hot picks
-
Made in France
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane Micellar Water sensitive skin 2 x 400 ml
Gently cleanses and removes makeup from sensitive skin with micellar technology, enriched with soothing, hydrating glycerin.
€19.90€24.88/l -
SolgarSolgar Zinc picolinate 15 mg supports immune defences 100 capsules
A highly absorbable zinc formula.
€12.89€396.62/kg -
SvrSvr Cicavit+ SOAPING GEL Ultra-gentle soothing Sanitizing gel 200ml
CICAVIT+ Foaming Gel is an expert ultra-gentle cleanser for sensitive skin. It Sanitizes and soothes irritated skin areas
€8.80€44.00/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72-hour protection aerosol deodorant sensitive skin 2 x 150 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours—even on sensitive skin—with no alcohol or residue.
€13.99€46.63/l -
Omega PharmaOmega Pharma A-PAR disinfectant antiparasitic 200 ml
Disinfects clothing and bedding against fleas, bed bugs, scabies mites and lice
€16.99€84.95/l -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Light Dermatological Moisturising Cream 40ml
A-Derma Biology Light dermatological cream: 24-hour hydration, balances and moisturises, eliminates pollution particles.
€13.99€349.75/l -
Made in France
KloraneKlorane Aquatic Mint Detox shampoo organic 400 ml
Klorane Dry Detox Shampoo with Organic Aquatic Mint instantly refreshes urban-exposed hair.
€9.98€24.95/l -
SvrSvr Sun Secure GLOW sun protection water SPF50+ 100 ml
This high-protection SPF50+ sun water shields skin from UVA, UVB and blue light while giving a natural golden glow.
€12.90€129.00/l -
Made in France
ArkopharmaArkopharma Chondro-Aid Roll-on 60 ml
Chondro-Aid® Flash Roll-On with CBD supports muscle and joint relaxation before or after exercise, with easy roll-on application.
€10.39€173.17/l -
Made in France
ArkopharmaArkopharma Chondro-Aid Flash cream
Soothes and relaxes muscles with an instant cooling effect and long-lasting warmth, thanks to CBD and natural active ingredients.
€10.00€166.67/l -
SolgarSolgar Skin, Nails, Hair beauty supplement 120 tablets
Solgar Skin, Nails & Hair provides essential nutrients to support healthy hair, glowing skin and strong nails, featuring clinically tested OptiMSM® for visible results.
€26.69€158.87/kg -
Tier price
BiodanceBiodance Caviar PDRN rejuvenating gelled sheet mask 1 x unit
Boosts cell renewal while restoring firmness and radiance to the skin, powered by PDRN and caviar extract.
€5.90€5.90/u -
LuxeolLuxeol Reactive Hair Loss 90 capsules
Helps reduce stress- and fatigue-related hair loss while strengthening hair fibres, thanks to Montpellier broom extract.
€35.90€875.61/kg -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Micellar Dermatological Cleansing Water 400ml
A-Derma Biology Micellar Water Gently cleanses & removes make-up without drying, rebalances and moisturises.
€10.75€26.88/l -
Organic
AlphanovaAlphanova Bébé Spray Solaire Bébé SPF50 Bio 100g
Immediately protects babies’ sensitive skin with a lightweight, water-resistant hypoallergenic mineral barrier.
€15.90€159.00/kg -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Moisturizing Rich Cream 40ml
A Derma Biology Rich dermatological cream: Moisturises for 24 hours, rebalances and hydrates, eliminates pollution particles.
€13.99€349.75/l -
Tier price
BiodanceBiodance Hydro Cera-Nol soothing and hydrating gelled tissue masks 1 x unit
Deeply hydrate and soothe sensitive skin with hyaluronic acid and panthenol, strengthening the skin barrier for a radiant, glowing complexion.
€5.90€5.90/u -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Anti-Redness Dermatology Care 40ml
A-derma Organic Anti-Redness Dermatology Care soothes, reduces and limits the appearance of redness with a Mandarin Extract.
€14.89€372.25/l -
Tier price
BiodanceBiodance Radiant Vita niacinamide gel-texture sheet mask for glowing skin 1 x unit
This niacinamide and glutathione sheet mask evens skin tone and reduces dark spots and hyperpigmentation for a balanced, radiant complexion.
