🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

hot picks

  1. -8%
    Omron
    Omron

    Omron

    (0)
    €114.90 €124.90
    €114.90/u
  2. -30%
    Flora Natura Minevita® Selenium 60 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Minevita® Selenium 60 capsules

    Selenium supports normal immune function, helps maintain healthy hair and nails, promotes normal sperm production, protects cells from oxidative stress and aids normal thyroid function.

    (0)
    €6.93 €9.90
    €115.50/kg
  3. Flora Natura Minevita® Organic vitamin C 60 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Minevita® Organic vitamin C 60 capsules

    Vitamin C helps reduce fatigue, boosts iron absorption and supports normal energy metabolism and immune function.

    (0)
    €7.90
    €131.67/kg
  4. Flora Natura Minevita® Melatonin 60 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Minevita® Melatonin 60 capsules

    Melatonin helps reduce the time it takes to fall asleep and eases the effects of jet lag.

    (1)
    €6.90
    €115.00/kg
  5. Flora Natura Minevita® Magnesium malate 90 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Minevita® Magnesium malate 90 capsules

    Flora Natura Magnesium Malate helps reduce fatigue, supports normal energy metabolism, aids nervous system function and maintains healthy bones.

    (0)
    €12.45
    €138.33/kg
  6. Weleda Calendula Face moisturising cream 50 ml
    Weleda

    Weleda Calendula Face moisturising cream 50 ml

    Weleda’s fragrance-free organic Calendula Face Cream gently hydrates baby’s skin and helps prevent dryness.

    (0)
    €5.89
    €117.80/l
  7. Weleda DERMA 3in1 Relipid Cleansing Balm 200ml
    Weleda

    Weleda DERMA 3in1 Relipid Cleansing Balm 200ml

    Weleda Baby DERMA 3-in-1 Relief Cleansing Balm gently cleanses, nourishes and softens the face, body and hair of toddlers. For very sensitive skin with an atopic tendency, from birth.

    (0)
    €7.70
    €38.50/l
    Out of stock
  8. Weleda Derma 3-in-1 intensive hydration milk 200 ml
    Weleda

    Weleda Derma 3-in-1 intensive hydration milk 200 ml

    Gently soothes and deeply hydrates sensitive, eczema-prone skin from birth with organic white mallow.

    (1)
    €14.95
    €74.75/l
    Out of stock
  9. Weleda Derma 3-in-1 Anti-Itch Rescue Cream 50 ml
    Weleda

    Weleda Derma 3-in-1 Anti-Itch Rescue Cream 50 ml

    Instantly soothes itching and hydrates dry patches on sensitive skin, thanks to organic white mallow and nourishing oils.

    (0)
    €9.95
    €199.00/l
    Out of stock
  10. -15% Organic Made in France
    Ballot-Flurin Dermo Soin Apaisant 150ml
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Dermo Soin Apaisant 150ml

    Un fluide enveloppant qui prend soin des peaux les plus sensibles et les apaise.
    (0)
    €17.17 €20.20
    €114.47/l
    Out of stock
  11. -15% Organic Made in France
    Ballot-Flurin Miel totum Préparation dynamisée de Miel Intégral 150g
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Miel totum Préparation dynamisée de Miel Intégral 150g

    Toute la puissance de la ruche dans un pot : un rayon de miel broyé qui apporte aussi bien du miel, du pollen, de la cire d'abeille que de la propolis.

    (0)
    €17.03 €20.03
    €113.53/kg
  12. -15% Organic Made in France
    Ballot-Flurin Gommage Grains de Miel 150ml
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Gommage Grains de Miel 150ml

    Un gommage gourmand et doux qui s'adapte à toutes les peaux, y compris celle du visage.
    (0)
    €34.12 €40.14
    €227.47/l
  13. -15% Organic Made in France
    Ballot-Flurin Baume mains secours 75ml
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Baume mains secours 75ml

    La crème pour les mains idéale! Hydratante et protectrice, cette crème a une délicieuse odeur de miel de lavande et elle ne colle pas.
    (1)
    €8.50 €10.00
    €113.33/l
  14. -15% Organic Made in France
    Ballot-Flurin Gommes idées claires 30g
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Gommes idées claires 30g

