URIAGE
-
UriageUriage Cold Cream Tube 100ml
Softening, ultra-nourishing protective cream. Restores the hydrolipid film and soothes very dry, sensitive and irritated skins.
€9.46€94.60/l -
UriageUriage Hyseac Hydra R Restructuring Skin Care Peaux Dessechees Par Les Traitements 40ml
Uriage Hyséac R Restructuring Skin-Care 40ml is a new generation skin-care specially formulated for the skins dried by the treatments. It allows to soothe immediately the skin, to restore it and to moisturize it effectively.
€9.89€247.25/l -
UriageUriage Bariéderm-Cica Bariederm Insulating Repairing Hand Cream 50ml
Bariéderm
insulating and repairing hand cream
To repair, protect, nourish damaged and extremely dry hands.€7.99€79.90/l -
UriageUriage Hyseac 3-Regul+ global anti-imperfection care SPF50+ 50 ml
This treatment helps to eliminate skin blemishes.
€12.89€257.80/l -
UriageUriage Bariésun Hydrating lip balm SPF30 4 g
BARIÉSUN Lip Stick SPF30 effectively protects against UVA and UVB while providing softness and comfort.
Waterproof.€5.50€1,375.00/kg -
UriageUriage Bébé Your 1 St Moisturising Cream Face 40ml
Your 1st hydra-protecting face cream protects and reinforces your baby's natural skin defences.
Hydrates and soothes infants' and babies' skins.
€6.48€162.00/l -
UriageUriage Bariéderm-Cica Repair cream with copper-zinc SPF50+ 40 ml
This SPF50+ repair cream helps soothe and protect sun-exposed skin.
€8.10€202.50/l -
UriageUriage Thermal Water Soin D'eauwater Eye Contour Cream Sensitive Skins 15ml
water eye contour cream
moisturises, relaxes and brightens
sensitive skins
€11.98€798.67/l -
UriageUriage Xémose C8+ Soothing anti-itch mist SOS very dry, atopic-prone skin 200 ml
Uriage Xemose C8+ Soothing Anti-Itch Mist delivers instant relief for very dry, eczema-prone skin with a cooling, repairing action.
€12.59€62.95/l -
UriageUriage Hyseac Purifying Oil Peaux Grasses à Peaux Acnéiques 100ml
Essential for soft, soothed and purified skin. Cleanses make-up and impurities.
€9.98€99.80/l -
UriageUriage Derm-Phy Dermatological Superfatted Soap 100 g
soap free extra rich dermatological syndet bar
€4.03€40.30/kg -
UriageUriage Hyseac Mat' Mattifying Emulsion 40ml
Mattifying emulsion to reduce shine, tighten pores and moisturise.
€10.79€269.75/l -
UriageUriage Thermal Water H.A Boost Serum 30ml
Uriage H.A Booster Serum is a real shot of Hydration for a thirsty Skin.
€20.99€699.67/l -
UriageUriage Refreshing Deodorant Anti-Odour Anti-Humidity Sensitive Skin 2x125ml
Uriage Deodorant with alum stone combats dampness and odours.
€10.99€43.96/l -
UriageUriage Thermal Water Light Water Cream Spf20 40ml
light water cream with thermal spring water
moisturises, protects and brightens SFP 20
€13.98€349.50/l -
UriageUriage Hyseac Blemish-prone skin renewal serum 30 ml
This concentrated anti-blemish serum-gel blends powerful, proven actives with skin for visible results in just 7 days on acne-prone complexions.
€22.99€766.33/l