hot picks
-
LadrômeLadrôme Slimming infusion 30 g
Supports natural weight balance with a soothing organic infusion of 7 plants, including green tea and cinnamon, for a delicately aromatic drink.
€3.78€126.00/kg -
Organic
Herbes et TraditionsHerbes et Traditions Organic Sleep Buds Synergy 50 ml
Promotes restful sleep with valerian extract and botanical macerates.
€23.90€478.00/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Queen Bee Absolute Definition Anti-Age Serum 30ml
This Queen Bee serum reduces wrinkles, increases skin firmness and enhances facial contours.
€74.90€2,496.67/l -
-13%
Docteur PouxDocteur Poux Precision metal anti-lice comb 1 x
Precisely removes head lice and eggs with micro-grooved teeth and built-in magnifier.
€7.76 €8.90€7.76/ -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Classic Pheromone refill for electric diffuser Classic Chat 3x48ml
FELIWAY Classic refill for Electric Pheromone Dispenser contributes to the cat's Well-being in its environment
€61.19€424.93/l -
A gift for you
ApivitaApivita Light and Refreshing Water 100ml
This fresh, invigorating Perfumes captures the enveloping gentleness of fresh honey from the beehive, blended with the vibrancy and radiance of southern nature.
€34.19€341.90/l -
LadrômeLadrôme Siberian ginseng root extract 50 ml
Siberian ginseng root extract helps reduce physical and mental fatigue while supporting your natural defences.
€7.39€147.80/l -
Clement-ThekanClement-Thekan Ôcalm Ôcalm Calming solution for cats to be broadcast + 48ml refill
Calming Solution for Cats Diffusion Refill 48 ml is a soothing solution with no sedative effect that contributes to the well-being of cats in their environment.
€18.06€376.25/l -
ParanixParanix Shampoo Anti-lice + Comb 200ml
With Paranix shampoo, eliminating head lice and eggs becomes as easy as washing hair.
€14.90€74.50/l -
Organic
DietaromaDietaroma Multi Floral Pollen 200 g
Supports natural balance during seasonal changes with multi-floral pollen
€18.00€90.00/kg -
GranionsGranions All-in-One Beauty and anti-ageing red berries 146 g
Blends superfruits, probiotics and functional mushrooms to support a radiant complexion, healthy digestion and daily energy.
€23.32€159.73/kg -
New
ProrhinelProrhinel Gentle sea water spray 100 ml
Gently clears nasal passages with sea water for optimal breathing.
€5.95€59.50/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face & Body SPF30 Spray 150ml
Suncare High Protection Spray SPF30 offers UVA + UVB protection for the Face and Body, while helping to prevent photo-ageing. Enriched with yoghurt and Panthenol, it moisturises, reinforces the skin barrier and provides optimum comfort with rapid absorption and an invisible finish.€19.90€132.67/l -
Made in France
DietaromaDietaroma Minéavit' Energy 30 capsules
Multivitamins and Minerals ASSIMILABLE FORMAT*Stay active and in top form with this complex of 12 Vitamins and 5 Minerals.€12.49€333.07/kg -
Organic
BiofloralBiofloral Bach Flowers N°6 Prunus organic Demeter 20 ml
Floral elixir.
N°6 prunusFears and insecurities, due to impulses of uncontrolled and destructive thoughts or acts.
Positive changes: Quiet, peace of mind.€8.84€442.00/l -
DarphinDarphin Prédermine Sculpting Night Cream 50ml
DARPHIN Prédermine Anti-wrinkle cream ensures a sculpted, firmed and lifted skin.
€97.66€1,953.20/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face & Body Cream SPF30 200ml
Sunscreens SPF30 emulsion offering broad-spectrum UVA + UVB protection, ideal for the face and body. Enriched with yoghurt, Panthenol and Vitamin E, it moisturises, reinforces the moisture barrier and provides optimum comfort. Water-resistant, fast-absorbing and with an invisible finish, it's perfect for sensitive skin.€23.50€117.50/l -
Organic
BohoBoho Iridescent Body Milk 200 ml
Wraps skin in a delicate, 100% natural floral-solar fragrance for a uniquely sensory experience.
€19.61€98.05/l -
Sante VerteSante Verte ActiRub Organic Respiratory Herbal Tea 20 sachets
Supports healthy breathing and soothes the airways with organic thyme and eucalyptus.
€4.99€69.31/kg -
Organic
BohoBoho Nourishing comforting balm 150 ml
Deeply nourishes and hydrates very dry skin for 24 hours with organic shea butter in a melting balm texture.
€14.14€94.27/l -
-20%
LadrômeLadrôme Rosemary cineole essential oil 10 ml
Boosts vitality and supports respiratory comfort with the invigorating properties of rosemary cineole essential oil.
€4.55 €5.69€455.00/l -
-20% Made in France
LieracLierac Protocole Radiance Gift set The Concentrated Serum
Celebrate the season with Lierac’s exclusive botanical gift sets, crafted for festive indulgence.
€31.25 €39.06€694.44/l -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Vitality and Immunity Natural defences and Energy 60 capsules
Kotor Vitality Immunity works quickly and efficiently on two fronts: reducing fatigue and boosting the immune system
€15.90€567.86/kg -
New Organic Made in France Vegan
LA ROSÉELA ROSÉE Nourishing shampoo refill for dry to very dry hair 400 ml
An ultra-gentle shampoo that cleanses, moisturises and soothes hair. Gentle, shiny, light hair!
€17.50€43.75/l -
New -9%
CliniqueClinique Daily Calm Soothing repair cream 50 ml
Soothes irritation and redness while strengthening the skin barrier with hyaluronic acid
€49.99 €55.00€999.80/l -
A gift for you
RedkenRedken Styling Hybrid Curl Stylers Revitalizing Curls Mist 72h 250ml
Revitalizing Curls Mist€25.00€100.00/l -
LadrômeLadrôme Devil's Claw Root Extract 50 ml
Devil’s claw root extract helps maintain joint flexibility and comfort.
€6.89€137.80/l -
DietaromaDietaroma Nocta+ melatonin 40 tablets
Promotes faster sleep onset and restorative rest with melatonin, valerian and California poppy.
€15.99€695.22/kg -
Vegan
KorresKorres Wild Rose Hydrating & Illuminating Gel-Cream 40ml
Gel-cream for intense Hydration and instant radiance. For normal to combination skin.
€30.10€752.50/l -
-15%
I-TechI-Tech Contactless infrared thermometer FI06
Infrared thermometer from I-Tech for fast, accurate measurements
€39.12 €46.03 -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils German Chamomile Organic 5 ml
An organic essential oil that brings calm and wellbeing.
€21.19 €26.49€4,238.00/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyne Anti-hair loss shampoo 500ml
Cleanses and stimulates the scalp to help reduce hair loss and strengthen hair with maca and lupin.
€13.90€27.80/l -
New
BiogaiaBiogaia EVO baby probiotic drops 5 ml
Helps support the balance of infants’ gut microbiota with two probiotic strains, including L. reuteri, taken daily as drops.
€19.93€3,986.00/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face Tinted Cream SPF50 50ml
The Sunscreens SPF50 tinted suncare cream from Korres offers high protection against UVA and UVB rays, while evening out and illuminating the complexion thanks to its natural pigments. Enriched with yoghurt and Panthenol, it provides long-lasting hydration, protects against photo-ageing and is ideal for sensitive skin.€17.95€359.00/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Regenerating Hair Serum 50 ml
Boosts hair density and revitalises hair and scalp with royal jelly and silk amino acids.
€24.79 €31.00€495.80/l -
New
Petit ChênePetit Chêne Nose-throat 125 ml
Soothes the respiratory tract and eases a sore throat with chamomile and white horehound.
€6.59€52.72/l