Hair products and treatments
-
Made in France
KloraneKlorane Almond Shampo With Almond Milk Tous types de cheveux 200 ml
KLORANE Almond milk shampoo moisturizes and softens.
€6.29€31.45/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phyto7 Universal Sublimating Oil 100 ml
This lightweight nourishing elixir transforms hair into intensely soft, silky locks without weighing it down.
€21.89€218.90/l -
Organic
LogonaLogona Volumea Organic Beer and Honey Shampoo 500ml
Volume shampoo with beer and honey from Logona Bioes for fine, dry and fragile hair. Gives volume and shine. 500 ml bottle.
€15.66€31.32/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Nutrition Shampooing Nourrissant dry hair 250ml
Phytojoba Hydration & Radiance Shampoo gently cleanses your scalp and moisturises dry hair, leaving it soft and shiny.
€8.50€34.00/l -
Organic
NatessanceNatessance Capillary Ultra-nourishing after-shampoo with organic plant-based keratin 200 ml
Gently detangles and deeply nourishes dry or curly hair with organic shea butter and plant-based keratin for soft, shiny curls.
€7.30€36.50/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Oil Reflections Smoothing Shine Enhancing Oil all hair types 30ml
Hair is up to three times smoother* and instantly luminous *with the use of shampoo, mask and oil vs. shampoo without care agents€10.00€333.33/l -
PuressentielPuressentiel Anti-Lice Lice Repellent Spray Family Size 200 ml
PURESSENTIEL
Lice repellent sprayeliminates lice and prevents infestation
€16.96€84.80/l -
Organic Made in France Vegan
DermaclayDermaclay Organic Shampoo Sensitive Scalp 250ml
DERMACLAY extra gentle shampoo with Sweet Almond, Calendula and Pink Clay has been designed for fragile and delicate hair.
€13.00€52.00/l -
Organic
CoslysCoslys Organic aloe vera family shampoo 1L
Perfectly suited to all hair types, COSLYS Aloe Vera Family Shampoo is a must-have for the entire family.
€12.88€12.88/l -
René FurtererRené Furterer Tonucia Volumising shampoo lifeless hair 50 ml
René Furterer’s Volumising Shampoo revives and energises lacklustre, tired hair for renewed body and bounce.
€3.85€77.00/l -
BiokapBiokap Anticaduta Strengthening anti-hair loss shampoo 200 ml
An anti-hair loss shampoo that gives hair strength and vitality
€9.49€47.45/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Reparer Repairing Shampoo Cheveux Abîmés, Cassants 200ml
The Phytokératine shampoo repairs the damaged and breaking hair.
€6.94€27.76/l -
René FurtererRené Furterer Okara Silver Toning Shampoo Gray White Hair 200ml
René Furterer OKARA SILVER shampoo gently cleanses and neutralizes unwanted yellow tones for the gray, white or platinum blonde hair.
€12.30€61.50/l -
Vegan
HerbatintHerbatint Royal Conditioner protects and enhances colour 200 ml
Protects and extends the vibrancy of coloured hair with a vegan formula enriched with aloe vera and jojoba oil.
€12.49€62.45/l -
Les Secrets de LolyLes Secrets de Loly Définir Magic Twist styling cream 250 ml
Styling cream for textured hair, adding definition and hold with a natural finish.
€14.89€59.56/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Hair Prodigieux Mirror Shine Shampoo 50ml
Gently cleanses, nourishes without weighing hair down and delicately perfumes hair with the legendary fragrance of Huile Prodigieuse®.
€5.99€119.80/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Curl Expression Curls Reviving Care Water 190ml
A super-dose of professional Hydration for curly and frizzy hair. A treatment water that diffuses as a light mist, with concentrated active ingredients for professional results.
€20.90€110.00/l -
-19%
VichyVichy Dercos Anti-Dandruff Detangling Treatment Shampoo 200ml
2-in-1 anti-dandruff detangling shampoo that helps rebalance the microbiome and eliminates 100% of visible dandruff from the 1st application
€8.48 €10.49€42.40/l -
-36%
ParanixParanix Express Lice and Nit Lotion 100 ml + comb included
Paranix EXPRESS lotion kills head lice in just 5 minutes – leave for up to 10 minutes for even more effective nit removal.
€7.01 €11.00€70.10/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytovolume Voluminizing Brushing Spray 150ml
Phyto Voluminizing Brushing thermo-active spray boosts the volume of fine and flat hair from the very roots.
€11.99€79.93/l -
ArkopharmaArkopharma Forcapil Hair Elixir for Growth Density and Thickness thinning hair 50 ml
A blend of 5 botanical extracts to promote hair growth and boost density.
€27.99€559.80/l -
NatessanceNatessance Capillary Hair mask with regenerating vegetable keratin and oil 200 ml
Intensely repairs and nourishes hair with castor, macadamia and coconut oils for stronger, shinier locks.
€12.04€60.20/l -
-
NatessanceNatessance Capillary Repairing and strengthening shampoo with keratin oil 500 ml
Gently cleanses while restoring flexibility, body and vitality to weakened or tired hair.
€7.40€14.80/l -
Organic
CentifoliaCentifolia Shine Sublime shine shampoo All hair types 500ml
Sublime Shine Raspberry shampoo is ideal for all hair types.
€14.04€28.08/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Curl Expression Intensive Hydrating Masks 250ml
The professional hydration superdose for curly and frizzy hair. Masks with a soft, melting texture and formulated with concentrated active ingredients for a professional result.
€23.50€94.00/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Concentrate leave-in treatment all hair types 150 ml
Acidic Bonding Concentrate with a citric acid ensures an immediate transformation for even the most demanding hair types and textures.
€23.99€159.93/l -
Vegan
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait Solide Shampoo With Rhassoul Volume And Texture 65g
Organic shampoo adds volume to hair.
€7.40€113.85/kg -
-10%
BailleulBailleul Bailleul Cystiphane Anti-hair Loss Lotion 100ml
Cystiphane anti-hair loss Lotion is an original formula which stops hair loss and protects hair and scalp from external damage.
€25.19 €28.00€251.90/l -
Organic
CoslysCoslys Organic Keratin Sublime Shampoo Fragile hair 500ml
Sublime Keratin Shampoo combines a sulphate-free cleansing base of plant origin with phytokeratin to provide genuine care for your hair.
€11.90€23.80/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Eco-Recharge Anti-Dandruff Regulating Shampoo 400ml
Effectively combats oily dandruff.€13.00€32.50/l -
A gift for you
RedkenRedken Multi-benefit treatment 150ml
A single product that unites us all and enhances all hair types thanks to its 25 benefits.
€21.98€146.53/l -
-20%
LazartigueLazartigue Extra Gentle Extra gentle frequent use shampoo all hair types 200 ml
Enriched with desert date oil, this extra-gentle shampoo is perfect for daily use by the whole family, from age 1 and up.
€9.19 €11.50€45.95/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks Perfumes Coco 150ml
The first leave-in spray mask to deliver 10 ESSENTIAL BENEFITS to hair.
€13.99€93.27/l -
New
CaudalieCaudalie Hair loss serum 50 ml
Helps reduce hair loss and boosts growth with VineOxyl™.
€32.89€657.80/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Volume Boost Volumea No-Rinse Spray 150ml
Improves styling and adds volume
€14.99€99.93/l