€5.90€5.90/u -
Promo
SaugellaSaugella Poligyn Daily 3-in-1 intimate wash for menopausal women 2 x 250 ml
Eases dryness, burning and itching with hyaluronic acid and chamomile oil for lasting intimate comfort every day.
€9.42€18.84/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72h Protection Roll-On Deodorant sensitive skin 50 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours while being gentle on sensitive skin, thanks to its alcohol-free formula.
€7.70€154.00/l -
Tier price
MedicubeMedicube PDRN Pink collagen gel mask intense hydration 1 unit
Brightens and firms skin with salmon PDRN and collagen for a balanced, radiant complexion.
€5.50€5.50/u -
BiocyteBiocyte Anti-wrinkle Hyaluronic Forte 300mg pack Anti-Ageing 3x30 capsules
Hyaluronic Acid is an essential building block of the skin. It supports collagen and elastin fibres, giving the skin a plumped, plumper appearance.
€49.49€933.77/kg -
Tier price
TorridenTorriden Dive In low molecular hyaluronic acid hydrating sheet mask 1 x unit
Deeply hydrate and plump skin with low-molecular hyaluronic acid for a revitalised, radiant glow.
€3.90€3.90/u -
Made in France
CaudalieCaudalie Vinoclean Make-up Remover Cleansing Water Visage Et Yeux 400ml
Vinoclean Micellar Water cleans and removes face & eye make-up€17.89€44.72/l -
Organic
BuccothermBuccotherm Toothpaste with Thermal Water Whitening and Care 75ml
BUCCOTHERM® Whitening & Care is a certified ORGANIC* toothpaste made from 100% natural ingredients.
€5.86€78.13/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice and Probiotic SPF50+ sun protection 50 ml
This SPF50+ sun protection shields skin from UV rays while deeply hydrating with rice bran water and probiotics for a fresh, non-sticky finish.
€17.02€340.40/l -
Les Secrets de LolyLes Secrets de Loly Définir Sleek & Slay 2-in-1 styling and fixing balm 200 ml
This 2-in-1 styling balm delivers long-lasting hold, protects against breakage and nourishes hair with moringa, chia and sacha inchi oils.
€15.98€79.90/l -
Made in France
Cb12Cb12 Original mouthwash + free spray mint flavour 515 ml
Fights bad breath for 12 hours, alcohol-free with a fresh mint flavour.
€12.79€24.83/l -
CavaillèsCavaillès Intimate Dryness Natural Intimate Cleanser Sécheresse 500ml
ROGE CAVAILLES Natural intimate care reduces feelings of tightness throughout the day.
€10.48€20.96/l -
SolgarSolgar Cod Liver Oil Vitamines A et D Vitalité 250 Gélules
SOLGAR
cod liver oil
Vitamins A and D
without sugar or salt
Food supplement
250 capsules€19.89€116.15/kg -
EmbryolisseEmbryolisse Anti-Age Comfort Mask 60ml
EMBRYOLISSE Anti-Aging Comfort Mask wraps your skin in a cocoon of softness, instantly makes your skin smoother and younger.
€20.40€340.00/l -
Organic Vegan
AlphanovaAlphanova Kids Bioes Foaming Bath Bulle Dans Ton Bath Strawberry 250ml
This foaming gel with its gentle formula will transform your bath into a cloud of creamy foam with a delicate Strawberry Perfume.
€6.89€27.56/l -
EmbryolisseEmbryolisse Cleansers & make-up removers Waterproof Cleansing Milk 200ml
A 4-in-1 cleansing, make-up removal, moisturising and soothing milk.
Face - Eyes - Lips
Perfumes free€12.89€64.45/l -
Organic Vegan
AlphanovaAlphanova Kids Bioes Foaming Bath Bulle Dans Ton Bath Apricot 250ml
This foaming gel with a very gentle formula will transform your bath into a cloud of creamy foam with a subtle Vanilla/Apricot Perfume.
€6.89€27.56/l -
Organic
Holle PuralHolle Pural Baby milk 1 with Bioes goat's milk From 0 to 6 months 400g
Goat's milk for First Age infants from 0 to 6 months, 400g.
€17.29€43.22/kg