hot picks
-
New
3C Pharma3C Pharma Asthe Boost Temporary Fatigue natural orange flavour 10 x 10 ml doses
Reduces fatigue and boosts energy with iron and Siberian ginseng.
€10.39€103.90/l -
LazartigueLazartigue Ageless Youth mask scalp and lengths 250 ml
This anti-ageing regenerating mask restores youthful vitality and enhances your hair from root to tip.
€35.89€143.56/l -
KorresKorres Gel Douche 250ml
Nettoie en douceur et aide à maintenir le niveau d’hydratation naturel de la peau,
€5.90€28.32/l -
-
-
-12%
VichyVichy Man Extreme 96-hour antiperspirant 125 ml
Extreme 96-hour antiperspirant spray for men, offering long-lasting protection.
€7.50 €8.50€60.00/l -
-12%
VichyVichy Clinical Control 96h unisex anti-perspirant 125 ml
Unisex 96-hour anti-perspirant spray for long-lasting protection.
€7.50 €8.50€60.00/l -
-19%
VichyVichy Glow boosting face gel for hydration and radiance 50 ml
Boosts all 16 collagen types for a radiant, 24-hour hydrated glow and visibly firmer, smoother skin.
€20.89 €25.90€417.80/l -
-18%
VichyVichy Liftactiv Specialist Collagen-boosting eye serum 15 ml
Vichy collagen-boosting eye serum for a youthful, age-defying look
€22.70 €27.71€1,513.33/l -
-20% A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytophanere Reactive hair loss treatment 12 ampoules
Helps reduce sudden hair loss caused by stress or hormonal changes, with 4 patented botanical extracts for stronger hair.
€23.92 €29.89€398.67/l -
-20% A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytophanere Ultra length-boosting serum 50 ml
Boosts hair growth and strengthens strands from root to tip with ginseng, pumpkin and a protective botanical complex.
€23.92 €29.90€478.40/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Beach Detangling spray 150 ml
A no-rinse beach spray that instantly detangles and deeply rehydrates hair after swimming or sun exposure, leaving it soft, shiny and protected from breakage.
€9.90€66.00/l -
Made in France Promo
BiothermBiotherm Aquasource + Lightweight hydrating gel enriched with electrolytes 30 ml
A lightweight hydrating gel infused with electrolytes for refreshed, balanced skin.
€15.47€515.67/l -
Made in France Promo
BiothermBiotherm Aquasource Hydrating protective cream SPF30 50 ml
A hydrating SPF30 cream that protects and nourishes the skin.
€33.68€673.60/l -
Made in France Promo
BiothermBiotherm Aquasource + Lightweight hydrating gel enriched with electrolytes 100 ml
A lightweight hydrating gel infused with electrolytes for balanced, refreshed skin.
€29.89€298.90/l -
-20% A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytophanere Hair & nails 2 x 15 effervescent tablets
Boosts hair and nail health with zinc, selenium and B vitamins for stronger, fuller-looking results.
€14.56 €18.20€178.17/kg -
Made in France
LieracLierac Sunissime Sublime oil face, body & hair 100 ml
Infused with four precious plant oils, this shimmering oil enhances and reveals skin’s natural glow in one step, leaving a pearlescent veil with golden highlights for face, body and hair – 93% naturally derived ingredients.
€19.90€199.00/l -
Made in France
LieracLierac Sunissime Stick SPF50+ protect face and sensitive areas 15 g
Meet the new-look SPF50+ Protective Stick – broad-spectrum high protection for face and sensitive areas, with an invisible, naturally glowy finish in a handy on-the-go format.
€8.99€599.33/kg -
-15% Made in France
Vital ProteinsVital Proteins Beauty collagen unflavoured 315 g
Supports keratin production to help protect against cellular ageing and maintain healthy hair and nails.
€23.79 €27.99€75.52/kg -
Made in France
LieracLierac Firming day gel-cream gift set
This gift set includes a 50ml Firming Day Gel-Cream, a free 15ml Tightening Serum and a complimentary travel pouch.
€38.99€599.85/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Organic expert beauty oil 100 ml
This organic beauty oil blends 4 essential oils and 4 carefully selected plant oils to nourish, soothe, hydrate and restore skin’s elasticity.
€15.11 €18.89€151.10/l -
-20%
PuressentielPuressentiel DIY Pump Bottle 50 ml
This amber glass bottle lets you store and preserve your homemade oil-based treatments, with a pump for precise, measured dispensing.
€2.80 €3.49€2.80/uOut of stock -
-20%
PuressentielPuressentiel DIY roller bottle 10 ml
Create and apply your homemade skincare effortlessly with this amber glass roller bottle—perfect for preserving benefits and taking on the go.
€2.80 €3.49€2.80/u -
Philips
Philips Sonicare Têtes de brosse à dents standard G3 Premium Gum care x2
Aide à améliorer la santé des gencives et élimine efficacement la plaque dentaire pour un nettoyage profond au quotidien.€13.30€7.98/u -
Organic
WeledaWeleda Organic Nursing Tea peach and apricot flavour 2 x 20 sachets
Weleda’s Organic Nursing Tea is specially formulated to support women throughout breastfeeding.
€6.78€84.75/kg -
A gift for you Promo
ValdispertValdispert Sleep & Concentration 24 tablets
Helps you fall asleep faster and enjoy restorative sleep while supporting focus and memory with melatonin, passionflower and ginkgo.
€10.89€1,440.48/kg -
Organic
WeledaWeleda Organic nursing tea peach and apricot flavour 20 sachets
Weleda’s Organic Nursing Tea is specially blended to support breastfeeding mothers, with a naturally sweet, fruity flavour of peach and apricot.
€4.29€107.25/kg -
A gift for you
Forte PharmaForté Pharma Hydra Forté Hydration Boost coco-passion flavour 24 effervescent tablets
Helps maintain optimal hydration and replenish lost minerals with electrolytes and vitamins, perfect for sports or hot weather.
€9.00€98.90/kg -
A gift for you
Forte PharmaForté Pharma Hydra Forté Hydration Boost cola flavour 24 effervescent tablets
Supports optimal hydration and replenishes lost minerals with its blend of electrolytes and vitamins.
€9.00€98.90/kg -
Made in France 15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules St John's Wort emotional and psychological support 42 capsules
St John’s Wort helps maintain emotional balance and a positive mindset, with no dependency or drowsiness.
€9.50€105.56/kg -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Regenerating Hair Serum 50 ml
Boosts hair density and revitalises hair and scalp with royal jelly and silk amino acids.
€24.79 €31.00€495.80/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Hair Plumping Mask 150 ml
Boosts hair thickness and softness while repairing the hair fibre with royal jelly and silk amino acids.
€11.99 €14.99€79.93/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Revitalising Shampoo 250 ml
Revitalise and strengthen hair with royal jelly and silk amino acids, restoring shine, vitality and resilience.
€11.12 €13.90€44.48/l -
Promo
SaugellaSaugella Poligyn Intense Hydration Vaginal Gel 50+ 7 x 4
Hormone-free vaginal gel to relieve dryness, irritation and intimate discomfort.
€13.00€464.29/l -
-9% Made in France
KloraneKlorane Quinine Growth-boosting hair serum 100 ml
Boosts hair growth and strengthens density with quinine and adenosine for thicker, more resilient hair.
€30.86 €33.86€308.60/l -
Made in France 50% off 2nd
KloraneKlorane Quinine Growth-boosting shampoo 400 ml
Boosts hair growth and strengthens density with adenosine and medicinal quinine for healthier, more resilient hair.
€12.41€31.02/l