🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

hot picks

  1. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Extra Gentle Frequent use shampoo 50ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Frequent use shampoo 50ml

    This Extra-soft shampoo with rice milk, 94% natural origin, gently cleanses and adds shine to normal hair.

    (0)
    €4.00 €4.99
    €80.00/l
    Out of stock
  2. -20%
    Lazartigue Repair Strength & Shine 3x30 capsules
    Lazartigue

    Lazartigue Repair Strength & Shine 3x30 capsules

    REPAIR Capsules food supplement strengthens₁ the hair and makes it sublime
    1. Thanks to horsetail

    (0)
    €47.84 €59.80
    €895.88/kg
    Out of stock
  3. New Organic
    Marilou Bio Wonderful hydration gift set
    Marilou Bio

    Marilou Bio Wonderful hydration gift set

    Deeply hydrates and nourishes the skin with aloe vera, jojoba oil and shea butter for a glowing, protected complexion.

    (0)
    €18.90
    €90.00/l
    Out of stock
  4. -25% Made in France
    Svr Sebiaclear Refill Blemish Control Cream Wash 400ml
    Svr

    Svr Sebiaclear Refill Blemish Control Cream Wash 400ml

    Soothing anti-dryness anti-blemish moisturising cream wash

    (17)
    €14.70 €19.60
    €36.75/l
    Out of stock
  5. Made in France Vegan A gift for you
    Nuxe Prodigieux® Floral Le parfum 30 ml
    Nuxe

    Nuxe Prodigieux® Floral Le parfum 30 ml

    Enjoy Parfum Prodigieux Floral by Nuxe with its delicate grapefruit zest, Magnolia & Musk notes

    (0)
    €38.58
    €1,286.00/l
    Out of stock
  6. Made in France A gift for you
    Nuxe Sweet Lemon Shower Gelée 750ml
    Nuxe

    Nuxe Sweet Lemon Shower Gelée 750ml

    Gently cleanses, hydrates and softens the skin without drying it out. All skin types - Body.

    (0)
    €14.90
    €19.87/l
    Out of stock
  7. New
    Weleda Man Sport set 375 ml
    Weleda

    Weleda Man Sport set 375 ml

    Discover the Sport Giftbox: a 100% natural ritual consisting of Arnica Massage Oil, Arnica Roller and Arnica Sport Shower Gel.

    (1)
    €22.99
    Out of stock
  8. New
    Weleda Man Gift set
    Weleda

    Weleda Man Gift set

    Discover the Rose Giftboxes: a 100% natural ritual consisting of the Rosehip & White Tea Smoothing Day Cream and the Rosehip & White Tea Smoothing Eye Contour.

    (0)
    €26.90
    €96.07/l
    Out of stock
  9. Made in France
    Kersiens Endurance effort drink 600 g

    Multiple choice

    Kersiens

    Kersiens Endurance effort drink 600 g

    Use regularly before and during exercise for sustained endurance.

    (0)
    €0.00/kg
    Out of stock
  10. Made in France
    Kersiens Explosive effort drink 600 g

    Multiple choice

    Kersiens

    Kersiens Explosive effort drink 600 g

    An energising drink designed to fuel performance during intense exercise.

    (0)
    €0.00/kg
    Out of stock
  11. A gift for you Promo
    Valdispert Sleep & Energy Morning 24 tablets
    Valdispert

    Valdispert Sleep & Energy Morning 24 tablets

    Valdispert Morning Energy. Contains melatonin, plant extracts and vitamins to help you sleep well and wake up feeling refreshed.

    (1)
    €9.98
    €319.87/kg
  12. -20%
    Weleda Arnica Relaxing roller sports recovery 2 x 75 ml
    Weleda

    Weleda Arnica Relaxing roller sports recovery 2 x 75 ml

    Weleda’s Arnica roller helps relax muscles and support post-workout recovery through targeted massage.

    (0)
    €13.51 €16.90
    €90.07/l
    Out of stock
  13. Made in France A gift for you
    Nuxe Prodigieux® My travel favourites kit 50 ml
    Nuxe

    Nuxe Prodigieux® My travel favourites kit 50 ml

    Experience a complete sensory ritual with the Nuxe My Golden Crush travel kit: 4 iconic vegan skincare essentials, made in France with the sun-kissed Prodigieux® fragrance.

