hot picks
-
LadrômeLadrôme Rescue Remedy Flower Elixir 30 ml
Helps restore emotional balance during sudden stress or shock with a blend of five Bach flower essences.
€11.69€233.80/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face & Body Cream SPF50 200ml
Sunscreens Body & Face Emulsion SPF50 offers high UVA + UVB protection to prevent photo-ageing. Enriched with yoghurt, Panthenol and Vitamin E, it moisturises, reinforces the skin barrier and provides optimum comfort with rapid absorption and an invisible finish, ideal for sensitive skin.€24.90€124.50/l -
-30% Vegan
KorresKorres White Pine - MenoReverse Volumising Serum-Cream Normal Skin 40ml
This day care corrects the signs of the menopause on the skin: dryness, loss of density and firmness.€42.18 €60.25€1,054.50/l -
Made in France
Effinov NutritionEffinov Nutrition Calminov relaxation and sleep 250 ml
Helps reduce stress, promotes restful sleep and supports nervous system balance with magnesium, calming botanicals and tryptophan.
€16.99€67.96/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Radiant Anti-Aging Anti-fatigue Eye Contour Cream 15ml
Apivita Bee Radiant Eye Contour delays and repairs signs of aging (fine lines, wrinkles). Reduces dark circles for a rested and radiant look.
€22.99€1,532.67/l -
-
Vegan
KorresKorres Aegean Bronze two-phase sun protection tanning oil SPF50 150 ml
This SPF50 broad-spectrum UVA/UVB sun oil protects while golden carob enhances your tan and argan oil nourishes skin.
€18.94€126.27/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Greenland ledum organic 5 ml
An organic essential oil that helps soothe stress naturally.
€28.72 €35.90€5,744.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Soothing and cleansing micellar water face and eyes 300 ml
Gently removes makeup and impurities in one step, soothing skin for a clean, comfortable finish with enhanced anti-pollution protection.
€17.50€58.33/l -
Made in France
DietaromaDietaroma Vitality Minéavit' 50+ 60 capsules
Helps reduce fatigue, supports immunity and enhances cognitive function with 13 vitamins, 6 minerals and antioxidants.
€16.99€485.43/kg -
Vegan
KorresKorres Aegean Bronze dry shimmer oil 50 ml
Gives skin a sun-kissed glow while nourishing with 5 natural oils for hydration and subtle shimmer.
€29.90€598.00/l -
Organic
BohoBoho Shimmering illuminating oil 100 ml
Nourishes and enhances skin and hair with a luminous, non-greasy glow and a 100% natural floral-scented fragrance.
€19.00€190.00/l -
Organic
-
LieracLierac Glow Refreshing gel-cream refill 50 ml
Hyaluronic acid and bamboo extract hydrate, smooth fine lines and revive skin’s natural glow for a fresh, plumped complexion.
€25.45€509.00/l -
CliniqueClinique Take The Day Off Easy eye and lip makeup remover 90 ml
Clinique gentle make-up remover lotion cleanses all make-up, even waterproof.
€13.69€152.11/l -
A gift for you
ApivitaApivita Frequent use shampoo and conditioner duo
Gently cleanses hair while hydrating and soothing the scalp with chamomile, organic honey and panthenol.
€14.87€37.18/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Anti-hair loss treatment 60 ml
Helps reduce hair loss with 1.5% Aminexil and B vitamins to strengthen hair anchorage.
€53.09€884.83/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Sweet Almond Plant Oil 100ml
Phytosun Arôms Sweet Almond plant oil has a softening and calming action on your skin.
€11.90€119.00/l -
New Vegan
EmbryolisseEmbryolisse Beauty pouch Lait-Crème Concentré colour and care balm Blush de Peau
Hydrates, nourishes and plumps the face while reducing dark circles and puffiness, thanks to hyaluronic acid, shea butter and Centella asiatica.
€19.90€663.33/l -
KorresKorres Aloe Vera Aloe After-Sun Body Lotion 150ml
Korres After-Sun Body Milk 150 ml is a light body milk, ideal for hydrating skin after exposure to the sun. Enriched with Aloe Vera extracts, Avocado oil, Calendula and Vitamins, it refreshes, nourishes and revitalises dehydrated skin. Dermatologically tested.€21.90€146.00/l -
Luc Et LeaLuc Et Lea Ergosense Plastic feeding bottle Savannah 0 to 6 months 150ml
A slow-flow bottle to make feeding a shared experience.
€7.39€7.39/u -
New Made in France
BiothermBiotherm Aquasource + Hydrating cream enriched with electrolytes 30 ml
Deeply hydrates and plumps skin with electrolytes and polyglutamic-B3.
€14.99€499.67/l -
-15%
Vog ProtectVog Protect Headband for mask elastic band Black
Black elastic headband for VOG PROTECT masks to relieve ear strain from mask elastics
€0.85 €1.00 -
New
Fleurs de Bach OriginalFleurs de Bach Original Mélanges Expert de Bach® Emotional refill 20 ml
Restore emotional balance and energy with Bach flowers.
€16.83€841.50/l -
A gift for you
ApurnaApurna L-Carnitine x120 capsules
L-Carnitine's primary function is to transport fatty acids to the mitochondria, where they are oxidised to provide energy.
€26.29€257.75/kg -
SolinotesSolinotes Peach Eau de Parfum 15 ml
A captivating fragrance blending sweet gourmand warmth with fresh floral notes, wrapped in green and fruity accents.
€6.89€459.33/l -
A gift for you
ApivitaApivita Jasmine Hydrating Hand Cream 50ml
Apivita jasmine hand cream moisturizes, softens and protects your skin against daily aggressions.
€7.00€140.00/l -
NutreovNutreov Stim e Energy Tonus Max 30 tablets
A veritable effervescent cocktail of vitality to give you a real boost!€9.31€78.24/kg -
LadrômeLadrôme Rescue Remedy floral elixir 10 ml
Helps restore emotional balance during shock or intense stress with a blend of 5 Bach flower essences.
€6.29€629.00/l -
Organic
DietaromaDietaroma Ginseng Royal Jelly Acerola 20 + 10 ampoules
Helps restore energy and vitality with ginseng during temporary fatigue
€19.90€66.33/l -
LieracLierac Gentle Cleanser 200ml
Lierac Gentle Cleanser is a micellar water for face and eyes make-up removal.
€11.89€59.45/l -
-30% Vegan
KorresKorres White Pine - MenoReverse Ultra-nourishing anti-wrinkle day cream Dry Skin 40 ml
This day care corrects the signs of the menopause on the skin: dryness, loss of density and firmness.€42.18 €60.25€1,054.50/l -
New Promo
Mag 2Mag 2 Expert bisglycinate magnesium 45 tablets
Helps reduce fatigue and supports the nervous system with a magnesium bisglycinate, citrate and oxide complex enriched with vitamins B6 and B12.
€11.56€262.13/kg -
Made in France
AlvitylAlvityl Kids Sleep Chamomile German Chamomile Verbena Magnesium cherry flavour 125 ml
Supports restful sleep for children and adults with verbena, chamomile and magnesium.
€7.89€63.12/l -
-20%
DarphinDarphin Intral Essential Daily Serum 30ml
Darphin INTRAL Serum is the ultimate step in your skincare routine: Soothes, Hydrates, Revitalizes.
€35.99 €44.99€1,199.67/l -
LieracLierac Hydragenist Discover Skincare Giftboxes 60ml
Leaves skin perfectly clean, soft and luminous.
€17.26€265.54/l