hot picks
-
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Red bean hydrating gel 100 ml
Lightweight red bean gel deeply hydrates oily skin, absorbing excess sebum while helping to smooth fine lines.
€18.95€189.50/l -
Organic Vegan
AlphanovaAlphanova Solid Gel Lavant Solide Bioes 100g
Discover the new ALPHANOVA bébé® BIO solid baby cleansing gel. Rich in Organic PDO Provence Olive oil and Organic Sweet Almond oil.
€4.49€44.90/kg -
Coup D'EclatCoup D'Eclat Marine collagen anti-ageing serum 30 ml
Plumps the skin and reduces facial wrinkles, eye contours and necklines by stimulating collagen production.
€29.89€996.33/l -
SolinotesSolinotes Perfumed Water Almond 50ml
Awaken your emotions with Almond, a soft fragrance for a moment of Well-being that's both surprising and delicious.
€13.90€278.00/l -
Made in France
CaudalieCaudalie Vinoclean Micellar Cleansing Water for face and eyes 100 ml
Gently cleanses and removes makeup from face and eyes while hydrating and soothing skin with organic grape water.
€8.80€88.00/l -
LadrômeLadrôme Christmas Spirit Herbal Tea 30 g
Aids digestion while offering a delicious moment with notes of orange, cinnamon and warming spices.
€2.75€91.67/kg -
VitryVitry Boost eyelash and eyebrow serum 9.5ml
SERUM BOOST is the solution for beautifying thin, sparse eyelashes and eyebrows.
€12.95€2,354.55/l -
Made in France
ArkomedicaArkomedica Activox Nasal spray 20 ml
Soothe and hydrate irritated nasal passages with dexpanthénol-enriched seawater for instant comfort.
€4.99€249.50/l -
Made in France
Effinov NutritionEffinov Nutrition Bucalinov Oral health 14 sticks
Bucalinov® is a complementary formula of nutrients designed to optimise long-term oral health
€16.99€1,002.95/kg -
LadrômeLadrôme Shepherd's purse flowering aerial part extract 50 ml
Supports women’s comfort throughout the menstrual cycle, thanks to shepherd’s purse traditional properties.
€6.35€127.00/l -
LadrômeLadrôme Valerian officinalis root extract 50 ml
Helps promote relaxation and quality sleep with the soothing properties of valerian root.
€9.50€190.00/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Thé Blanc Perfume Water 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..€6.89€459.33/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice and Alpha Arbutin Glow Serum 30 ml
Brightens and evens skin tone with alpha-arbutin and rice bran water for a radiant, hydrated complexion.
€18.46€615.33/l -
Forte PharmaForté Pharma ImmuVit'4G Senior Vitamins Minerals à croquer 60 tablets
ImmuVit' 4G Sénior combines 12 vitamins 7 minerals + 4 micro-encapsulated microbiotic strains (200 million CFU**) + a complex based on 4 plants.€21.88€336.62/kg -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Radiance cleansing balm 100 ml
Gently yet thoroughly removes all makeup—even from eyes and lips—while rice bran and grain extracts hydrate skin.
€19.44€194.40/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Green tea refreshing toner with AHA and BHA 150 ml
Gently exfoliates and refines skin texture with AHA/BHA and green plum water for a radiant, glowing complexion.
€18.50€123.33/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Fleur de cerisier Eau de parfum 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..€6.89€459.33/l -
AbibAbib PDRN collagen overnight firming face mask 80 ml
Firm, deeply hydrate and brighten skin overnight with collagen, hyaluronic acid and plant-based PDRN for a radiant morning glow.
€20.50€256.25/l -
Organic Vegan
AlphanovaAlphanova Bébé Organic Alcohol Free Water de Senteur 50ml
Discover Alphanova Baby ® ORGANIC eau de senteur, a fresh, delicate fragrance that smells just like baby.
€13.90€278.00/l -
GranionsGranions Complex Longevity NADH NR spermidine 60 tablets
Helps protect cells from oxidative stress and supports cognitive function with zinc and selenium.
€24.99€297.50/kg -
LadrômeLadrôme Passionflower aerial parts extract 50 ml
Helps maintain calm and promotes restful sleep, thanks to the soothing properties of passionflower.
€7.20€144.00/l -
LadrômeLadrôme Yarrow flowering aerial parts extract 50 ml
Supports feminine comfort and helps maintain healthy circulation, thanks to the benefits of yarrow.
€6.69€133.80/l -
MedicubeMedicube Zero Pore 2.0 balancing serum 37 ml
Minimises and tightens pores while controlling excess oil with niacinamide and botanical extracts for a smooth, matte finish.
€28.00€756.76/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Tonka Perfume Water 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..€6.89€459.33/l -
MedicubeMedicube Zero Foam purifying foaming cleanser 120 g
Removes microscopic dirt and skin pollutants with chelating polymers and antioxidants, leaving skin protected from the first cleanse.
€16.90€140.83/kg -
Organic
LadrômeLadrôme Breastfeeding infusion 20 sachets
Naturally supports breast milk production with an organic blend of fenugreek, anise and lemon verbena.
€3.78€126.00/kg -
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Herbal tea Cherry stalk 80 g
Supports the body’s natural elimination functions with traditional cherry stalk, known for its cleansing properties.
€5.99€74.88/kg -
GranionsGranions Immunity and vitality probiotics 40 capsules
Supports gut microbiome balance and natural defences with probiotics, prebiotics and postbiotics.
€16.70€927.78/kg -
Vegan
SolinotesSolinotes Musk Eau de Parfum 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..€6.89€459.33/l -
LadrômeLadrôme Liver comfort infusion 30 g
Naturally supports liver function with an organic blend of dandelion, milk thistle, artichoke and rosemary in a refreshing menthol flavour.
€3.78€126.00/kg -
LadrômeLadrôme Mosquito and tick repellent spray 100 ml
Effectively repels mosquitoes and ticks with natural lemon eucalyptus, safe for use from 6 months old.
€11.95€119.50/l -
LadrômeLadrôme Horsetail aerial parts extract 50 ml
Supports skin health, strengthens hair and helps maintain joint flexibility with field horsetail extract.
€6.50€130.00/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Pomegranate Water for Perfumes 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..€6.89€459.33/l -
BiofloralBiofloral Night Rescue SOS Spray Organic 20 ml
Calm your mind before bed and ease repetitive thoughts with this organic blend of 6 Bach flower essences in a convenient spray.
€14.69€734.50/l -
LadrômeLadrôme Ribwort plantain leaf extract 50 ml
Helps soothe the respiratory tract with traditional ribwort plantain benefits.
€6.50€130.00/l -