    La gomme anti-stress idéal quand on veut s'apporter du confort dans son quotidien et dans sa tête.
    (0)
    €5.37 €6.32
    €179.00/kg
    Out of stock
  15. -15%
    Ballot-Flurin Bougie d'oreilles Hopi x2
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Bougie d'oreilles Hopi x2

    Des bougies en cire d'abeille pour nettoyer les oreilles en douceur.
    (0)
    €12.66 €14.90
    €6.33/u
  16. Organic
    Weleda Breastfeeding Organic Herbal Tea lemon and ginger flavour 2 x 20 sachets
    Weleda

    Weleda Breastfeeding Organic Herbal Tea lemon and ginger flavour 2 x 20 sachets

    Weleda’s Organic Breastfeeding Tea blends natural lemon and ginger flavours for a zesty, refreshing taste—specially crafted to support nursing mothers.

    (20)
    €6.78
    €84.75/kg
  17. Organic
    Flora Natura Organic Ashwagandha 120 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Organic Ashwagandha 120 capsules

    Flora Natura® Organic Ashwagandha capsules help maintain energy levels, optimal endurance and a sense of vitality.

    (0)
    €26.99
    €749.72/kg
  18. Vegan A gift for you
    Redken Acidic Bonding Concentrate Leave-in conditioner damaged ends 75 ml
    Redken

    Redken Acidic Bonding Concentrate Leave-in conditioner damaged ends 75 ml

    Leave-in balm to repair damaged ends and restore smoothness.

    (174)
    €38.99
    €519.87/l
  19. Made in France A gift for you
    Avène Dermabsolu Coffret Soins Experts Densité
    Avène

    Avène Dermabsolu Coffret Soins Experts Densité

    Coffret Noël Soins Experts Densité Dermabsolu (1 crème nuit DermAbsolu 40 ml et son format voyage 10 ml, 1 soin des yeux DermAbsolu 15ml)
    (0)
    €65.50
    €1,455.56/l
    Out of stock
  20. Made in France A gift for you
    Avène Hyaluron Activ B3 Anti-ageing gift set
    Avène

    Avène Hyaluron Activ B3 Anti-ageing gift set

    A festive anti-ageing gift set with Hyaluron Activ B3 serum (30ml + 10ml travel size) and eye cream (15ml).

    (0)
    €71.99
    €1,107.54/l
    Out of stock
  21. Promo
    Mag 2 BOOST goût fruits rouges 20 comprimés effervescents
    Mag 2

    Mag 2 BOOST goût fruits rouges 20 comprimés effervescents

    MAG 2 La marque experte du magnésium.
    (0)
    €8.99
    €104.53/kg
  22. Promo
    Mag 2 ENERGIE+ goût orange pressée 20 comprimés effervescents
    Mag 2

    Mag 2 ENERGIE+ goût orange pressée 20 comprimés effervescents

    MAG 2 La marque experte du magnésium.
    (0)
    €8.19
    €64.49/kg
  23. -10%
    Biokap Belleza Masque Violet Anti-Jaunissement cheveux blonds, blancs 150ml
    Biokap

    Biokap Belleza Masque Violet Anti-Jaunissement cheveux blonds, blancs 150ml

    Masque violet pour cheveux blonds, blancs ou méchés. Neutralise les reflets jaunes et orangés tout en nourrissant la fibre capillaire.
    (0)
    €13.42 €14.90
    €89.47/l
    Out of stock
  24. -10%
    Biokap Belleza Shampooing Violet Anti-Jaunissement cheveux blonds blancs 200ml
    Biokap

    Biokap Belleza Shampooing Violet Anti-Jaunissement cheveux blonds blancs 200ml

    Shampoing violet naturel pour cheveux blonds, blancs ou méchés. Neutralise reflets jaunes, nourrit et protège la couleur. Vegan
    (1)
    €13.93 €15.48
    €69.65/l
  25. -10% Organic
    Biokap Belleza Bio Shampooing bio Ultra Délicat Tous types de cheveux 200ml
    Biokap

    Biokap Belleza Bio Shampooing bio Ultra Délicat Tous types de cheveux 200ml

    Shampoing bio usage fréquent pour tous types de cheveux. Nettoie en douceur, hydrate et protège naturellement. Convient également aux cheveux colorés. Vegan
    (0)
    €9.71 €10.79
    €48.55/l
  26. -10% Organic
    Biokap Belleza Bio Shampooing bio Purifiant Pellicules 200ml
    Biokap

