hot picks
-
-20% Vegan
HerbatintHerbatint Violet Shampoo Neutralises Yellow Reflections 260 ml
Violet Shampoo neutralises yellow highlights.
€10.24 €12.80€39.38/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Red Bean Clarifying Mask 140 ml
Clarifies oily skin by minimising pores and excess sebum with red bean extract—rich in saponins—for a refreshed, radiant complexion.
€21.70€155.00/l -
New
ArkopharmaArkopharma Forcapil Forcapil Expert strengthening 180 capsules
Strengthens the hair fibre and improves its resilience and shine with the help of keratin.
€22.99€328.43/kg -
-
A gift for you
ApivitaApivita Queen Bee Absolute Regenerating Anti-Age Night Cream 50ml
Apivita Absolute Regenerating Anti-Age Night Cream reduces wrinkles, increases skin firmness and enhances facial contours.
€69.90€1,398.00/l -
-20%
NexcareNexcare Coldhot classic hot/cold pad 11cmx26cm 1 x
Relieves muscle or joint pain with hot or cold therapy.
€12.49 €15.62€12.49/u -
-20%
3C Pharma3C Pharma 3C Pharma AstheBoost Fatigue Passagère 30 effervescent tablets Blood Orange Flavour 30 comprimés effervescents
Myocalm® FORT, la solution à action rapide, naturelle et à efficacité prouvée pour soulager les douleurs musculaires intenses et immobilisantes."
€7.92 €9.90€66.00/kg -
-15% Made in France
KersiensKersiens Stress Regul 60 capsules
Helps reduce stress and promote relaxation with valerian and B vitamins for balanced mind and body.
€16.91 €19.90€526.79/kg -
New
EmbryolisseEmbryolisse Coffret milk cream and blush
Hydrate, brighten and even out your complexion with hyaluronic acid and plant extracts.
€23.90€227.62/l -
New
SkinceuticalsSkinceuticals Phyto Corrective Soothing and hydrating serum with PDRN 30 ml
Soothes redness and hydrates skin with hyaluronic acid and PDRN
€71.93€2,397.67/l -
New
ErborianErborian Set&Care Mattifying setting powder 9.5 g
Mattifies and blurs the complexion while extending makeup wear, thanks to white ginseng and hyaluronic acid.
€23.99€2,525.26/kg -
Organic Made in France 20% from 2
SantaromeSantarome Organic Black Radish 20 Ampulas 200ml
Santarome Bio 3 buds complex of birch, juniper and rosemary ensures an optimal digestion.
€12.99€64.95/l -
LieracLierac Man Father's day gift set with anti-ageing fluid + deodorant
Tackle signs of ageing with this 92% natural anti-ageing treatment, leaving skin smooth and complexion refreshed.
€24.70€12.35/u -
Organic
UbertiUberti Psyllium husk organic seeds 180 g
Supports regular bowel movement and healthy digestion with organic black psyllium husk, naturally rich in mucilage fibres.
€11.50€63.89/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Gentle Cleansing Milk Eyes 100ml
Gently cleanses and removes make-up, even waterproof. Soothes and softens the eye contour area. Enhanced Anti-Pollution action.
€13.99€139.90/l -
DarphinDarphin Revitalising foaming cleansing cream 125 ml
Deeply cleanses while hydrating and strengthening the skin barrier with glycerin and biomimetic amino acids.
€28.99€231.92/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Organic bornyl acetate thyme essential oil 10 ml
This 100% natural essential oil delivers powerful thyme notes, perfect for your skincare routine.
€7.60 €9.50€760.00/l -
LadrômeLadrôme Joint comfort infusion 30 g
Supports joint comfort with a blend of organic herbs including turmeric, meadowsweet and devil’s claw.
€3.78€126.00/kg -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Professional Shine Treatment 237ml
Professional, rinse-off shine treatment that provides up to 76% more shine, thanks to its acidic pH formula€40.00€168.78/l -
A gift for you
ApivitaApivita Queen Bee Absolute Regenerating Anti-Age Cream Rich Texture 50ml
This day cream reduces wrinkles, increases skin firmness and enhances facial contours.
€69.90€1,398.00/l -
New
ErborianErborian Set&Care Smoothing foundation primer 30 ml
Preps and mattifies skin for a smooth, hydrated complexion with white ginseng and hyaluronic acid
€23.99€799.67/l -
Made in France
LieracLierac Man Father's Day gift set with anti-ageing fluid + free deodorant 100 ml
This Father’s Day, treat him to the Lierac 3-in-1 essentials gift set.
€31.96€319.60/l -
-30% Organic
Flora NaturaFlora Natura Siberian Ginseng Toning 120 capsules
Siberian Ginseng helps to support mental and physical capacities in cases of weakness, exhaustion and fatigue.
€12.53 €17.90€298.33/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Queen Bee Absolute Regenerating Anti-Age Cream Light texture 50ml
Apivita Absolute Regenerating Anti-Age Cream reduces wrinkles, increases skin firmness and enhances facial contours.
€69.90€1,398.00/l -
Promo
MelvitaMelvita NectarCalm Fortifying Soothing Serum 30ml
This soothing serum immediately relieves sensations of discomfort in sensitive skin
€32.20€1,073.33/l -
-20% Vegan
KorresKorres Wild Rose Radiance & First Wrinkles Eye Contour 15ml
KORRES Wild Rose Lightly textured eye cream awakens your eyes and reduces the appearance of dark circles and fine lines.
€21.28 €26.60€1,418.67/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Organic vanilla 5 ml
A certified organic vanilla essential oil for skin care.
€15.19 €19.00€3,038.00/l -
Organic
BohoBoho Shimmering body lotion 200 ml
Wrap your skin in a 100% natural floral and sun-kissed fragrance for a softly uplifting sensory experience.
€15.40€77.00/l -
-20% Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Organic Sweet Verbena Essential Oil 5ml
100% pure, natural organic Scented Verbena essential oil is renowned for its relaxing and soothing properties, and relieves stomach pains.
€19.56 €24.45€3,912.00/l -
-20%
Phytosun AromsPhytosun Aroms Sclaree Sage Essential Oil 5ml
Clary Sage essential oil flowering parts.
€4.79 €5.98€958.00/l -
New
ErborianErborian Set&Care Glow setting mist 100 ml
Sets make-up while hydrating skin with hyaluronic acid and white ginseng, leaving your complexion fresh and glowing.
€23.99€239.90/l -
-10% Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Friends Chats Heureux Harmonie Durable Refills entre Chats 3x48ml
FELIWAY Friends - Managing cat conflicts - Value pack 3 refills for diffuser - (3x30 days) - Made in France€48.59 €53.99€337.43/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Nuxuriance Ultra Anti-dark spot and anti-ageing duo
Visibly reduces dark spots and signs of ageing with vitamin C and regenerative technology for a more even, radiant complexion.
€61.79€588.48/l -
Made in France
ApiPharmApiPharm Honey and propolis pearls 130 g
Naturally soothes the throat with the comforting blend of honey and propolis benefits.
€4.90€37.69/kg -
GranionsGranions All-in-One Wellbeing and Longevity raspberry and kiwi flavour 146 g
Supports energy, immunity, digestion and gut comfort with 87 natural actives, helping to complete your daily nutritional intake.
€23.32€159.73/kg -
-6%
PhilipsPhilips Sonicare Electric Toothbrush 6500 HX7411/01
Gentle brushing, even for sensitive gums and teeth
€151.99 €161.99€151.99/u