hot picks
-
New -3%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-Lice Emergency Kit
Naturally removes head lice and nits in 5 minutes with a mechanical action and coconut oil.
€40.16 €41.30€200.80/l -
New -6%
Docteur PouxDocteur Poux Treating anti-lice shampoo power 5 family size 200 ml
Eliminates 100% of lice and eggs in one application with coconut oil
€18.36 €19.50€91.80/l -
New -8%
Docteur PouxDocteur Poux Travel anti-lice treatment shampoo Power 5 100 ml
Eliminates 100% of head lice and eggs in one application with coconut oil.
€12.76 €13.90€127.60/l -
New -6%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-Poux spray power 5 100 ml
Eliminates 100% of head lice and eggs in just 5 minutes with a plant-based mechanical action.
€17.76 €18.90€177.60/l -
New -6%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-Poux Lotion With Applicator Power 5 100 ml
Eliminates 100% of head lice and eggs in just 5 minutes with a natural mechanical action.
€17.36 €18.50€173.60/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phyto7 Repair elixir shampoo gift set
Nourishes and transforms dry hair with 7 precious botanical oils.
€23.99€159.93/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phyto7 Gift Set Elixir Intense + Shampoo
Deeply nourishes and tames dry, damaged hair with 7 precious botanical oils.
€22.90€152.67/l -
-10%
EstipharmEstipharm Aloe vera cold wax strips 20 units
Removes even short hairs while soothing skin with aloe vera.
€9.00 €10.00€0.45/u -
New
CliniqueClinique Daily Calm Tinted balm lips and cheeks 5 ml
Soothes and hydrates sensitive lips and cheeks with a natural tint of colour.
€31.50€7,560.00/l -
New
CliniqueClinique Daily Calm Soothing balm foundation 30 ml
Smoothes, soothes and hydrates sensitive skin with hyaluronic acid and botanical extracts
€51.49€2,059.67/l -
New
VichyVichy Clinical Control Sensitive extreme antiperspirant roll-on Peaux Sensibles 50 ml
Offers up to 4 days’ long-lasting protection for sensitive underarms after hair removal or shaving, with no alcohol or fragrance.
€12.58€251.60/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Reve De Miel Comforting Body Routine Kit
Gently cleanses, exfoliates and nourishes for complete body care
€29.89€45.98/l -
New Organic
PatykaPatyka Age Specific Intensif Intensive Pro-Collagen Care Refill 50 ml
Boosts and protects collagen for firmer, more radiant skin with retinol-like and hyaluronic acid.
€46.99€939.80/l -
New -20% Organic
PatykaPatyka Age Specific Intensif Intensive Pro-Collagen Care 50 ml
Boosts and protects collagen for firmer, more radiant skin with retinol-like and hyaluronic acid.
€55.19 €68.99€1,103.80/l -
New Organic
PatykaPatyka Age Specific Intensif Recharge Fundamental Lift Plumping Serum 30 ml
Plumps skin and reduces wrinkles with hyaluronic acids and polyglutamic acid
€46.90€1,563.33/l -
New
GaranciaGarancia Etoile du Jour Recharge Supreme Rose Volumising Rich Cream 40 ml
Fights signs of ageing and plumps skin with hyaluronic acid and peptides.
€56.89€1,422.25/l -
New
GaranciaGarancia En Deux Coups De Baguette Recharge micellar cleansing water 400 ml
Gently cleanses, removes make-up and hydrates while soothing skin with prebiotics and polysaccharides.
€10.90€27.25/l -
New Made in France
BiodermaBioderma Atoderm AD Intensive balm 400 ml
Immediately soothes and restores the skin’s lipid barrier.
€24.40€61.00/l -
New Made in France
BiodermaBioderma Atoderm AD Intensive balm 200 ml
Immediately soothes and restores the skin’s lipid barrier.
€14.30€71.50/l -
New Made in France
BiodermaBioderma Atoderm AD Intensive balm 75 ml
Immediately soothes and restores the skin’s lipid barrier.
€6.98€93.07/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Extra Gentle Detox shampoo 250 ml
Detoxifies and protects hair from urban pollution with lemon essential oil.
€13.60 €16.99€54.40/l -
New Organic
Eau thermale JonzacEau thermale Jonzac Sublimactive Pro-collagen serum 30 ml
Smooths wrinkles and plumps skin with collagen, hyaluronic acid and retinol-like action
€49.66€16,553.33/l -
New
3C Pharma3C Pharma Cyclirena Urinary comfort 15 tablets + 15 capsules
Supports urinary comfort and kidney elimination with heather and PACs.
€10.24€638.01/kg -
New
3C Pharma3C Pharma Cyclirena Intimate comfort 30 capsules
Eases intimate discomfort and supports natural flora balance with probiotics and vitamins B2 & B6.
€14.49€57.96/kg -
New
Petit ChênePetit Chêne Arnica Cold Effect Gel 30 ml
Soothes bruises and reduces swelling with arnica and aloe vera.
€7.92€264.00/l -
New
3C Pharma3C Pharma Liberdigest Liver comfort 10 x 15 ml doses
Supports liver drainage and natural elimination with burdock and lemon essential oil.
€11.29€75.27/l -
New
3 Chenes3 Chênes Mincinov Nopal 2 x 60 tablets
Supports fat breakdown and reduces appetite with nopal, capsaicin and B vitamins
€19.42€380.78/kg -
Babynat MaternitéBabynat Maternité Preconception 60 capsules + 30 capsules
Supports fertility and helps prepare for pregnancy with a formula enriched in zinc, vitamin B6, folic acid and selenium.
€19.99€429.89/kg -
Organic Made in France
VitabioVitabio Cool Fruits Cool Fruit Children Compotes In Flasks Dès 3 Ans 12x90g
Cool Fruit are delicious fruit specialities that accompany Children in all their activities.
€9.99€70.27/kg -
Mousti'KillMousti'Kill Mosquito repellent bracelets
Naturally repels mosquitoes for up to 15 days with geranium, citronella and lavender essential oils.
€5.90€3.11/u -
CavaillèsCavaillès Deodorant stick 50 g
Provides 48-hour odour protection with a non-sticky balm texture, keeping sensitive underarms fresh all day.
€8.46€203.00/kg -
New Made in France
Vitavea SantéVitavea Santé Six-source magnesium 60 capsules
Helps reduce tiredness and supports the nervous system with six highly absorbable forms of magnesium and vitamin B6.
€8.72€396.36/kg -
New Made in France
Vitavea SantéVitavea Santé Vita Relax Melatonin Balance 30 capsules
Helps you fall asleep quickly and enjoy restorative sleep, thanks to melatonin, L-tryptophan and lemon balm.
€9.89€711.51/kg -
Vegan
KorresKorres Blue Eau de Toilette 50 ml
Escape to the Mediterranean with fresh citrus, sea salt and natural ingredients in this bright, biodegradable fragrance.
€31.92€766.00/l -
Organic
Flora NaturaFlora Natura Black radish 120 capsules
A food supplement designed to harness the traditional benefits of black radish.
€15.10€387.18/kg -
EafitEafit Protein bar
A protein-packed energy bar with cashews and peanuts to fuel performance and endurance while satisfying your taste buds.
€2.50€66.00/kg