hot picks
-
LadrômeLadrôme Prickly pear oil 30 ml
Packed with omega 6 and vitamin E, this rare prickly pear oil deeply hydrates, smooths skin and helps fight signs of ageing with natural antioxidants.
€35.80€1,193.33/l -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Pur Shampooing Controle Des Boucles Curl Control Beurre De Karite D'afrique 500ml
Pure African shea shampoo.
€25.60 €32.00€51.20/l -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Purify Purifying pre-shampoo treatment white clay 75 ml
This propolis-based pre-shampoo, 94% naturally derived, balances and purifies oily scalps.
€29.89€398.53/l -
DarphinDarphin Essential Oils Elixir 8 Flower Nectar Anti Ageing Elixir 15ml
Rejuvenating elixir, in the pure tradition of aromatherapy, blends rare and radiance boosting aromatic essences from 8 precious flowers. Opulent formula with anti-oxidants, nourishes and helps smooth the look of lines and wrinkles, firm skin and renew skin suppleness,
€106.99€7,132.67/l -
OemineOemine Desmodium 180 capsules
Desmodium titrated in vitexin for liver comfort.
€31.99€319.90/kg -
New
CaudalieCaudalie Density and Volume Shampoo 200 ml
Restores hair volume and promotes denser hair with VineOxyl™.
€14.76€73.80/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Boost Hair loss and growth 3-month course
Lazartigue BOOST capsules help combat hair loss with a dual-action formula that reduces shedding and promotes healthy growth.
€39.91 €49.89€747.38/kg -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Styling Hybrid Curl Stylers Curls Definition Gel 72h 250ml
Curls Defining Gel€25.00€100.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hydra Freshness SPF50 Cream-Gel 50ml
APIVITA Hydra Freshness SPF50 Gel-Cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light rays.
€13.90€278.00/l -
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Dermo-Cleansing Foam Perfect Skin Foamer All Skin Types 150ml
Dermo-cleansing, purifying, blemish-fighting foam.
€15.49€103.27/l -
Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Peptide detangling treatment for strength and volume fine, fragile hair 200 ml
Gently detangles, smooths and hydrates fine, fragile hair with amaranth peptides for lightweight volume and breakage-free lengths.
€7.34€36.70/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Nutrition Nourishing Shampoo Dry to very dry hair 100ml
Shampoo for dry hair provides deep hydration.
€4.84€48.40/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Joints & Muscles Warming Patch x3
relieves Pains caused by joint and muscle tension associated with aches, cramps, stiffness, backache, etc. and effectively relaxes the areas concerned.
€8.98€2.99/u -
-18%
IanaIana Joints Cartilage Resilience & Sleep 60 tablets
Food Supplements with a dual action: on the joints (promotes cartilage resilience) and on sleep (promotes healthy sleep and a good night's rest)
€13.89 €16.89€295.53/kg -
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Valerian sleep nervousness and falling asleep 45 capsules
Valerian helps promote natural relaxation and restful sleep without causing dependency.
€6.39€336.32/kg -
-8%
DarphinDarphin Intral Essentiel Pre-Care Lotion Sensitive Skin 150ml
A light, fast-absorbing lotion that hydrates the skin, tightens pores and evens the complexion.
€36.79 €40.00€245.27/l -
LieracLierac Premium Voluptuous Day and Night Cream Normal to Dry Skin 50ml
Corrects all signs of ageing and nourishes.
€60.64€1,212.80/l -
DarphinDarphin Eclat Sublime Vitality Booster 60 capsules
C&E pro-vitamins infused with nourishing botanical oils for protected, radiant skin all day long.
€73.90 -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Daily Age Repair Face Fluid for Wrinkles, Dark Spots & Radiance SPF50 50 ml
This ultra-lightweight SPF50 face fluid with patented Propolis AoX, marine algae and 3% niacinamide is perfect for daily use.
€16.90€338.00/l -
A gift for you Promo
ValdispertValdispert Sleep & Concentration 24 tablets
Helps you fall asleep faster and enjoy restorative sleep while supporting focus and memory with melatonin, passionflower and ginkgo.
€10.89€1,440.48/kg -
Made in France
Energie FruitEnergie Fruit Full Size Collagen Haircare Kit 525 ml
The ultimate XXL kit for instant hair repair in one complete routine
€24.95€47.52/l -
A gift for you
RedkenRedken Extreme Strengthening conditioner for weakened hair 500 ml
Fortifying conditioner for damaged hair
€25.00€50.00/l -
-20% Made in France Vegan A gift for you
CollosolCollosol Cleansing and make-up removal foam 150ml
Collosol Cleansing Foam cleanses, removes make-up and nourishes your skin in a single step.
€14.39 €17.99€95.93/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Bust gel 60 ml
Helps firm and enhance the neck and chest with nourishing, hydrating castor oil for a smoother, more balanced contour.
€14.99€249.83/l -
PhytoceuticPhytoceutic Phytocarbo Plant Charcoal 60 capsules
PhytoCarbo activated plant charcoal soothes intestinal gas problems and bloating
€7.59 -
LadrômeLadrôme Circulation infusion 30 g
Supports healthy circulation with a certified organic blend of olive leaf, hawthorn, red vine and hibiscus in a perfectly balanced aromatic infusion.
€3.78€126.00/kg -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Men Booster Gel 60 ml
Boosts circulation and supports natural firmness with cayenne pepper for optimal intimate comfort.
€20.50€341.67/l -
Made in France
Phytosun AromsPhytosun Aroms Dry and chesty cough syrup for children 200 ml
Phytosun Arôms Children’s Cough Syrup soothes dry and chesty coughs linked to colds.
€7.99€39.95/l -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Shampooing Anti Jaunissement Unique Pro 500ml
Pure African shea shampoo.
€31.92 €39.90€106.40/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hydra Freshness SPF30 Gel-Cream 50ml
APIVITA Hydra Freshness SPF30 Gel-Cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light rays.
€11.99€239.80/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Nectar Sublime Intensive global serum 30ml
This fresh and silky serum delivers global action on all key signs of ageing.
€50.39€1,679.67/l -
ThalgoThalgo Men Invigorating Shower 200ml
THALGO Men Force Marine Invigorating Shower gel is ideal after sports, for traveling and for everyday use.
€16.49€82.45/l -
A gift for you
ApivitaApivita 5-Action Eye Serum 15ml
Apivita 5-Action Eye Serum improves the appearance of fine lines and wrinkles, reduces sagging upper eyelids and dark circles. Hydrates the eye contour area.
€34.90€2,326.67/l -
-20% Organic Vegan
PuressentielPuressentiel Plant Oils Organic apricot kernel 50ml
Organic Plant Oil, 100% pure and natural, organically grown.
€5.59 €6.99€111.80/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Calophyll Vegetable Oil 50ml
alophyll vegetable oil
Care of skin, ha ir and scalp
€8.89€177.80/l