    (2)
    €19.69
    €393.80/l
    Out of stock
  14. A gift for you
    Nuxe Super Serum [10] Duo dark spot corrector & protector
    Nuxe

    Nuxe Super Serum [10] Duo dark spot corrector & protector

    Get the Super Serum [10] with a free gift of high-protection SPF50 melting sunscreen.

    (0)
    €64.50
    €806.25/l
    Out of stock
  15. -25%
    Roc Keops Roll-On Deodorant 0% Aluminium 2x30ml
    Roc

    Roc Keops Roll-On Deodorant 0% Aluminium 2x30ml

    The new Keops 0% Aluminium Deodorants are a fresh, dry-touch roll-on with an odour-sensing complex that offers 48-hour protection against perspiration and odours, without aluminium salts.
    (2)
    €8.89 €11.89
    €148.17/l
  16. -14%
    Eunova Kids Lion King immunity gummies passionfruit, strawberry, raspberry and orange flavours 50 gummies
    Eunova

    Eunova Kids Lion King immunity gummies passionfruit, strawberry, raspberry and orange flavours 50 gummies

    Packed with sea buckthorn berries and 4 essential vitamins to support your child’s immune system.

    (0)
    €5.95 €6.95
    €26.44/kg
    Out of stock
  17. Darphin Eclat Sublime Double Essence Revitalising 150 ml
    Darphin

    Darphin Eclat Sublime Double Essence Revitalising 150 ml

    A perfect balance of water and oil ingredients in a transformative essence.

    (23)
    €59.99
    €399.93/l
    Out of stock
  18. Darphin Eclat Sublime Revitalising Repair Cream 50 ml
    Darphin

    Darphin Eclat Sublime Revitalising Repair Cream 50 ml

    Multi-level epidermal revitalisation leaves skin visibly rejuvenated and more resilient against signs of ageing.

    (44)
    €70.00
    €1,400.00/l
    Out of stock
  19. Made in France A gift for you
    Avène Xeracalm Nutrition Hydrating Balm 200 ml
    Avène

    Avène Xeracalm Nutrition Hydrating Balm 200 ml

    This deeply hydrating balm nourishes very dry and sensitive skin for the whole family, made with 95% naturally derived ingredients.

    (112)
    €13.96
    €69.80/l
  20. Made in France
    Skinceuticals Anti-Wrinkle + Dark Spots Routine Box
    Skinceuticals

    Skinceuticals Anti-Wrinkle + Dark Spots Routine Box

    High Efficacy Wrinkle + Dark Spots Set - Anti-Dark Spots Serum, Antioxidant and Anti-Dark Spots Serum, Anti-Dark Spots Photoprotection Cream

    (0)
    €79.00
    €1,612.24/l
    Out of stock
  21. Made in France
    Skinceuticals Coffret Routine Rides + Imperfections 30ml
    Skinceuticals

    Skinceuticals Coffret Routine Rides + Imperfections 30ml

    Discover high Anti-Ageing efficiency with your INTEGRAL WRINKLE + IMPERFECTION PACKAGE against the environmental aggressors that cause skin ageing: your antioxidant serum with pure Vitamin C SILYMARIN CF 30ml + your ULTRA FACIAL DEFENSE SPF 50 15ml photoprotection offered in a Premium Kit.

    (1)
    €86.30
    €1,917.78/l
    Out of stock
  22. -20% Made in France
    Phytosun Aroms Max Cough & Throat Syrup 8-in-1 action 200 ml
    Phytosun Aroms

    Phytosun Aroms Max Cough & Throat Syrup 8-in-1 action 200 ml

    Phytosun Arôms Max Cough & Throat Syrup soothes persistent coughs linked to colds for long-lasting relief.

    (2)
    €7.52 €9.40
    €37.60/l
    Out of stock
  23. -20%
    Korres Eau de Toilette Augustos Roll-on Water de Toilette 10ml
    Korres

    Korres Eau de Toilette Augustos Roll-on Water de Toilette 10ml

    Discover Avgoustos Water by Korres in its travel size. Take it with you wherever you go.
    (1)
    €7.92 €9.90
    €792.00/l
    Out of stock
  24. -20%
    Korres Red Vine Emulsion Spray Capillary Protection 150ml
    Korres

    Korres Red Vine Emulsion Spray Capillary Protection 150ml

    Protection Suncare Hair 150 ml is a light micro-emulsion that protects hair from the harmful effects of the sun, salt and chlorine, while nourishing the hair fibre. Enriched with aloe vera, provitamin B5, red grape extract and helianthus, it preserves hair colour and shine while hydrating. Red vine polyphenols enhance shine, sunflower oil protects colour and vitamin E fortifies hair. Suitable for all hair types. Contains 93.9% natural ingredients.
    (0)
    €10.32 €12.90
    €68.80/l
    Out of stock
  25. -20% Made in France
    Weleda Sport Muscle Power muscle tone & vitality 60 capsules
    Weleda

    Weleda Sport Muscle Power muscle tone & vitality 60 capsules

    Weleda Muscle Power food supplement helps increase muscle mass with plant-based protein from fava beans and spirulina.