    Biokap Belleza Bio Shampooing bio Purifiant Pellicules 200ml

    Shampoing bio antipelliculaire pour cuir chevelu sensible. Purifie, apaise les démangeaisons et élimine les pellicules en douceur. Menthol, eucalyptus et tea tree. Vegan
    (0)
    €9.17 €10.19
    €45.85/l
  27. -10% Organic
    Biokap Belleza Bio Shampooing bio Douche Tous types de cheveux 200ml
    Biokap

    Biokap Belleza Bio Shampooing bio Douche Tous types de cheveux 200ml

    Shampoing douche bio 2 en 1 pour cheveux et corps. Purifie, rafraîchit et laisse la peau douce et les cheveux brillants. Vegan
    (0)
    €8.54 €9.49
    €42.70/l
  28. -10% Organic
    Biokap Belleza Bio Shampooing bio Fortifiant Cheveux fins 200ml
    Biokap

    Biokap Belleza Bio Shampooing bio Fortifiant Cheveux fins 200ml

    Shampoing bio fortifiant pour cheveux fins. Enrichi en prêle et curcuma pour des cheveux plus forts, épais et brillants. Vegan
    (0)
    €9.17 €10.19
    €45.85/l
  29. -10% Organic
    Biokap Belleza Bio Baume Restructurant bio Tous types de cheveux 125ml
    Biokap

    Biokap Belleza Bio Baume Restructurant bio Tous types de cheveux 125ml

    Après-shampoing bio pour tous types de cheveux. Hydrate, démêle et nourrit sans alourdir, tout en protégeant la brillance et les longueurs. Vegan
    (0)
    €9.17 €10.19
    €73.36/l
  30. -25%
    Nat&Form Complexe Beauté Cheveux 168 gélules
    Nat & Form

    Nat&Form Complexe Beauté Cheveux 168 gélules

    Ce complément alimentaire est formulé pour favoriser la croissance, la densité et la vitalité des cheveux grâce à une synergie complète

    (0)
    €18.22 €24.29
    €214.35/kg
  31. Organic
    Sanoflore Magnifica Imperfection-clearing body wash for combination and blemish-prone skin 400 ml
    Sanoflore

    Sanoflore Magnifica Imperfection-clearing body wash for combination and blemish-prone skin 400 ml

    This imperfection-clearing body wash targets the back, neck and chest to purify and smooth skin.

    (0)
    €11.95
    €29.88/l
  32. Organic
    Sanoflore Magnifica Anti-imperfection body mist serum for combination and blemish-prone skin 150 ml
    Sanoflore

    Sanoflore Magnifica Anti-imperfection body mist serum for combination and blemish-prone skin 150 ml

    This anti-blemish body mist serum targets imperfections on the back, neck and chest, leaving skin hydrated, purified and smoothed.

    (13)
    €13.90
    €92.67/l
  33. Zarbeil Throat & Immunity lozenges honey and lemon flavour 24 lozenges
    Zarbeil

    Zarbeil Throat & Immunity lozenges honey and lemon flavour 24 lozenges

    From the first lozenge, enjoy rapid soothing for your throat—perfect for winter or seasonal changes.

    (0)
    €4.99
    €62.38/kg
    Out of stock
  34. -20%
    Roc Retinol Correxion Crème Riche Rides Profondes 50ml
    Roc

    Roc Retinol Correxion Crème Riche Rides Profondes 50ml

    (1)
    €35.11 €43.90
    €702.20/l
  35. Luc Et Lea Coffret Lange et Eau de senteur
    Luc Et Lea

    Luc Et Lea Coffret Lange et Eau de senteur

    Couverture légère, bavoir ou doudou; le lange Luc et Léa inclus dans le coffret Naissance est un indispensable aux multiples usages pour le quotidien de bébé. 

    (0)
    €17.50
    €350.00/l
  36. 3C Pharma 3C Pharma AstheBoost Fatigue Passagère 30 effervescent tablets Blood Orange Flavour 30 comprimés effervescents
    3C Pharma

    3C Pharma 3C Pharma AstheBoost Fatigue Passagère 30 effervescent tablets Blood Orange Flavour 30 comprimés effervescents

     Myocalm® FORT, la solution à action rapide, naturelle et à efficacité prouvée pour soulager les douleurs musculaires intenses et immobilisantes."

    (0)
    €9.90
    €82.50/kg
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara