DUCRAY
-
DucrayDucray Anacaps Reactive Hair Loss Reactive 30 capsules
Stimulates growth, VEGAN formula, hair & nails, Can be used by pregnant women
€9.99€688.97/kg -
Made in France
DucrayDucray Anaphase Fortifying conditioner anti-breakage 200 ml
A fortifying conditioner for thinning or lacklustre hair.
€13.00€65.00/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Dry And Chapped Hands 50ml
Ictyane Hand cream for dry and chapped hands with shea butter helps restore your damaged epidermis.
€3.49€69.80/l -
Made in France
DucrayDucray Anaphase anti-thinning and hair loss shampoo 400 ml
This anti-thinning shampoo helps reduce chronic hair loss while adding volume to fine hair.
€13.78€34.45/l -
Made in France
DucrayDucray Keracnyl Drying body spray for spots 150 ml
Quickly soothes and reduces blemishes with salicylic and glycolic acids for deeply cleansed skin.
€12.40€82.67/l -
DucrayDucray Creastim Anti-Hair Loss Lotion hair loss, stress, fatigue, dieting, post-pregnancy 60 ml
Helps reduce temporary hair loss and promotes regrowth after childbirth, stress or fatigue.
€37.99€633.17/l -
DucrayDucray Kelual Squanorm Hydrating treatment shampoo for dry dandruff 200 ml
Ducray’s probiotic shampoo effectively removes dry dandruff and soothes the scalp for instant comfort.
€10.99€54.95/l -
-20%
DucrayDucray Kelual Elution Anti-dandruff daily shampoo 200 ml
Ducray ELUTION Balancing Shampoo helps prevent dandruff recurrence after anti-dandruff treatment.
€7.12 €8.89€35.60/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Emollient Nutritive Cream Dry To Very Dry Skins 400ml
Emollient nutritive cream
Face and body
Dry to very dry skins
€13.00€32.50/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Dry Dandruff Treatment Shampoo 400ml
the 1st Anti-dandruff shampoo, with PROBIOTIC-SCIENCE technology, to fight dry dandruff efficiently and restore a healthy scalp immediately and for good.
€14.30€35.75/l -
DucrayDucray Kertyol P.S.O Body and scalp concentrate for psoriasis-prone skin 100 ml
Soothes itching and helps remove dry patches on irritated skin and scalps.
€13.24€132.40/l -
DucrayDucray Rubefying Gel Tonifying Gel Scalp Stimulating Care Localised Hair Loss 30ml
The rubeficient gel stimulates the scalp and promotes the nutrition of hair bulbs.
€11.89€396.33/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Anti-dandruff scalp and face emulsion Face & Scalp, Cradle Cap 50 ml
Gently removes cradle cap and soothes baby’s scalp
€10.90€218.00/l -
Made in France
DucrayDucray Sensinol Soothing shampoo for reactive, itchy scalps 200 ml
Soothing shampoo that calms itchy, sensitive scalps and helps prevent recurring irritation.
€11.29€56.45/l -
Made in France
DucrayDucray Anaphase Anti-hair loss and growth shampoo 200 ml
This anti-hair loss shampoo helps reduce reactive shedding while stimulating regrowth for stronger, fuller hair.
€10.60€53.00/l -
DucrayDucray Keracnyl Compensating cream for acne-prone skin repairs and soothes blemish-prone skin 50 ml
Strengthens the skin barrier, repairs, hydrates and nourishes acne-prone skin.
€13.00€260.00/l