hot picks
-
Vegan
AbenaAbena Unscented impregnated wipes 30x30cm body hygiene wipes 50 units
Gently cleanses and refreshes skin without water or soap, using pH-neutral wipes suitable for the whole body.
€2.99€0.06/u -
-14%
KloraneKlorane Quinine Strength and vitality 90 capsules
Strengthens fragile hair and nails with a rich blend of quinquina, keratin, biotin and B vitamins to help reduce breakage.
€18.82 €21.82€277.99/kg -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Apricot Blossom Exfoliating Gel 100 ml
Gently removes dead skin cells and brightens the complexion with plant cellulose and hydrating plum blossom water.
€12.95€129.50/l -
Organic Made in France Vegan
Laboratoires De BiarritzLaboratoires De Biarritz Hydra-Protect + Bioes Replumping Face Serum 50ml
The Face Moisturising Serum meets the fundamental needs of the skin, providing intense 24-hour hydration and overall protection against everyday aggressions and skin ageing.
€24.49€489.80/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Vanilla Eau de Parfum 15ml
Treat yourself to vanilla eau de parfum: suave, mysterious, unctuous, luminous, silky, carnal...
€6.89€459.33/l -
IsdinIsdin Flavo-C Vitamin C antioxidant face serum 30 ml
Packed with a potent antioxidant blend to combat photoageing and protect skin.
€56.98€1,899.33/l -
Made in France
BiolaneBiolane Expert Fragrance-free gentle wipes with soothing aloe vera 4 x 60 + 1 free
Gently cleanses and protects baby’s delicate skin with 99% naturally derived ingredients to help maintain its natural balance.
€11.62€0.19/u -
-
Tier price
MedicubeMedicube Kojic Acid Turmeric hydrogel illuminating mask 1 x unit
Brightens and evens skin tone with kojic acid, niacinamide and turmeric while deeply hydrating for a natural, radiant glow.
€5.50€5.50/u -
15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Valerian sleep and nervousness aid 150 capsules
Valerian helps promote relaxation and natural sleep without causing dependency.
€15.70€241.54/kg -
Organic
AcorelleAcorelle Children's SPF50 sun spray refill 150 g
Gently protects children’s delicate skin from UVA/UVB rays with natural mineral filters and antioxidant organic karanja oil.
€16.49€109.93/kg -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Glow Serum with Propolis and Niacinamide 30 ml
Calms acne-prone skin, refines pores and evens out skin tone with propolis and niacinamide for a natural glow.
€16.80€560.00/l -
ErborianErborian Ginseng Micro Shot Advanced 0.3% 30 ml
Boosts skin regeneration with ginseng and collagen to smooth wrinkles and improve elasticity in just 7 days.
€36.89€1,229.67/l -
MedicubeMedicube Triple collagen intense hydration serum 50 ml
Smooths wrinkles and firms skin with a triple-collagen formula for deep, long-lasting hydration.
€20.50€410.00/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant Aerosol Deodorant 72h Protection sensitive skin 150 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours—even on sensitive skin—with no alcohol or residue.
€8.26€55.07/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice milk glow lotion 150 ml
Deeply hydrate and protect skin with rice extract while balancing excess oil for a fresh, matte finish.
€15.94€106.27/l -
Vegan
PranarômPranarôm Aromaforce Mandarin-Vanilla Hydroalcoholic Gel Junior 50ml
Pranarom Hydroalcoholic gel with a mandarin and vanilla scent ensures a fast and efficient hand disinfection.
€2.34€46.80/l -
ProrhinelProrhinel Allergy nasal spray 100 ml
Helps relieve allergic rhinitis symptoms and gently cleanses nasal passages with 100% natural seawater and aloe vera.
€6.98€69.80/l -
CalysiaCalysia Hardening nail polish 10 ml
Calysia’s strengthening nail polish fortifies and shields brittle, split or dull nails with a keratin- and bamboo-enriched formula for deep nourishment.
€5.48€548.00/l -
Forte PharmaForté Pharma Forté Royal Manuka honey throat pomegranate flavour 24 chewable tablets
Soothes throat irritation and discomfort with MGO-rich Manuka honey and vitamin C.
€5.89€103.33/kg -
-20% Made in France
A-DermaA-Derma Exomega Soothing cleansing gel 200 ml
Gently cleanses and soothes reactive, eczema-prone skin with Rhealba® oat and helichrysum extract for lasting comfort.
€10.40 €13.00€52.00/l -
-
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Green plum freshness cleansing gel 100 ml
Gently cleanses impurities while hydrating skin with green plum water and mung bean extract for a fresh, radiant complexion.
€12.96€129.60/l -
Organic
FlorameFlorame Organic Ylang-Ylang Floral Water 200ml
Organic Ylang-Ylang Floral Water, renowned for its soothing and rebalancing properties, is a real beauty treasure for caring for mature and fragile skin.
€12.04€60.20/l -
-20% Made in France
A-DermaA-Derma Exomega Soothing gel-cream 40 ml
Instantly soothes sensitive and atopic skin with 72-hour hydration from hyaluronic acid and oat, for lasting comfort.
€12.56 €15.70€314.00/l -
-10%
SvrSvr Densitium SPF30 refill cream 50 ml
This SPF30 cream plumps skin, smooths wrinkles and fades dark spots while shielding against UV and visible light, thanks to hyaluronic acid and peptides.
€28.49 €31.49€569.80/l -
NorevaNoreva Cicadiane Repair+ Ultra-soothing repairing care 40 ml
Instantly soothes irritated or sensitive skin, helping reduce redness and discomfort with its protective repairing action.
€7.00€175.00/l -
MedicubeMedicube Triple collagen intensely hydrating lotion 140 ml
Delivers intense hydration and supports skin firmness with a triple-collagen formula for a plump, radiant complexion.
€16.96€121.14/l -
Made in France
ArkopharmaArkopharma Activox Propolis syrup supports respiratory comfort 140 ml
Soothes the throat and supports natural defences with propolis, mallow, eucalyptus and echinacea.
€5.89€42.07/l -
-20% Made in France
A-DermaA-Derma Exomega Soothing eyelid balm 15 ml
Soothes sensitive eyelids and reduces itching, redness and warmth with oat and helichrysum.
€11.81 €14.76€787.33/l -
LadrômeLadrôme Hawthorn flowering top and fruit extract 50 ml
Supports healthy circulation and helps promote calm and relaxation with traditional hawthorn benefits.
€6.35€127.00/l -
Forte PharmaForté Pharma Ultra Boost 4G Memory & concentration ginseng ginkgo 15 tablets
Forté Pharma’s ULTRA BOOST 4G Memory & Concentration blends the energising 4G complex with targeted actives (magnesium, vitamin B6) to support brain performance.
€9.89€659.33/kg -
Sante VerteSante Verte ActiRub Throat spray soothes the throat 15 ml
Helps soothe your throat in winter with a pine-rich formula for natural relief.
€5.99€399.33/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Ginseng cleansing oil 210 ml
Gently dissolves makeup and impurities while hydrating skin with soya and ginseng oils for a smooth, protected complexion.
€19.96€95.05/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice and honey glow mask 150 ml
A brightening, hydrating and purifying mask with kaolin clay, honey and rice powder for soft, balanced skin.
€19.54€130.27/l -
SolaraySolaray Tribulus 60 capsules
Solaray Tribulus provides 60 capsules with standardised tribulus terrestris extract containing 40% saponins.
€17.89€526.18/kg