DUCRAY
-
Made in France
DucrayDucray Ultra-soft Dermo-Protective Shampoo 100ml
Ducray dermo-protective shampoo gently washes hair for the entire family.
€2.99€29.90/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Refreshing Anti-Dandruff Lotion 200 ml
Refreshing lotion that instantly soothes the itching associated with dandruff from the 1st application.
€11.89€59.45/l -
DucrayDucray Melascreen UV fluid for dark spots SPF50+ 50 ml
High-protection SPF50+ fluid to shield against sun-induced dark spots, age spots and localised hyperpigmentation.
€14.99€299.80/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Cleansing Gel Very Dry Skin Prone To Atopy 400ml
Ducray Dexyane Protective Washing Oil soothes and reduces feelings of tightness.
€9.14€22.85/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Extra Rich Dermatological Bar Dry Skin 100g
Ictyane Dermatological Bar, guaranteed without soap, gently cleanses dry and fragile skin.
€4.79€47.90/kg -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Eyelid eczema treatment treatment for sensitive eyelids 15 ml
Soothes itching, reduces swelling and treats eyelid eczema lesions for fast relief.
€14.29€952.67/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Oily Dandruff Treatment Shampoo 400ml
1st Anti-dandruff shampoo with PROBIOTIC-SCIENCE technology
€15.89€39.72/l -
Made in France
DucrayDucray Sensinol Soothing scalp itch relief spray Sensitive Scalp 30 ml
SOS anti-itching Care that instantly stops itchy scalp irritations.
€13.00€433.33/l -
Made in France
DucrayDucray Sabal Seboregulating treating shampoo for oily scalp and hair 200 ml
A targeted treatment shampoo for oily scalp and greasy hair.
€11.59€57.95/l -
DucrayDucray Keracnyl Blemish and blackhead cream with glycolic acid 30 ml
Helps reduce blemishes and excess sebum for clearer skin, thanks to its glycolic acid exfoliating action.
€11.89€396.33/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Hydrating Body Lotion Normal To Dry Skins 400ml
Hydrating body lotion
Normal to dry skins
€13.90€34.75/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Rich Cream Ictyane Nutri Dry Skin Ducray 40ml
This DUCRAY cream nourishes dry to very dry skins to provide comfort andsuppleness in everyday life.
€13.45€336.25/l -
DucrayDucray Keracnyl Fluide anti-imperfections SPF50+ Oily skin with a tendency to acne 50ml
KERACNYL UV Anti-Blemish Fluid offers a very high SPF50+ protection.
€13.00€260.00/l -
Made in France
DucrayDucray Kertyol P.S.O Ultra-rich Cleansing Gel Peaux Psoriasiques 400ml
Kertyol PSO Ducray ultra-rich gel gently cleanses your face and body.
€13.90€34.75/l -
DucrayDucray Keracnyl Ducray Keracnyl Stop Spots 10ml
Keracnyl stop bouton is a SOS treatment ; directly apply on the spots.
€9.29€929.00/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Face, Body and Hands Cream Eczema Treatment Med 30ml
A medical device that treats atopic, contact and chronic eczema lesions and limits their recurrence.
€9.89€329.67/l