hot picks
-
Made in France
DucrayDucray Kelual Ds Soothing anti-dandruff spray 100 ml
Instantly soothes scalp itching and irritation while reducing dandruff with its patented antimicrobial complex.
€13.90€139.00/l -
Made in France A gift for you Promo
AvèneAvène Xeracalm A.D Relipidating cleansing oil 400 ml
Gently cleanses very dry and atopic skin while soothing itching, with a fragrance-free, pH-neutral formula.
€9.89€24.72/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cleanance Comedomed Intensive serum 30 ml
Target blemishes and reduce scarring with this ultra-concentrated serum, blending Comedoclastin™, glycolic acid and pro-collagen actives for smoother skin.
€30.88€1,029.33/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Hydrating self-tanning gel 100 ml
Achieve a natural, radiant tan in just 1 hour—streak-free and hydrating for face and body, with naturally derived DHA for a satin-smooth finish.
€13.00€130.00/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Ultra Sérum SPF50+ instantly plumping 30 ml
Intensely protects skin from UVA, UVB and blue light while instantly plumping with hyaluronic acid and niacinamide.
€24.98€832.67/l -
Made in France A gift for you Promo
AvèneAvène Xeracalm A.D Relipidating cleansing oil 1 l
Gently cleanses very dry, itchy skin while soothing and providing 24-hour intense hydration.
€16.00€16.00/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Ultra Stick SPF50 45 g
This ultra-waterproof SPF50+ sun stick delivers very high, sweat- and sand-resistant protection for sensitive skin, with an invisible, non-greasy finish.
€28.72€638.22/kgOut of stock -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Ultra SPF50 stick 20 ml
Provides ultra-high SPF50 sun protection that’s water-, sand- and sweat-resistant for face, lips and body.
€10.90€545.00/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Ultra Sérum SPF50+ Radiance Boost 30 ml
Offers intense SPF50+ protection against UVB/UVA and blue light while brightening the complexion with a vitamin Cg, Eg and B3 blend for an invisible, non-greasy finish.
€24.98€832.67/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Ultra Sérum SPF50+ hydrating long-lasting 30 ml
Offers intense SPF50+ protection against UVB, UVA and blue light while deeply hydrating skin with panthenol and antioxidants.
€24.98€832.67/l -
-
SvrSvr Sebiaclear Micellar cleansing water 60 ml
Gently cleanses, removes makeup and purifies blemish-prone sensitive skin without drying—even waterproof makeup.
€5.50€55.00/l -
-9%
SvrSvr Densitium Bi-Serum recharge 30 ml
This dual-action serum visibly firms and reshapes skin with hyaluronic acid and bio-calcium, lifting the oval and refining facial contours.
€28.96 €31.96€965.33/l -
-10%
SvrSvr Densitium Crème Rose Eclat Recharge 50 ml
This rosy-tinted treatment instantly brightens and evens skin tone while plumping for a lasting healthy glow.
€26.89 €29.89€537.80/l -
-10%
SvrSvr Densitium Replenishing cream 50 ml
This replenishing cream plumps, firms and evens skin with ultra-fragmented hyaluronic acid and bio-calcium for a firmer, more radiant complexion.
€26.89 €29.89€537.80/l -
-10%
SvrSvr Densitium Rich Recharge cream 50 ml
This rich cream deeply hydrates, plumps and firms mature skin while restoring an even, youthful glow.
€26.89 €29.89€537.80/l -
-10%
SvrSvr Densitium Night recharge balm 50 ml
Wake up to firmer, smoother skin with this night-time balm, enriched with bio-calcium and hyaluronic acid to boost your skin’s natural glow.
€27.89 €30.89€557.80/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Instant density and volume spray for fine hair 190 ml
Lightweight spray adds volume and protects fine hair from heat up to 230°C while helping to prevent breakage.
€30.35€159.74/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Density shampoo fine hair 300 ml
Strengthens fine hair and reduces breakage with a caffeine and prebiotic densifying complex.
€21.95€73.17/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Density conditioner fine hair 300 ml
This lightweight conditioner boosts hair density while hydrating, thanks to a caffeine and prebiotic-rich thickening complex.
€21.95€73.17/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Scalp density serum for fine hair 100 ml
Strengthen and hydrate fine hair while reducing breakage with hyaluronic acid and fatty acids.
€32.95€329.50/l -
Made in France Vegan A gift for youNuxe
Nuxe Very rose Sérum Lèvres Repulpant avec Etuits et Charms Edition Limitée 8ml
€21.40€2,675.00/lOut of stock -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Merveillance lift Wrinkle and firming set day and night
Firms skin and visibly smoothes wrinkles with a plumping action, leaving the face looking refreshed and the skin texture refined.
€39.94€614.46/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Sun Summer Routine
Protect and enhance your face and body with this high-protection SPF30 sun routine, enriched with nourishing oils for a golden glow.
€38.29€159.54/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Prodigieux® Floral Gold Roll-on multi-purpose dry oil 60 ml
Nourish, illuminate and soften skin and hair with 7 precious plant oils for a shimmering rose-gold glow—never greasy.
€26.89€448.17/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Prodigieux® Floral Multi-function dry oil roll-on 60 ml
Nourishes, repairs and enhances face, body and hair with 7 precious plant oils for a satin glow—never greasy.
€21.79€363.17/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Hair Prodigieux Hydra-replumping concentrated serum 50 ml
Revitalise and deeply hydrate scalp and hair with fermented camellia oil and hyaluronic acid for stronger, shinier strands.
€35.99€719.80/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Very rose Aerated cleansing foam 2 x 100 ml
Gently cleanses and soothes sensitive skin with rose extract and 95% natural-origin ingredients, leaving skin fresh and radiant.
€15.89€52.97/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Very rose Plumping lip serum with Charms limited edition 8 ml
Discover the Very Rose Plumping Lip Serum: hyaluronic acid delivers 24-hour hydration with a glossy finish for smoother, fuller, beautifully defined lips.
€17.99€2,248.75/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Titan XXL cream 60 ml
Supports natural blood flow and vasodilation with aloe vera and ginkgo biloba to help maintain erection firmness.
€13.99€233.17/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Men Booster Gel 60 ml
Boosts circulation and supports natural firmness with cayenne pepper for optimal intimate comfort.
€20.50€341.67/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Women's Hot Drink 250 ml
Supports female hormonal balance, boosts libido and helps reduce fatigue with vitamins C and B6.
€9.39€37.56/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Bust care 60 capsules
Supports breast firmness and balance with iodine and vitamin B6 for natural hormonal harmony.
€15.29€445.77/kg -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Arginine Tribulus 60 capsules
Supports male vitality and erectile function with arginine, tribulus and vitamin D.
€10.39€336.25/kg -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Fertitop Woman 60 capsules
Naturally supports female fertility and hormonal balance with plant extracts and vitamins to enhance egg quality.
€14.99€471.38/kg -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Maxi Volume 60 capsules
Helps improve sperm quality and volume with a plant-based formula enriched with vitamins and minerals.
€16.99€530.94/kg