hot picks
-
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Nuxuriance Gold Nutri-fortifying Night Balm Anti-age Absolu 50ml
This balm fortifies skin weakened by age
€49.90€998.00/l -
Organic Vegan A gift for you
NovexpertNovexpert Trio-Zinc Triple black mask 70g
NOVEXPERT Triple black mask ensures a triple effect: mattified, clear & smooth skin.€19.00€271.43/kg -
-13%
EG LaboEG Labo SyntholKiné Cold Spray 150ml
Cold is recommended in cases of inflammation, sprains, strains, bruises, muscle tears or osteoarthritis
€6.49 €7.49€43.27/l -
PuressentielPuressentiel Respiratory Respiratory balm with 19 essential oils 50 ml
This comforting respiratory balm is your soothing winter essential.
€6.98€139.60/l -
A gift for you
ApurnaApurna Raspberry and hazelnut energy bar 40 g
A vitamin B and C-rich energy bar to support performance, reduce tiredness and provide carbs and protein before or after exercise.
€1.99€49.75/kg -
BohoBoho Ball foundation brush 31g
Uniform, even, streak-free application, improves application of fluid foundation and BB cream.€18.20€587.10/kg -
-20%
PuressentielPuressentiel Respiratory Dry and Chesty Cough Syrups Children aged 1 and over 140ml
€6.40 €7.99€45.71/l -
KorresKorres Greek yohurt Smart yogurt probiotic super serum 30 ml
Tackles 9 signs of sensitivity, adapts to your skin’s needs, restores balance to stressed microbiomes and strengthens the skin barrier.
€26.28€876.00/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Refillable gentle shampoo coloured and highlighted hair 300 ml
Gently cleanses colour-treated hair while strengthening fibres and preserving shine, thanks to amino acids and an acidic pH.
€24.98€83.27/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Men [BOOST]³ Multi-Function Beard Oil 30 ml
Discover Nuxe Men [BOOST]³ Multi-Function Beard Oil—nourishes, softens and tames beard hair for instant hydration and a natural shine.
€19.00€633.33/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Organic Grapefruit Essential Oil 10ml
Organic essential oil of grapefruit
€4.20 €5.26€420.00/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Nourishing Conditioner Cheveux Colorés Méchés 300ml
Conditioner that intensely nourishes and adds shine, thanks to its acid pH formula€24.98€83.27/l -
WeledaWeleda Arnica Roller Sport Relaxation and Recovery 75ml
The Arnica Roller is designed for sports recovery and muscle relaxation, thanks to its self-massaging ball.
€10.00€133.33/l -
Organic Made in France
PhytoceuticPhytoceutic Les Monos Sleep Poppy Bioes 60 capsules
Food Supplements Poppy, capsules to help you find sleep.
€7.99€185.81/kg -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Bust care 60 capsules
Supports breast firmness and balance with iodine and vitamin B6 for natural hormonal harmony.
€15.29€445.77/kg -
LazartigueLazartigue Volumize Eco refill volumising shampoo fine, flat hair 500 ml
This rice protein shampoo adds body and fullness to fine, flat hair for instant volume.
€24.65€49.30/l -
UriageUriage Bébé 1st Peri-Oral Treatment 30ml
Uriage Thermal Water + organic Edelweiss formula, combined with a patented TLR2-Regul, soothes minor irritations, reduces redness and durably protects your baby's delicate skin.
€6.29€209.67/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Hydrating hair mask 200 ml
This natural hair mask with StB Honey and Hyaluronic Acid deeply hydrates, prevents breakage and split ends, and leaves hair soft yet strong.
€12.55 €15.70€62.75/l -
LieracLierac Arkéskin Menopause Night Cream 50ml
Arkeskin Menopause night cream corrects visible signs of menopause for the skin.
€26.27€525.40/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Scalp density serum for fine hair 100 ml
Strengthen and hydrate fine hair while reducing breakage with hyaluronic acid and fatty acids.
€32.95€329.50/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Prodigieuse Hyalu Boost Brightening anti-dark spot serum 30 ml
A brightening serum that targets dark spots for a more even, radiant complexion.
€27.79€926.33/l -
-20% Organic Vegan
PuressentielPuressentiel Plant Oils Calophylle bio 50ml
Organic Plant Oil, 100% pure and natural.
€6.39 €7.99€127.80/l -
Organic Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Green Tea Polyphenols Targeted Spot Corrector Care 2ml
With its innovative brush applicator, Targeted Spot Correcting Care works to correct and prevent all types of pigmentation spots.
€19.90€9,950.00/l -
New -20%
ListerineListerine Total Care fluoride mouthwash intense mint flavour alcohol-free 500 ml
Protects gums, reduces plaque and freshens breath for a healthy mouth.
€4.79 €5.99€9.58/l -
-20% A gift for you
CollosolCollosol Milk Water Face Cleansing and Make-Up Removing Lotion 100ml
Collosol Eau de lait 100ml No-rinse cleansing and make-up-removing lotion.
€5.58 €6.98€55.80/l -
KorresKorres Santorini Grape Anti-Dilated Pores Toner 125ml
This daily use exfoliating lotion tightens the appearance of enlarged pores, eliminates excess sebum and targets imperfections for smoother, more radiant skin.
€12.90€103.20/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Concentrate Conditioner 500ml
Repairing conditioner for sensitised hair
€29.99€59.98/l -
CalysiaCalysia Hardening nail polish 10 ml
Calysia’s strengthening nail polish fortifies and shields brittle, split or dull nails with a keratin- and bamboo-enriched formula for deep nourishment.
€5.48€548.00/l -
Promo
VitascorbolVitascorbol Acerola for fatigue 2x30 tablets
Vitascorbol Acerola 1000 is a food supplement based on 100% natural vitamin C.
€9.98€76.77/kg -
-14%
IanaIana Joints Joint Health & Positive Mood 60 tablets
Food supplement with a dual action: supports joint health and a positive mood
€18.00 €20.99€400.00/kg -
-9% Made in France
TopicremTopicrem Mela Lightening Ultra Hydrating Mela Cream Sensitive skin Peaux Sensibles 200 ml
This lightening treatment evens your complexion, preventing pigmentation
€19.88 €21.89€99.40/l -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Nourish High-nutrition hair mask 250 ml
Lazartigue mask with shea butter and babassu intensely softens and nourishes thick dry hair.
€39.85€159.40/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Respiratory Express Sinus from 12 years 15 tablets
The essential ally for clearing the nose and throat.
€6.39 €7.99€284.00/kg -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Organic Castor Oil Fortifies & Nourishes 50 ml
Strengthen and nourish lashes, brows, nails and hair with this organic castor oil.
€9.49€189.80/l -
Forte PharmaForté Pharma Forté Royal Manuka honey throat pomegranate flavour 24 chewable tablets
Soothes throat irritation and discomfort with MGO-rich Manuka honey and vitamin C.
€5.89€103.33/kg -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Floral Bouquet Radiant cleansing foam 50 ml
This gentle cleansing foam blends detoxifying green tea water with the soothing floral waters of rose and orange blossom.
€6.90€138.00/l