    (23)
    €10.31 €12.89
    €237.01/kg
    Out of stock
  26. Made in France A gift for you
    Nuxe Huile Prodigieuse Gift set the infnite glow in pink 68 ml
    Nuxe

    Nuxe Huile Prodigieuse Gift set the infnite glow in pink 68 ml

    Brighten your routine with this stunning floral duo.

    (0)
    €28.90
    €425.00/l
    Out of stock
  27. Made in France A gift for you
    Nuxe Huile Prodigieuse Gift set the 3 iconic prodigieux oils
    Nuxe

    Nuxe Huile Prodigieuse Gift set the 3 iconic prodigieux oils

    A cult favourite to hydrate skin and enhance face, body and hair with luxurious care.

    (0)
    €10.96
    €365.33/l
    Out of stock
  28. Made in France A gift for you
    Nuxe Hair Prodigieux Gift set the ultimate haircare ritual
    Nuxe

    Nuxe Hair Prodigieux Gift set the ultimate haircare ritual

    Experience the luxurious Hair Prodigieux ritual for silky, radiant hair with stunning shine.

    (2)
    €35.70
    €59.50/l
    Out of stock
  29. -34%
    Twistshake Bottle drying rack
    Twistshake

    Twistshake Bottle drying rack

    The Twistshake bottle drying rack offers a smart way to dry bottles, cups and baby accessories efficiently.

    (0)
    €10.88 €16.49
    €10.88/u
    Out of stock
  30. -34%
    Twistshake 2-in-1 dish brush Black White
    Twistshake

    Twistshake 2-in-1 dish brush Black White

    Twistshake’s 2-in-1 dish brush gently cleans bottles, cups and teats without scratching, ensuring perfect hygiene for your baby.

    (0)
    €3.29 €4.99
    €3.29/u
    Out of stock
  31. Twistshake Learning cutlery stainless steel 12 months+ 3 x

    Multiple choice

    Twistshake

    Twistshake Learning cutlery stainless steel 12 months+ 3 x

    Twistshake’s stainless steel learning cutlery helps your little one eat independently from 12 months+.

    (0)
    €0.00/u
    Out of stock
  32. Twistshake Anti-colic bottle 2 months+ 260 ml

    Multiple choice

    Twistshake

    Twistshake Anti-colic bottle 2 months+ 260 ml

    Twistshake’s anti-colic bottle offers the ideal feeding solution for newborns.

    (0)
    €0.00/u
    Out of stock
  33. Twistshake Anti-colic baby bottle 0m+ 180 ml

    Multiple choice

    Twistshake

    Twistshake Anti-colic baby bottle 0m+ 180 ml

    This anti-colic baby bottle offers the ideal feeding solution for newborns.

    (0)
    €0.00/u
    Out of stock
  34. Made in France
    Lierac Lift Integral Firming day gel-cream refill 50 ml
    Lierac

    Lierac Lift Integral Firming day gel-cream refill 50 ml

    This ultra-lightweight firming day gel-cream melts into normal to oily skin, plumping and lifting for a visibly firmer complexion.

    (0)
    €22.90
    €458.00/l
    Out of stock
  35. -20% Made in France
    Nat&Form Premium Nutraceuticals Saffron 30 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Premium Nutraceuticals Saffron 30 capsules

    A food supplement made with saffron and vitamins.

    (0)
    €8.39 €10.49
    €839.00/kg
    Out of stock
  36. Twistshake Compartmentalised plate 6 months and cover 210ml + 2 x 90ml

    Multiple choice

    Twistshake

    Twistshake Compartmentalised plate 6 months and cover 210ml + 2 x 90ml

    The Twistshake divided plate is the perfect solution for Children who like their food separate.

    (0)
    €0.00/u
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara