hot picks
-
LieracLierac Foaming cleansing mousse All Skin Types 150 ml
Lierac Cleansing Foam soothes even the most sensitive skin.
€8.99€59.93/l -
IsispharmaIsispharma Teen Derm Aqua Purifying Micellar Solution for Combination to Oily Skin 400ml
Thanks to the purifying micellar make-up remover solution in the Teen Derm® range, purify your skin and visibly reduce unsightly imperfections!
€9.50€23.75/l -
LieracLierac Premium La Creme Regard Anti Age Absolu 15ml
Corrects all the signs of ageing and smoothes.
€38.99€2,599.33/lOut of stock -
SkinceuticalsSkinceuticals Correct Phyto Corrective Mask 60ml
SKINCEUTICALS
Phyto Corrective
An intensive calming facial mask formulated to soothe and replenish temporary skin reactivity.
60ml€64.99€1,083.17/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Respiratory Soothing throat syrup for respiratory comfort 125 ml
Soothes irritated throats and supports vocal cords with marshmallow, honey and propolis for optimal respiratory comfort.
€4.62 €5.78€36.96/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Hydrosol Organic Roman Chamomile Floral Water Sensitive and Irritated Skin 200ml
Calms and regenerates irritated skin.
€8.80 €10.99€44.00/l -
-20% Organic Vegan
PuressentielPuressentiel Plant Oils Macadamia Bioes 50ml
Organic Plant Oil, 100% pure and natural.
€4.79 €5.99€95.80/l -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Repair Intense Repair Eco Refill Shampoo 500 ml
This eco-refill repair shampoo, made with 91% naturally derived ingredients, helps repair, strengthen and protect hair fibres.
€25.99€51.98/l -
-14%
EG LaboEG Labo SyntholKiné Syntholkine Heating Patches Large Size X2 X2
Heating patches
large size
relieve muscle pains, cramps, body aches and torticollis
€6.00 €7.00€3.00/u -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Purify Extra Shampoo for oily hair 250ml
This shampoo enriched with Fruit Acids, 92% of which are of natural origin, reduces sebum production in very oily scalps.
€18.80€75.20/l -
A gift for you
-
PuressentielPuressentiel Anti-Lice Anti-Lice Lotion + Comb 200ml
PURESSENTIEL anti-lice lotion destroys lice, larvae and nits, soothing your scalp.
€17.89€89.45/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Floral Bouquet Gentle organic cleansing milk 200 ml
This organic detox cleansing milk gently removes impurities and visible pollution particles while preserving your skin’s natural balance.
€12.40€62.00/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Shampooing Dermo-Traitant Anti-Pellicules 25 ml
Balancing treatment shampoo for oily scalps.
€8.50€34.00/l -
-17%
EG LaboEG Labo SyntholKiné Hot/cold pocket x1
Helps relieve muscular tension and stiffness or minor trauma, depending on whether it is hot (thermotherapy) or cold (cryotherapy).
€4.91 €5.90€4.91/u -
LieracLierac Lift Integral Neck & Décolleté Cream 50ml
Targeted firming care with an immediate smoothing effect.
€38.99€779.80/l -
NutreovNutreov Magne Control Vitality Orange Lemon Flavour 20 sticks
Nutreov Laboratories have developed Magné® control EXTRA FORT 360 to help you when you're feeling tired or nervous,€9.00€250.00/kg -
Made in France
A-DermaA-Derma Epitheliale A.H Repairing radiance serum 30 ml
This repairing serum boosts cellular regeneration for a radiant, revitalised complexion.
€28.49€949.67/l -
Organic Made in France
A-DermaA-Derma Epitheliale A.H Massage oil gel for stretch marks 40 ml
ADERMA massage oil gel improves and reduces scars and stretch marks.
€13.98€349.50/l -
KorresKorres Greek yohurt Smart yogurt probiotic gel-cream 40 ml
Hydrating and soothing gel-cream for combination skin, enriched with probiotics to restore balance.
€22.99€574.75/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Toning Shampoo for Men 250ml
APIVITA TONING range for the prevention and treatment of hair loss helps effectively control seasonal or hereditary hair loss.
€9.11 €11.39€36.44/l -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Chondro Cartilage and joints 60 capsules
Effectively improves bone capital.
€16.90€473.39/kg -
New Made in France A gift for you
NuxeNuxe Merveillance lift Firming lift ritual set
Improves firmness and smooths wrinkles for younger-looking skin.
€38.89€486.12/l -
Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Exquisite pomegranate shower gel 500 ml
Indulge in this 98% naturally derived shower gel with exquisite pomegranate – 500ml of luxurious lather.
€5.69€11.38/l -
Organic
DietaromaDietaroma Acerola No Added Sugar Energy Tonus 24 tablets
Helps to reduce fatigue.
€11.52€184.62/kg -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Intense Curls Curls Definition Rich Cream Curly and Frizzy Hair 250ml
The rich cream that defines the natural shape of Curls without the cardboard effect.€19.99€79.96/l -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Vitamin D3 supports immunity, bones and muscles 30 ml
Kotor Pharma’s Vitamin D3 drops help boost energy, support immune defence, and maintain strong bones and muscle health.
€17.00€566.67/l -
LieracLierac Lift Integral Firming Serum All Skin Types 30ml
Your skin regains firmness, elasticity and bounce, for a total lift effect.
€36.49€1,216.33/l -
ProrhinelProrhinel Allergy nasal spray 100 ml
Helps relieve allergic rhinitis symptoms and gently cleanses nasal passages with 100% natural seawater and aloe vera.
€6.98€69.80/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Professional Post-Colour Argan Oil Conditioner Coloured Hair 250ml
Specially formulated for coloured hair, KORRES Conditioner guarantees a long-lasting radiant colour.
€10.79 €13.49€53.95/l -
Made in France Promo
JuvamineJuvamine Top Forme Multivitamins 23 actives 30 tablets
Juvamine brings 12 vitamins and 10 minerals to recover and maintain your daily vitamin balance.
€6.79 -
-18% Made in France
KersiensKersiens Atlantic marine collagen joint comfort grapefruit flavour 450 g
Supports joint, muscle and tendon flexibility.
€40.90 €49.90€90.89/kg -
-20%
DarphinDarphin Intral Air Mousse Cleanser Sensitive Skins 125ml
DARPHIN
Darphin Intral Air Mousse Cleanser 125ml
To cleanse the sensitive skins.
€20.76 €25.96€166.08/l -
New
HeroHero Mighty Patch Overnight anti-acne patches the iconic original 24 + 6 free
Thin and easy to use, these hydrocolloid patches are perfect for protecting, camouflaging and treating your pimple overnight.
€8.50€0.35/u -
Vegan
KorresKorres Intimate Cleansing Gel With Chamomile And Lactic Acid 250ml
intimate cleansing gel
with chamomile, aloe vera and lactic acid
preserves the natural balance of the PH
€9.49€37.96/l -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Optimum Serenity Happy Family Kit Chat 3x48ml
FELIWAY Optimum - Pack of 3 anti-stress refills for cats - Soothing pheromone complex - 3x30 days - Made in France€76.49€531.18/l