🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Hair products and treatments

  1. Revlon Professional Original Wellness Giftboxes
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Original Wellness Giftboxes

    Feel the richness of Capillary care thanks to Orofluido's sensorial textures and high-performance vegan formulas.

    (0)
    €14.99
    €149.90/l
    Out of stock
  2. Granions Purifying Solide Shampoo 80g
    Granions

    Granions Purifying Solide Shampoo 80g

    PURIFYING SOLID SHAMPOO has been rigorously formulated using natural ingredients that respect the hair.

    (0)
    €7.99
    €99.88/kg
    Out of stock
  3. Granions 4in1 Shampoo 100ml
    Granions

    Granions 4in1 Shampoo 100ml

    4-IN-1 SHAMPOO is suitable for all hair types and frequent use.

    (1)
    €4.90
    €49.00/l
    Out of stock
  4. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Conditioner BC Bonacure Normal to dry hair 200 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Conditioner BC Bonacure Normal to dry hair 200 ml

    Lightweight moisturising balm for normal to dry hair. Vegan formula - no ingredients of animal origin.

    (0)
    €17.40
    €87.00/l
    Out of stock
  5. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Conditioner BC Bonacure Normal to dry hair 1000 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Conditioner BC Bonacure Normal to dry hair 1000 ml

    Lightweight moisturising balm for normal to dry hair. Vegan formula - no ingredients of animal origin.

    (0)
    €30.30
    €30.30/l
    Out of stock
  6. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampooing BC Bonacure White and lightened hair 250 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampooing BC Bonacure White and lightened hair 250 ml

    A vegan silver shampoo for white and lightened hair with no animal ingredients.

    (4)
    €11.10
    €44.40/l
    Out of stock
  7. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure White and lightened hair 1000 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure White and lightened hair 1000 ml

    A vegan silver shampoo for white and lightened hair with no animal ingredients.

    (0)
    €28.00
    €28.00/l
    Out of stock
  8. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure Colouring hair 500 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure Colouring hair 500 ml

    Gentle, vegan shampoo for Colouring hair without ingredients of animal origin.

    (0)
    €17.95
    €35.90/l
    Out of stock
  9. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure Colouring hair 250 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure Colouring hair 250 ml

    Gentle, vegan shampoo for Colouring hair without ingredients of animal origin.

    (0)
    €11.10
    €44.40/l
    Out of stock
  10. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Color Freeze Shampoo BC Bonacure Colouring hair 1000 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Color Freeze Shampoo BC Bonacure Colouring hair 1000 ml

    Gentle, vegan shampoo for Colouring hair without ingredients of animal origin.

    (1)
    €25.90
    €25.90/l
    Out of stock
  11. Out of stock
  12. Schwarzkopf Professional Time Restore Shampoos BC Bonacure Mature hair 250 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Time Restore Shampoos BC Bonacure Mature hair 250 ml

    Vegan shampoo enriched with Q10+ for mature, fragile hair.

    (0)
    €11.10
    €44.40/l
    Out of stock
  13. Schwarzkopf Professional Time Restore Shampoos BC Bonacure Mature hair 1000 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Time Restore Shampoos BC Bonacure Mature hair 1000 ml

    Vegan shampoo enriched with Q10+ for mature, fragile hair.

    (0)
    €25.90
    €25.90/l
    Out of stock
  14. Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Shampoos BC Bonacure Damaged hair 500ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Shampoos BC Bonacure Damaged hair 500ml

    Gentle vegan shampoo for damaged hair without ingredients of animal origin.

    (0)
    €13.00
    €26.00/l
    Out of stock
  15. Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Shampoos BC Bonacure Damaged hair 250 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Shampoos BC Bonacure Damaged hair 250 ml

    Gentle vegan shampoo for damaged hair without ingredients of animal origin.

    (1)
    €11.10
    €44.40/l
    Out of stock
  16. Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Point renovator BC Bonacure for dry hair 100 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Point renovator BC Bonacure for dry hair 100 ml

    Intense cream serum for damaged hair, free from silicones and artificial colourants.

    (0)
    €22.60
    €226.00/l
    Out of stock
  17. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Masque BC Bonacure pour cheveux normaux à secs 200ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Masque BC Bonacure pour cheveux normaux à secs 200ml

    SCHWARZKOPF BC Bonacure Moisture Kick Mask deeply moisturises normal to dry hair without leaving it greasy.

    (0)
    €19.91
    €39.82/l
    Out of stock
  18. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Gel for Curls BC Bonacure 150 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Gel for Curls BC Bonacure 150 ml

    Hydrating cream to define curls and waves. Vegan formula - no animal ingredients.

    (1)
    €15.95
    €106.33/l
    Out of stock
  19. Organic
    Centifolia Rose Grapefruit Dry Shampoo Powder 50g
    Centifolia

    Centifolia Rose Grapefruit Dry Shampoo Powder 50g

    Helps absorb excess sebum and space out shampoos.

    (0)
    €12.06
    €241.20/kg
    Out of stock
  20. Les couleurs de Jeanne Radiance and Care Fixing Balm For plant-based colours 230 ml
    Les couleurs de Jeanne

    Les couleurs de Jeanne Radiance and Care Fixing Balm For plant-based colours 230 ml

    A plant-based colour-fixing treatment, to be used after Colouring and for the following weeks.

    (0)
    €11.90
    €51.74/l
    Out of stock
  21. L'Oréal Professionnel Curl Expression 10 in 1 foaming cream 250ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Curl Expression 10 in 1 foaming cream 250ml

    The professional hydration superdose for curly and frizzy hair. A foaming cream texture with concentrated active ingredients for textured Curls.

    (108)
    €22.99
    €91.96/l
    Out of stock
  22. -21%
    Duo Lp Pro Anti-Lice and Nits Lotion 200 ml
    Duo Lp Pro

    Duo Lp Pro Anti-Lice and Nits Lotion 200 ml

    Duo LP Pro anti-lice and anti-nit lotion, specially formulated without insecticides.

    (1)
    €14.64 €18.64
    €73.20/l
    Out of stock
  23. Vegan
    Revlon Professional Orofluido Argan oil elixir 30 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Orofluido Argan oil elixir 30 ml

    Orofluido Beauty Care Elixir for Hair 50ml.

    (1)
    €9.98
    €332.67/l
    Out of stock
  24. Orofluido Conditioner Conditioner Skincare 240ml
    Orofluido

    Orofluido Conditioner Conditioner Skincare 240ml

    Skincare for natural or colour-treated hair.

    (0)
    €10.99
    €45.79/l
    Out of stock
  25. Made in France
    Klorane Organic Tamanu and Monoi Conditioner Hair exposed to the Sun
    Klorane

    Klorane Organic Tamanu and Monoi Conditioner Hair exposed to the Sun

    Rich After-Sun Balm with Organic Tamanu and Monoï to repair and nourish hair after sun exposure.

    (52)
    €10.90
    €54.50/l
    Out of stock
  26. Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks 50ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks 50ml

    Masks in spray form with 10 benefits for superb hair.

    (0)
    €5.99
    €119.80/l
    Out of stock
  27. Batiste Blush dry shampoo long-lasting fragrance 200 ml
    Batiste

    Batiste Blush dry shampoo long-lasting fragrance 200 ml

    Absorbs excess oil and revives hair with volume and freshness between washes, thanks to rice starch.

    (0)
    €5.29
    €26.45/l
    Out of stock
  28. Revlon Professional Re/Start™ Multi-use oil-gel for curly hair Curls 150 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Multi-use oil-gel for curly hair Curls 150 ml

    This gel-oil nourishes and defines Curls.

    (0)
    €19.99
    €133.27/l
    Out of stock
  29. Revlon Professional Re/Start™ Intense Care Leave-In Curls Cream Curls 150 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Intense Care Leave-In Curls Cream Curls 150 ml

    This Masks nourishes wavy to curly hair while hydrating it.

    (1)
    €19.99
    €133.27/l
    Out of stock
  30. Revlon Professional Re/Start™ Intensive Nutritive Butter Masks Curls 250 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Intensive Nutritive Butter Masks Curls 250 ml

    This Masks nourishes wavy to curly hair while hydrating it.

    (0)
    €19.99
    €79.96/l
    Out of stock
  31. Revlon Professional Re/Start™ Nourishing conditioner Curls with and without rinsing 750 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Nourishing conditioner Curls with and without rinsing 750 ml

    This gentle conditioner nourishes and hydrates wavy to curly hair.

    (0)
    €35.40
    €47.20/l
    Out of stock
  32. Revlon Professional Re/Start™ Nourishing conditioner Curls with and without rinsing 200 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Nourishing conditioner Curls with and without rinsing 200 ml

    This gentle conditioner nourishes wavy to curly hair while hydrating it.

    (0)
    €12.98
    €64.90/l
    Out of stock
  33. Schwarzkopf Professional Sun Protect Beach effect wave spray BC Bonacure 150 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Sun Protect Beach effect wave spray BC Bonacure 150 ml

    The wavy effect for a natural beach look.

    (0)
    €16.96
    €113.07/l
    Out of stock
  34. Schwarzkopf Professional Sun Protect 2-in-1 hair mask BC Bonacure Pour Cheveux Sensibilises Par Le Soleil 150ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Sun Protect 2-in-1 hair mask BC Bonacure Pour Cheveux Sensibilises Par Le Soleil 150ml

    SCHWARZKOPF 2-in-1 BC Bonacure Sun mask moisturises and nourishes your hair fibre.

    (0)
    €9.50
    €126.67/l
    Out of stock
  35. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Clear Intensive Treatment Shampoo Anti-Dandruff 250 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Clear Intensive Treatment Shampoo Anti-Dandruff 250 ml

    Instantly treats and eliminates dandruff without damaging the scalp.

    (0)
    €15.32 €19.15
    €61.28/l
    Out of stock
  36. Klinge Pharma Physiogel Extra Gentle Shampoo Irritated Scalp 200ml
    Klinge Pharma

    Klinge Pharma Physiogel Extra Gentle Shampoo Irritated Scalp 200ml

    Physiogel® Extra Gentle Shampoo is designed for irritated and itchy scalps that require cleaning and care several times a day. 

    (0)
    €11.20
    €56.00/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara