hot picks
-
New
DietaromaDietaroma Prolonged-release magnesium bisglycinate 80 tablets
Provides highly bioavailable chelated magnesium bisglycinate with good digestive tolerance, for prolonged release that supports relaxation and muscle comfort.
€19.99€217.28/kgOut of stock -
New
PilejePileje Azéol Throat raspberry flavour 30 tablets to suck
Soothes the throat with sage and contributes to the normal function of the immune system with zinc.
€10.28€514.00/kgOut of stock -
New
PilejePileje Azéol Throat verbena flavour 30 tablets to suck
Soothes the throat with sage and helps support the normal function of the immune system, thanks to zinc.
€10.28€514.00/kgOut of stock -
New
PilejePileje Melioran Calm 30 tablets to suck
Promotes relaxation and helps manage stress with L-theanine, passion flower and rhodiola.
€18.90€787.50/kgOut of stock -
New
PilejePileje Melioran D-Biotic 30 capsules
Helps support emotional balance through the gut–brain axis with probiotics, PEA, and vitamins B6, B12 and D3.
€17.89€1,118.12/kgOut of stock -
New
PilejePileje Forferal Iron 30 capsules
Contributes to reducing fatigue and maintaining normal red blood cell formation with sucrosomial iron and vitamin C.
€24.89€1,914.62/kgOut of stock -
New
PilejePileje Forferal Fer-B Complex 30 orodispersible sticks
Helps reduce fatigue with sucrosomial iron and vitamin C in a convenient orodispersible stick that can be taken without water.
€24.89€518.54/kgOut of stock -
New
PilejePileje Mobilegy Collagen Protect 210 g
Supports joint comfort and everyday mobility with hydrolysed collagen, chondroitin, glucosamine and vitamin C.
€23.89€113.76/kgOut of stock -
New
PilejePileje Mobilegy Collagen Choc 154 g
Supports joint, tendon and ligament recovery after exercise with hydrolysed collagen and vitamin C.
€24.89€161.62/kgOut of stock -
New
PilejePileje Mobilegy D-Muscles 30 tablets
Supports muscle function and mobility during everyday activity with marine magnesium, PEA and valerian extract.
€16.96€737.39/kgOut of stock -
New
PilejePileje Mobilegy Soothing gel 125 ml
Soothes muscular and joint discomfort with devil’s claw, peppermint essential oil and wintergreen essential oil.
€29.23€233.84/lOut of stock -
New Organic
PhytoceuticPhytoceutic Ménopause Bio 240 tablets
Helps reduce hot flushes and maintain bone density with 60 mg of soya isoflavones, clary sage, fennel and peppermint.
€29.81€172.51/kgOut of stock -
New Made in France
Grand beauGrand beau Super ultra-thin hypoallergenic sanitary pad x 12
Reliable protection and comfort for sensitive skin, with a GOTS-certified organic cotton top sheet, bio-based materials, leak barriers and wings.
€4.44€0.37/uOut of stock -
New Made in France
Grand beauGrand beau Hypoallergenic night pad 10
Effective protection and a secure fit all day for sensitive skin, with an organic cotton top sheet, leak guards and bio-based materials.
€3.92€0.39/uOut of stock -
New Made in France
Grand beauGrand beau Hypoallergenic ultra-thin regular sanitary pad 14
Effective, gentle daily protection for sensitive skin, with a GOTS-certified organic cotton top sheet and bio-based materials of plant origin.
€3.92€0.28/uOut of stock -
NewGarancia
Garancia Mysterieux lifting-effect kit
Smooths, plumps and firms the skin for a visible lifting effect, combining an enzymatic micro-peel with snake venom peptide.
€35.88€652.36/lOut of stock -
New
GaranciaGarancia Star volumising ritual kit
Volumising anti-ageing ritual that reduces the appearance of deep wrinkles, combats loss of firmness and restores radiance to the face and neck.
€41.88€761.45/lOut of stock -
New
Phyto-ActifPhyto-Actif Acerola Plus 500 + vitamin C 100 tablets
Provides 500 mg of vitamin C, helping reduce fatigue, support the immune system and promote iron absorption and collagen formation.
€18.88€49.68/kgOut of stock -
New
Phyto-ActifPhyto-Actif Acerola Plus 500 + vitamin C 24 + 12 tablets
Provides 500 mg of vitamin C to help reduce tiredness and support normal immune system function.
€8.33€60.89/kgOut of stock -
New
BiocyteBiocyte Active PImple Patch x 9
Reduces the appearance of spots in just 4 hours with dual microneedle and hydrocolloid technology, combined with salicylic acid, azelaic acid and niacinamide.
€19.08€2.12/uOut of stock -
New
BiocyteBiocyte Bio Collagen Mask x 1
Provides intense hydration, with 127% more hydration after 4 hours, while tightening pores and brightening the complexion with hyaluronic acid, collagen and niacinamide.
€8.20€8.20/uOut of stock -
New
BiocyteBiocyte Glass Skin 60 capsules
Brightens and evens out the complexion with glutathione and vitamin C for a lasting glow and more even-looking skin.
€29.90€1,533.33/kgOut of stock -
New
BiocyteBiocyte Exfoliating toner pad x 50
Gently exfoliates and hydrates with plant-based AHAs and BHAs and niacinamide, helping to smooth skin texture, minimise the appearance of pores and soothe.
€25.00€0.50/uOut of stock -
New
DermatixDermatix 5-in-1 healing cream 32 g
Forms a protective barrier, supports faster re-epithelialisation, relieves pain and helps reduce the risk of scarring.
€65.47€2,045.94/kgOut of stock -
EstipharmEstipharm Pocket nail buffer 2
The pocket nail buffer is the ideal partner for keeping your nails looking beautiful.
€2.50€2.50/u -
Made in France
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane Micellar water sensitive skin 2 x 400 ml
La Roche-Posay Toleriane Micellar Water transforms sensitive skin cleansing with ultra-effective yet exceptionally gentle makeup removal.
€19.90€24.88/l -
GaranciaGarancia Incredible Softness Tinted Fluid SPF50+ 40 ml
Protects skin from UV and blue light while unifying the complexion with a universal tint and combating signs of ageing with hyaluronic acid.
€19.99€499.75/l -
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane 48h Hydration Dermallergo Soothing Facial Fluid Peaux sensibles ou allergiques, normales à mixtes 40ml
La Roche Posay Toleriane Dermallergo is a soothing moisturizing skincare, designed for allergic or sensitive, normal to combination skin.
€16.79€419.75/l -
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane Dermallergo 48H Intense Hydration Eye Contour Care Peaux Sensibles 20ml
La Roche Posay Dermallergo intense soothing moisturizing eye contour soothes itchy sensations, repairs your skin barrier in 1 hour.
€16.78€839.00/l -
Made in France
BiodermaBioderma Sebium Foaming gel oily and combination skin 400 ml
Gently cleanses combination to oily skin with micellar technology and a copper-zinc purifying duo, removing excess sebum without drying.
€10.49€26.22/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72h Protection Roll-On sensitive skin 2 x 50 ml
Effectively controls intense perspiration and neutralises odours for 72 hours, keeping skin fresh and comfortable—even sensitive skin.
€13.49€134.90/l -
Tier price
BiodanceBiodance Bio collagen gelled tissue mask firming 1 unit
Deeply hydrate and firm skin with collagen, hyaluronic acid and adenosine for a smooth, plumped texture.
€5.90€5.90/u -
PilejePileje Chronobiane Protect LD 1.9 mg 45 tablets
Pileje Protect LD 1.9 mg helps those who wake too early or struggle to fall back asleep later in the night, thanks to its exclusive delayed-release melatonin technology.
€11.89€312.89/kg -
Made in France
René FurtererRené Furterer Triphasic Longevity anti-hair loss shampoo 200 ml
Stimulates hair density and slows hair loss with iris and ginseng extracts for stronger, thicker hair.
€12.54€62.70/l -
SvrSvr Xerial Exfoliating cleansing gel 400 ml
Gently exfoliates and refines skin texture while hydrating, thanks to polyglutamic acid and fruit acids.
€11.89€29.72/l -
SolgarSolgar Vitamin D3 1000 IU immune support, bones and cartilage 100 capsules
Vitamin D3 helps support your immune system.
€12.89€216.64/kg