🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

URIAGE

  1. Uriage Bariésun Refreshing after-sun mist 150 ml
    Uriage

    Uriage Bariésun Refreshing after-sun mist 150 ml

    Lightly scented, this refreshing mist soothes and cools sun-exposed skin, leaving it comfortably hydrated.

    (3)
    €9.88
    €65.87/l
  2. Uriage Bébé 1st Soothing Cleansing Oil 500ml
    Uriage

    Uriage Bébé 1st Soothing Cleansing Oil 500ml

    URIAGE Baby Soothing Cleansing Oil protects your epidermis, soothes itching sensations, dry to atopic skin.

    (10)
    €11.89
    €23.78/l
  3. Uriage Age Lift Multi Action Cream SPF30 Normal To Dry Skin 40ml
    Uriage

    Uriage Age Lift Multi Action Cream SPF30 Normal To Dry Skin 40ml

    Multi action SPF30 blue light protection cream

     

    (11)
    €28.39
    €709.75/l
  4. Uriage Age Absolu Crème Rose Redensifiante ml 50
    Uriage

    Uriage Age Absolu Crème Rose Redensifiante ml 50

    URIAGE Redensifying Rose Cream is designed for a mature skin, including sensitive.

    (6)
    €35.89
    €717.80/l
  5. Uriage Bariésun Hydrating SPF50 Children's Spray 200ml
    Uriage

    Uriage Bariésun Hydrating SPF50 Children's Spray 200ml

    Uriage
    Bariésun.
    Children.
    Spray SPF50+.
    very high protection.
    Sensitive skins.

    (8)
    €15.89
    €79.45/l
  6. Uriage Bébé Physiological Serum Unidose 18x5ml 75ml
    Uriage

    Uriage Bébé Physiological Serum Unidose 18x5ml 75ml

    physiological serum for gentle eye and blocked noses cleaning in case of allergies or infections.

    (9)
    €2.70
    €36.00/l
  7. Uriage Xémose C8+ Soothing anti-scratch balm 200 ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Soothing anti-scratch balm 200 ml

    A soothing balm to relieve dry skin.

    (7)
    €11.89
    €59.45/l
  8. Uriage Thermal Water Cleansing Foam 150ml
    Uriage

    Uriage Thermal Water Cleansing Foam 150ml

    URIAGE cleansing water foam removes all impurities from your face for a detoxified effect. 

    (23)
    €11.98
    €79.87/l
  9. Uriage Age Lift Uriage Age Protect Multi Action Eye Contour All Skin Types 15ml
    Uriage

    Uriage Age Lift Uriage Age Protect Multi Action Eye Contour All Skin Types 15ml

    Multi action eye contour

    blue light protection

    wrinkles, puffiness and dark circles

    all skin types

    (3)
    €24.98
    €1,665.33/l
  10. Uriage Hyseac Cleansing Gel Combination To Oily Skins Peaux Grasses à imperfections 150ml
    Uriage

    Uriage Hyseac Cleansing Gel Combination To Oily Skins Peaux Grasses à imperfections 150ml

    The Hyseac cleansing gel deeply eliminates impurities and excess sebum, while respecting the epidermis.

    Combination to oily skins. 

    (4)
    €7.90
    €52.67/l
  11. Uriage Xémose C8+ Soothing Concentrate PSO 150ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Soothing Concentrate PSO 150ml

    Xemose PSO Soothing Concentrate helps eliminate patches and soothes the itching sensation caused by dry skin.

    (2)
    €13.99
    €93.27/l
  12. Uriage Bariésun Hydrating SPF50+ children's milk 100 ml
    Uriage

    Uriage Bariésun Hydrating SPF50+ children's milk 100 ml

    Uriage Bariésun Children SPF 50+ Milk is a very high protection sun milk, enriched in Uriage Thermal Water which provides moisturizing and protective properties.

    (5)
    €11.89
    €118.90/l
  13. Uriage Bébé 1st Repairing Drying Spray 100ml
    Uriage

    Uriage Bébé 1st Repairing Drying Spray 100ml

    Uriage Thermal Water  helps rapidly restore skin comfort by preventing over-infection of wet areas.

    (1)
    €8.44
    €84.40/l
  14. Uriage Bébé Cradle Cap Care Soothing Regulating Cream 40ml
    Uriage

    Uriage Bébé Cradle Cap Care Soothing Regulating Cream 40ml

    URIAGE
    Cradle Cap Care gently eliminates cradle cap, calms scalp irritation and regulates the cutaneous flora.
    40ml

    (4)
    €8.98
    €224.50/l
  15. Uriage Bébé Baby Foaming And Cleansing Soap Free Cream Face Body And Scalp500 Ml 500ml
    Uriage

    Uriage Bébé Baby Foaming And Cleansing Soap Free Cream Face Body And Scalp500 Ml 500ml

    Uriage Crème Lavante Foaming and Cleansing Soap Free Cream  is a gently cleansing care specially formulated for face, body and scalp of infants and babies.

    (12)
    €9.50
    €19.00/l
  16. Uriage Bariésun Hydrating protective cream SPF50+ 50 ml
    Uriage

    Uriage Bariésun Hydrating protective cream SPF50+ 50 ml

    Uriage Barièsun SPF50+ face cream protects against UVA, UVB rays and free radicals for complete defence.

    (2)
    €11.89
    €237.80/l
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara