hot picks
-
LadrômeLadrôme Chasteberry fruit extract 50 ml
Supports female balance and comfort during the menstrual cycle and menopause with chasteberry fruit extract.
€7.20€144.00/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyne Phytocyane hair loss treatment 30 capsules
Targets hormonal, tissue and vascular causes to help reduce hair loss.
€28.89€451.41/kg -
-6%
PhilipsPhilips Power Flosser 3000 Dental Jet noir
PHILIPS Power Flosser 3000 Quad Stream technology is an optimal solution for the interdental cleaning.
€82.90 €87.90€82.90/u -
Yogi TeaYogi Tea Peaceful Night 17 sachets
Naturally soothing with lavender, chamomile and hops.
€3.64€101.96/kg -
Made in France
Effinov NutritionEffinov Nutrition Sérénae Stress 60 capsules
Sérénae is a dietary supplement which contributes to nervous balance, helping the body to protect itself against emotional stress and to relax (Rhodiola, Magnesium).
€17.99€565.72/kg -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Palma Rosa Essential Oil 10ml
PHYTOSUN ARÔMS
Palma Rosa Essential Oil
Cymbopogon martinii
Herb
Food Supplements
10ml€4.39€439.00/l -
NutreovNutreov Extra Strong Magnesium Control 45 gummies
Helps reduce tiredness and irritability with magnesium and vitamin B6 in delicious raspberry-flavoured plant-based gummies.
€8.49€52.41/kg -
Vegan 10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Silicon Integral Vegan Formula x60 capsules
The benchmark vegan formula for joints
€17.99€599.67/kg -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Reparer Repairing mask 75 ml
Instantly repairs and strengthens damaged hair with plant-based keratin rich in 18 amino acids and white mallow extract.
€9.90€132.00/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Respiratory Children's Syrups Acti Pur Natural Taste 125ml
Softens and soothes irritated throats.
€7.20 €8.99€57.60/l -
New Made in France
Vit'All+Vit'All+ Resource for mental and physical strength
Helps reduce mental and physical fatigue, thanks to an oak extract rich in antioxidant polyphenols.
€29.89€1,992.67/kg -
Clement-ThekanClement-Thekan Laxideal Clément Thékan Laxideal Oral Paste 100g Chiens et Chats 100g
Clément Thékan Laxideal is a complementary food used in cats and dogs to improve intestinal transit. It also helps cats prevent the formation of hairballs and improves their evacuation.
€16.00€160.00/kg -
Vegan
KorresKorres Wild Rose Moisturising, radiance & first wrinkles cream 40ml
Korres Wild Rose day cream provides ab intense hydration, boosts your radiance while smoothing the first wrinkles.
€26.46€661.50/l -
LieracLierac Glow Refill radiance Plumping Cream 50 ml
Deeply hydrating and plumping, this cream smooths fine lines with hyaluronic acid and squalane for a radiant, comfortable complexion.
€19.60€392.00/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Shine & Nutrition Masks 50ml
Shine and Nutrition Masks for coloured and non-coloured hair
€16.20€324.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Beevine Elixir Eye & Lip Lifting Cream 15ml
Apivita Wine Elixir Eye & lip Cream reduces dark circles and signs of fatigue. Reduces wrinkles and lifts eye and lip contours. Hydrates.
€27.98€1,865.33/l -
A gift for you
CetaphilCetaphil Hydrating foaming wash 236 ml
Gently cleanses impurities and excess oil while hydrating skin and maintaining its natural balance and pH.
€8.99€38.09/l -
DarphinDarphin Eclat Sublime 8 Flower Golden Nectar Youth Renewing 30ml
Dry oil with gold particles, youth activator.
€109.99€3,666.33/l -
A gift for you
RedkenRedken Extreme Après-shampoing fortifiant cheveux fragilisés 300ml
Redken Extreme Conditioner detangles hair and repairs damaged areas.
€17.89€59.63/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe SPF30 Ultra-Light Face & Body Spray 200ml
Apivita ultra light spray hydrates and provides a broad spectrum UVA, UVB protection.
€16.99€84.95/l -
-6%
PhilipsPhilips Power Flosser 3000 Dental Jet white
Removes up to 99.9% of plaque* from cleaned areas
€82.90 €87.90€82.90/u -
-25% Organic
ArgiletzArgiletz Argiletz Sublime Day Cream 30ml
The day cream soothes and beautifies the Face.
€8.93 €11.90€297.67/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Nourishing conditioner 500 ml
Nourishes and strengthens hair while preserving colour vibrancy, thanks to its amino acid-rich, acid-balanced formula.
€32.99€65.98/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face Cream SPF30 50ml
Korres light Sunscreens SPF30 offers high protection against UVA and UVB rays, while preventing photo-ageing and improving the skin's elasticity. Enriched with yoghurt and Panthenol, it provides long-lasting hydration, protects the skin and is ideal for sensitive skin.€16.50€330.00/l -
PuressentielPuressentiel Poudoux Solide Daily use Bio shampoo 60g
Provides natural protection and hygiene to prevent head lice.
€8.80€146.67/kg -
A gift for you
NuxeNuxe Very rose My hydrating routine kit
Combine gentle cleansing, radiance-boosting exfoliation and plumping hydration for a complete, on-the-go skincare routine.
€23.17€113.02/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Huile Essentielle Lentisque Pistachier 5ml
The Puressentiel mastic tree essential oil is essential for blood flow problems.
€15.99 €19.99€3,198.00/l -
LadrômeLadrôme Milk Thistle Fruit Extract 50 ml
Naturally supports digestion and helps maintain healthy liver function with milk thistle.
€6.47€129.40/l -
Clement-ThekanClement-Thekan Digeskan Oral Paste For Digestive Disorders For Cats and Dogs 60ml
Oral paste for digestive disorders in dogs and cats.
€16.89€281.50/l -
-20% Organic
Pharm'UpPharm'Up Spiruline Tone And Vitality 100 Tablets 500mg
PHARM'UP
PharmUp Spirulina 100 Tablets is a food supplement in form of tablet based of Spirulina of natural origin. It helps to boost your natural defenses and to find tone and vitality.
€5.52 €6.90 -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Boost Hair growth 30 tablets
Supports hair health by reducing hair loss and promoting growth, thanks to zinc and maidenhair fern.
€19.91 €24.89€1,118.54/kg -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible hydrating sun fluid SPF50 50 ml
Neutrogena’s lightweight SPF50 fluid offers broad-spectrum UVA/UVB protection and shields against pollution, with an invisible, hydrating finish.
€10.99€219.80/l -
New
BeauterraBeauterra Fortifying care shampoo for damaged and fragile hair 750 ml
Cleanses and strengthens fragile hair with plant keratin and rosemary.
€6.95€9.27/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Organic Atlas cedar essential oil 5 ml
Organic Atlas cedar essential oil by Phytosun Aroms for natural aromatherapy use.
€3.89€778.00/l -
Organic Made in France
3 Chenes3 Chênes Ampoules Sleep Relaxation x20
3 Chenes Sleep Relaxation Ampoules reduce anxiety and provide a quality sleep.
€14.09€70.45/l -
New
ArkopharmaArkopharma Arkoroyal Organic royal jelly 5000 mg 10 ampoules
Supports vitality and longevity with high-strength royal jelly rich in api-nutrients.
€11.98€79.87/l