hot picks
-
New
Aloe ParisAloe Paris Melting cleansing granita 120 ml
Effectively removes make-up, SPF, excess sebum and pollution particles while protecting the skin barrier with organic aloe vera and an algae complex.
€20.16€168.00/l -
New
Aloe ParisAloe Paris Active cleansing foam 250 ml
Deeply cleanses without being harsh, purifies and preserves sensitive skin’s natural moisture with organic aloe vera.
€22.60€90.40/l -
New
Aloe ParisAloe Paris Eye contour cream with metal applicator 15 ml
Decongests and hydrates the eye area with organic aloe vera, helping to reduce puffiness and dark circles for a more awake-looking gaze.
€23.04€1,536.00/l -
New
Aloe ParisAloe Paris Anti-ageing night cream 50 ml
Deeply hydrates, soothes and supports overnight regeneration with hyaluronic acid and organic Aloe Vera, leaving skin looking rested on waking.
€27.60€552.00/l -
New
Aloe ParisAloe Paris Hydrating day cream-gel 50 ml
Deeply hydrates, soothes and strengthens the skin barrier, while regulating excess sebum thanks to noni extracts.
€27.60€552.00/l -
New Organic
BohoBoho BB cream hydrates and protects SPF10 30 ml
Evenly tones the complexion, blurs minor imperfections and hydrates for up to 8 hours with aloe vera, while rice powder mattifies and SPF 10 protects.
€19.20€768.00/l -
New
NorevaNoreva Exfoliac Gentle foaming cleanser 2 x 200 ml
Cleanses and purifies blemish-prone skin by regulating excess sebum, refining skin texture and tightening pores for a clearer complexion.
€11.50€28.75/l -
New
BohoBoho Mascara Waterproof 10 ml
Provides intense volume and waterproof wear to enhance the eyes and keep lashes visible all day.
€0.00/lOut of stock -
New
LA ROSÉELA ROSÉE Compact powder refill with organic apricot oil 8 g
A refillable, recyclable compact made in France from recycled materials, designed for easy touch-ups while reducing waste and CO2 emissions.
€17.20€2,580.00/kg -
New
LA ROSÉELA ROSÉE Refill melting cleansing balm with organic cherry oil 90 ml
Removes make-up and sun protection while deeply cleansing, soothing and hydrating the skin with organic cherry oil.
€14.90€165.56/l -
New
LA ROSÉELA ROSÉE Refillable melting cleansing balm with organic cherry oil 90 ml
Removes make-up and deeply cleanses, even waterproof make-up, while soothing and leaving a non-greasy moisturising veil thanks to organic cherry oil.
€16.99€188.78/l -
New
LA ROSÉELA ROSÉE Refill anti-blemish organic cleansing gel 400 ml
Cleanses, purifies and mattifies combination to oily, acne-prone skin with zinc and organic fruit acids, without drying it out.
€13.66€34.15/l -
New
LA ROSÉELA ROSÉE Complexion brush x1
Apply powder quickly and evenly for a beautifully perfected complexion, thanks to ultra-soft vegan fibres and a compact, portable design.
€15.89€15.89/u -
New
NutergiaNutergia ErgyMyo flash 60 capsules
Supports muscle recovery and helps reduce cramps and fatigue, with magnesium, potassium, lemon balm and B vitamins.
€14.90€438.24/kg -
New
FilorgaFilorga NCEF-Revitalize Serum gift set + free mini Time-Filler 5Xp cream
Revitalises skin and corrects five types of wrinkles on the face and neck, with peptides, hyaluronic acid and a cellular booster complex.
€97.15€2,158.89/l -
New
SaneezSaneez Disinfectant hand spray 30 ml
Provides hygienic hand disinfection without rinsing, with a gentle fragrance and a travel-friendly formula for convenient everyday use.
€0.00/lOut of stock -
New
Diet HorizonDiet Horizon Total digestive support 30 bi-layer tablets
Supports digestion and helps you feel lighter, thanks to a complex of 5 digestive enzymes, caraway extracts and calcium.
€11.87€271.62/kg -
New
Diet HorizonDiet Horizon Liver liquid 250 ml
Supports digestion and liver function with milk thistle, chlorella, rosemary, dandelion and boldo.
€16.22€64.88/l -
Vegan
LazartigueLazartigue La Couleur Absolue Permanent Colouring with botanical extracts 60ml
Ammonia-free permanent Colouring with botanical extracts, concentrated in professional pigments.
€13.74€274.83/l -
-
-
-
BohoBoho Organic Lip Pencil 1.04g
Bioes Lip Pencil is used to contour the lips and improve the hold of lipstick.€5.80€6,692.31/kg -
BohoBoho Organic complexion corrector 3.5g
A full-coverage Bioes complexion corrector, our complexion corrector perfectly conceals dark circles, redness and other small imperfections. A light-catching product, it also shapes the contours of the Face.
€11.44 -
BohoBoho Organic Mineral Loose Powder 10g
Its light texture blurs imperfections and evens out the complexion. Easy to apply with a loose powder brush, it gives a transparent, luminous finish. Ideal for a natural complexion!
€11.99€1,439.00/kg -
BohoBoho Bioes Fluid Foundation 30ml
Organic, vegan Fluid Foundation, the formula is certified organic and contains 99% ingredients of natural origin.
€17.80€712.00/l -
-
BohoBoho Bioes Highlighter 10g
Bioes Boho Highlighter, universal shades to suit all skin tones!
€13.68€1,642.00/kg -
-
Organic
Helvetia NaturaHelvetia Natura Aloe Vera Shower Gel 1L
Organic Aloe Vera Shower Gel by Helvetia Natura to gently cleanse your skin
€4.91€5.89/l -
A gift for you A gift for you
ApivitaApivita Skincare for Lips 4.4g
A wide range of Apivita lip care products.
€5.50€1,500.00/kg -
SuavinexSuavinex SxPro Symmetrical soother SX PRO From 6 to 18 months x2
Set of 2 XS PRO symmetrical soothers for babies from 6 months.
€4.72€2.83/u -
Luc Et LeaLuc Et Lea Extra-fine anatomical soothers From 0 to 6 months x2
Duo of extra-fine anatomical soothers for 0-6 months, combining an extra-fine teat and an anti-redness and irritation collar.
€6.40€3.84/u -
Luc Et LeaLuc Et Lea Sucettes anatomiques Extra-fines From 6 to 18 months x2
Set of 2 anatomical soothers for 6 to 18 months.
€6.40€3.84/u -
Luc Et LeaLuc Et Lea LEL anatomical dummies x2 18 months and Plus Luc Et Lea|LEL anatomical dummies 18 months and Plus x2
Set of 2 anatomical soothers, 18 months and Plus.
€6.40€3.84/u -
Vegan
KorresKorres Nourishing lip balm 5ml
The lip stick provides a feeling of comfort, for soft, supple lips.
€4.87