hot picks
-
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible SPF30 sun milk 200 ml
Neutrogena’s invisible SPF30 milk shields skin from UVA, UVB and pollution while hydrating with glycerin and antioxidant vitamin E.
€14.56€72.80/l -
A gift for you
ApurnaApurna EAA Amino Acids Mango Passion 400g
APURNA® EAA essential amino acids are ideal for athletes practising Resistence or power sports. They help to promote recovery
€26.99€67.48/kg -
-15%
Christophe RobinChristophe Robin Fabulous Curls Ritual Kokum Butter Cleansing Balm Very curly to frizzy hair 250ml
A non-foaming balm to nourish and detangle very curly to frizzy hair.
€22.86 €26.89€91.44/l -
-30% Vegan
KorresKorres Black Pine 4D - BioShapeLift Firmness + Rebound Day Cream Dry Skin 40ml
Lifting and firming day cream. Reshapes the oval of the Face. For dry skin.€30.79 €43.99€769.75/l -
Organic Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Men [BOOST]³ Multi-action youth and energy serum 30 ml
Revitalise, regenerate and smooth skin with Nuxe Men [BOOST]³ Multi-Action Youth & Energy Serum for instant hydration and reduced wrinkles.
€37.99€1,266.33/l -
New
ProrhinelProrhinel Soothing throat lozenges 16 units
Helps soothe an irritated throat and supports immunity with vitamin C and plant extracts.
€4.49€0.28/u -
Made in France
KersiensKersiens Femina Boost 60 capsules
Supports fertility and reproduction with a tailored formula to meet specific nutritional needs.
€19.90€633.76/kg -
Etat PurEtat Pur UV Filters UV drops SPF30 face 40 ml
Effectively protects skin from UV rays with a 100% mineral formula that leaves a dry, lightweight finish for ultimate comfort.
€23.50€587.50/l -
A gift for you
ApivitaApivita Beevine Elixir Anti-Wrinkle, Firming Lift Cream Texture Légère 50ml
APIVITA Wine Elixir Firming Lift Cream reactivates skin youth thanks to its polyphenols, reduces wrinkles, improves elasticity.
€37.99€759.80/l -
-25% Made in France
PhytoceuticPhytoceutic Joints Femicollagen 8 g 20 ampoules
A food supplement designed to support joint comfort during menopause.
€21.98 €29.30€109.90/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Essential Oils Santal Blanc de Nouvelle Calédonie BIO 5ml
Essential Oil of organic white sandalwood.
€41.27 €51.59€8,254.00/l -
LadrômeLadrôme Respiratory Comfort Herbal Tea 30 g
Eases breathing and soothes the airways with a blend of organic thyme and gentle botanicals.
€3.99€133.00/kg -
New
3C Pharma3C Pharma Myocalm Pain-relief cooling gel rapid action 100 ml
Soothes muscle and joint tension with essential oils.
€11.90€119.00/l -
-30%
KorresKorres White Pine - MenoReverse Luminous Awakening Cream SPF20 40ml
A rose-tinted moisturiser with SPF 20 for rejuvenated, firmer-looking skin.€33.59 €47.99€839.75/l -
A gift for you
ApurnaApurna Fruit Pre Workout 420g
APURNA® Pre Workout is a concentrate of active ingredients ideal for sportspeople looking to increase the intensity of their training sessions and optimise their performance.
€25.69€61.17/kg -
KorresKorres Yoghurt After-sun cooling gel 150 ml
This cooling after-sun gel hydrates and nourishes skin, delivering lasting freshness and comfort after sun exposure.
€26.33€175.53/l -
-15%
BeurerBeurer Hair clippers HR5000
BEURER HR5000 hair clipper for a professional haircut at home
€40.79 €47.99 -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto MaxiControl male sexual endurance 60 capsules
Designed for men looking to boost sexual endurance and manage performance-related stress effectively.
€19.71€328.50/kg -
-30% Vegan
KorresKorres Black Pine Routine Set
Firms and smooths facial contours with black pine extract and biomimetic peptides for visibly tighter-looking skin.
€39.17 €55.96€559.57/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Hydrating mask dry hair 250 ml
Deeply hydrates and revives dry hair for lasting softness and shine.
€40.49€161.96/l -
Organic
Flora NaturaFlora Natura Ginkgo Biloba supports memory function 120 capsules
Supports memory and cognitive function with organic ginkgo biloba’s natural benefits.
€14.15€524.07/kg -
New
EmbryolisseEmbryolisse Best-Seller set
Reduces wrinkles and skin fatigue while brightening the complexion, thanks to plant-based retinol-like and hyaluronic acid
€36.90€351.43/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Face fluid for wrinkles, dark spots & radiance SPF50 tinted 50 ml
Unify your complexion with natural coverage and SPF50 protection, while marine algae hydrate and niacinamide combined with antioxidant propolis help reduce wrinkles and dark spots.
€28.50€570.00/l -
BeauterraBeauterra Essentials travel pouch
Cleanses and nourishes dry hair, reducing split ends and frizz.
€17.94€59.80/l -
New
ErborianErborian Set&Care Smoothing Foundation Primer travel size 15 ml
Primes skin for makeup with a matte, smoothing finish, thanks to white ginseng and hyaluronic acid.
€14.90€993.33/l -
New
GaranciaGarancia En Deux Coups De Baguette Ultra rich cleansing cream 120 g
Removes even waterproof makeup, nourishes and preserves skin elasticity with cocoa butter and anti-ageing algae.
€19.90€165.83/kg -
Organic
BohoBoho Illuminating Iridescent Oil 100 ml
Lightweight, non-greasy oil nourishes skin and hair for a natural glow, infused with 100% natural sun-kissed fragrance.
€18.59€185.90/l -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Shilajit Coffee 30 sticks
Blending shilajit extract with premium Arabica coffee for a natural, all-day energy boost.
€15.90€260.66/kg -
NutreovNutreov Stim Royal Spray Gorge 20ml
Stim® Royal IMMUNITY & VITALITY combines active ingredients for synergistic action to help you stay fit, resist seasonal changes and support your immune system.
€7.59€379.50/l -
New Organic
PatykaPatyka Age Specific Intensif Fundamental Lift Plumping Serum 30 ml
Plumps skin and reduces wrinkles with hyaluronic acids and polyglutamic acid
€69.00€2,300.00/l -
New
EneomeyEneomey Densifier REJUV SATIN Densifying and Plumping Gel Cream 50 ml
Deeply hydrates and plumps skin with hyaluronic acid and anti-ageing actives.
€62.50€1,250.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Children’s SPF30 set & beach toys 200 ml
A useful Giftbox for high levels of Suncare protection for Children.
€14.90€74.50/l -
DarphinDarphin Intral Essential Daily Serum Ruban Rose 30ml
Darphin INTRAL Serum is the ultimate step in your skincare routine: Soothes, Hydrates, Revitalizes.
€56.99€1,899.67/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Organic Lemon Tree Shower Gel 200ml
MELVITA Lemon blossom shower gel cleans your skin gently while preserving its hydrolipidic film.
€7.55€37.75/l -
-5%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-poux caps + comb
Naturally eliminates head lice and nits with essential oils in 45 minutes.
€22.76 €23.90€22.76/ -
New
ArkopharmaArkopharma Arkodigest Expert for bloating and flatulence 30 capsules
Helps reduce bloating and flatulence with activated vegetable charcoal, ginger and aloe vera.
€5.59€559.00/kg