveux Colorés Méchés 500ml

    Shampoo that prolongs colour, moisturises and adds shine, thanks to its acidic pH formula
    (1)
    €29.99
    €59.98/l
    Out of stock
  27. Organic Made in France Vegan
    Dermaclay Soin Déjaunisseur BIO Cheveux Gris Blancs Blonds Centaurée Grey & White Hair 200ml
    Dermaclay

    Dermaclay Soin Déjaunisseur BIO Cheveux Gris Blancs Blonds Centaurée Grey & White Hair 200ml

    Enriched with natural blue pigments, to neutralise undesirable yellow highlights in grey, white and blonde hair and provide deep nourishment.

    (0)
    €14.65
    €73.25/l
    Out of stock
  28. Made in France
    René Furterer Sublime Karité Smoothing Cream Professional Styling No rinsing 40ml
    René Furterer

    René Furterer Sublime Karité Smoothing Cream Professional Styling No rinsing 40ml

    The styling cream with a texture enriched with Karité butter that smoothes and prolongs styling even the driest hair.

    (1)
    €12.35
    €308.75/l
    Out of stock
  29. Made in France
    René Furterer Sublime Karité Styling Discipline Milk No rinsing 40ml
    René Furterer

    René Furterer Sublime Karité Styling Discipline Milk No rinsing 40ml

    The essential express styling milk for dry hair. It hydrates and eliminates frizz while protecting the hair for longer-lasting styling.

    (11)
    €14.95
    €373.75/l
    Out of stock
  30. Made in France
    René Furterer Sublime Karité Hydrating Disciplining Shampoo Dry and Very Dry Hair 50ml
    René Furterer

    René Furterer Sublime Karité Hydrating Disciplining Shampoo Dry and Very Dry Hair 50ml

    The 2-in-1 shampoo that provides lasting hydration and discipline from root to tip.

    (0)
    €4.00
    €80.00/l
    Out of stock
  31. Revlon Professional Re/Start™ Hydrating micellar shampoo 250ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Hydrating micellar shampoo 250ml

    Micellar hydrating shampoo 250ml.

    (0)
    €13.00
    €52.00/l
    Out of stock
  32. A gift for you
    Phyto Paris Volume Volumising Conditioner Fine and flat hair 175ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Volume Volumising Conditioner Fine and flat hair 175ml

    Detangles and moisturises without weighing down.

    (3)
    €11.99
    €68.51/l
    Out of stock
  33. -9%
    Vichy Dercos Eco Refill Anti-Dandruff Shampoo for Dandruff and Itching Dry hair 500ml
    Vichy

    Vichy Dercos Eco Refill Anti-Dandruff Shampoo for Dandruff and Itching Dry hair 500ml

    Eco-refill shampoo for treating dandruff and itching in dry hair

    (2)
    €19.88 €21.89
    €39.76/l
    Out of stock
  34. Made in France A gift for you
    Phyto Paris Reparer Conditioner Dry hair 175ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Reparer Conditioner Dry hair 175ml

    Protects hair from breakage.

    (6)
    €11.99
    €68.51/l
    Out of stock
  35. -20%
    Lazartigue Curl Specialist Rich Hydration Masks Very curly, frizzy or frizzy hair 250ml
    Lazartigue

    Lazartigue Curl Specialist Rich Hydration Masks Very curly, frizzy or frizzy hair 250ml

    Deeply nourishes and moisturises the fibre while allowing instant detangling. The result is soft, shiny hair with redefined Curls and improved frizz control.

    (0)
    €32.60 €40.75
    €130.40/l
    Out of stock
  36. Caudalie Oil Elixir Smoothing & Glow Care Oil 100ml
    Caudalie

    Caudalie Oil Elixir Smoothing & Glow Care Oil 100ml

    Enriched with Prickly Pear Oil, Smooth & Glow Care Oil is a multi-use dry oil that nourishes and perfumes the body, hair and décolleté.

    (57)
    €17.80
    €178.00/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara