hot picks
-
LadrômeLadrôme Sage Flowering Aerial Plant Extract 50 ml
Ladrôme sage extract helps naturally balance the female hormonal cycle and supports wellbeing during menopause.
€6.35€127.00/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Fertitop Men 60 capsules
Supports male fertility by improving sperm quality and quantity, with maca and essential vitamins.
€14.99€465.53/kg -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Hydrosol Organic Geranium Hydrosol 200ml
Puressentiel Geranium Hydrosol purifies and restores radiance to tight and blemish-prone skin.
€10.00 €12.49€50.00/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Organic vetiver essential oil 5 ml
This premium organic vetiver essential oil nourishes skin and hair while offering a distinctive fragrance prized by perfumers worldwide.
€10.07 €12.59€2,014.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Ultra-light Face & Body Spray SPF50 200ml
Apivita SPF50 body spray protects against a broad spectrum of UVA, UVB rays, provides a sublime tan.
€16.99€84.95/l -
TenaTena Comfort ProSkin Maxi Anatomical Protection 2 x 34 units
Provides discreet, ultra-absorbent anatomical protection for heavy bladder leaks.
€26.90€0.79/u -
ActipocheActipoche Eye and temple heating pad
Relieves headaches, dry eyes and puffy eyelids with targeted hot or cold therapy.
€8.99€8.99/u -
Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Hydra balancing scalp SOS serum cure with centella asiatica and aloe vera 75 ml
Detoxifying scalp serum to rebalance and soothe discomfort for healthier hair roots
€11.39€151.87/l -
A gift for you
ApivitaApivita Beevine Elixir Lifting Night Cream 50ml
Regenerates and brightens complexion. Reduces wrinkles. Firms your skin for a lifted contour.
€32.99€659.80/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Respiratory Air spray 20 ml
Puressentiel’s Resp OK air spray with essential oils helps at the first signs of a cold.
€5.58 €6.98€279.00/l -
LadrômeLadrôme Horse chestnut seed extract 50 ml
Supports venous circulation and helps relieve heavy legs, thanks to horse chestnut seed extract.
€8.89€177.80/l -
New
SterimarSterimar Spray Nasal hygiene cold defences 2x100ml
Cleanses nasal passages and helps prevent ENT issues with copper-enriched seawater.
€12.89€64.45/l -
15% off 2nd
SolgarSolgar CoQ-10 60 mg cardiovascular support & antioxidant protection 30 vegetable capsules
Solgar’s CoQ-10 60 mg delivers a premium natural source of coenzyme Q10 (ubiquinone) for optimal quality.
€51.88€3,759.42/kg -
TenaTena Slip ProSkin Plus small changes complete pants 30 capsules
Provides discreet, secure protection against moderate to heavy bladder leaks for everyday confidence.
€21.49€0.72/u -
NutreovNutreov Extra Strong Magnesium Control 20 ampoules
Helps reduce tiredness and stress with high-strength marine magnesium, supporting muscle and nerve function.
€9.99€99.90/l -
LadrômeLadrôme Lemon balm aerial parts extract 50 ml
Lemon balm extract helps promote relaxation and restorative sleep with its natural calming properties.
€6.59€131.80/l -
-20%
DarphinDarphin Intral Active Balance Emulsion 100ml
DARPHIN Intral Active Balance Emulsion: Hydrates, Soothes, Retexturizes.
€44.80 €55.99€448.00/l -
OemineOemine Acnezinc Lotion 125ml
Oemine ACNEZINC lotion is specially designed for oily and problem skin.
€21.99€175.92/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Basil linalool organic essential oil 5ml
Huile essentielle Basilic à linalol Bio Phytosun Arôms, (Ocimum basilicum ct linalol), 100% pure and natural, made in France
€4.99€998.00/l -
LieracLierac Make-up Removers Eye Make-up Removers All Skin Types 100ml
Effectively removes stubborn make-up, even waterproof.
€10.00€100.00/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Nuxuriance Ultra Redensifying Serum All Skin Types 30ml
redensifying serum
global anti ageing care
All skin types€44.99€1,499.67/l -
-20%
KorresKorres Shampoo for dry and damaged hair with almonds and linseed 250 ml
Nourishing and repairing shampoo for dry, damaged hair that helps reduce split ends and breakage, with no silicones.
€10.48 €13.10€41.92/l -
Organic Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 100 ml
This 10-in-1 multi-purpose balm tackles all your everyday needs in one.
€11.75€117.50/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Instant density and volume spray for fine hair 190 ml
Lightweight spray adds volume and protects fine hair from heat up to 230°C while helping to prevent breakage.
€30.35€159.74/l -
DarphinDarphin Prédermine Rich Anti-Wrinkle Cream 50ml
A targeted cream that firms skin and smoothes wrinkles for dry to very dry skin.
€89.89€1,797.80/l -
A gift for you
ApivitaApivita Aqua Beelicious Moisturizing Refreshing Booster 30ml
Apivita Gel-Water Booster provides a burst of freshness and hydration. Strengthens your skin and reduces imperfections. Ideal make-up base.
€22.69€756.33/l -
Organic Vegan
RespectueuseRespectueuse Mint Eucalyptus Organic Deodorant 50 g
Neutralises perspiration odours for 48 hours with an organic calendula and mint-eucalyptus formula, gentle enough for sensitive skin.
€9.59€191.80/kg -
Luc Et LeaLuc Et Lea Straight scissors 0 to 6 months
Provides your Baby with maximum comfort and safety, thanks to its rounded ends.
€6.56€6.56/u -
Biofood BF PetfoodBiofood BF Petfood Dental Bone Snack Dental Chew Bone 15cm X3 x3
dental chew bones x 3
15 cm
- suitable for young dogs and small dog breeds.
- For each dog, from puppy to senior.
€4.28€47.56/kg -
15% off 2nd
OlioseptilOlioseptil Serenity 15 Dry Capsules + 15 Liquid Capsules
Anyone looking for a natural solution to improve their emotional stability, stress or mood. Emotional balance & relaxation, positive mood, improving resistance to stress and maintaining emotional stability
€11.89€714.11/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Aqua Beelicious Moisturizing Fluid Cream SPF30 40ml
APIVITA Aqua Beelicious light-textured healthy glow face moisturiser replenishes your cutaneous water reserves.
€19.79€494.75/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hydra Freshness Tinted Face Cream-Gel SPF50 50ml
Apivita gel-cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light. Moisturizes and offers a feeling of freshness. Evens complexion.
€13.90€278.00/l -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Craving control 60 capsules
Helps control cravings and sugar urges with chromium, cinnamon and rice bran oil for balanced nutrition.
€15.99€499.69/kg -
-15%
Vog ProtectVog Protect Vog Protect ZK-B869YA digital upper arm blood pressure monitor
Vog Protect ZK-B869YA digital upper arm blood pressure monitor measures high and low blood pressure and heart rate.
€17.00 €20.00 -
-20%
PuressentielPuressentiel Essential Oils Organic Patchouli 5 ml
Organic patchouli essential oil for natural aromatherapy and wellbeing.
€5.35 €6.70€1,070.00/l -
NexcareNexcare Hot and cold thermal cushion mask
Nexcare™ ColdHot Mask thermal cushions provide targeted hot or cold therapy to help reduce swelling, inflammation and pain.
€8.89€8.89/u