Hair products and treatments
-
Bio-RechercheBio-Recherche Caditar Anti-Hair Loss Serum 100ml
Caditar anti-hair loss serum 100ml to slow hair loss
€47.99€479.90/l -
ApaisylApaisyl Anti-lice 3-in-1 shampoo 100 ml
Removes head lice and eggs in 5 minutes through mechanical action, protects against reinfestation for up to 72 hours, and leaves hair soft.
€16.06€160.60/l -
WaamWaam My First Tambouilles" Giftboxes
It couldn't be easier to get started with homemade cosmetics with the "Mes premières tambouilles" Giftboxes! A recipe booklet, utensils and ingredients to help you make 8 Ultra-simple, must-have DIY recipes.
€32.72 -
EstipharmEstipharm Pneumatic large hair brush 1 x
Turn brushing into a moment of wellness while protecting hair health.
€7.45€7.45/u -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Professional Shine Treatment 237ml
Professional, rinse-off shine treatment that provides up to 76% more shine, thanks to its acidic pH formula€40.00€168.78/l -
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Regenerating Hair Serum 50 ml
Boosts hair density and revitalises hair and scalp with royal jelly and silk amino acids.
€31.00€620.00/l -
American CrewAmerican Crew Classic 3-in-1 Shampoo 250ml
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Original Perfumes
€13.57€54.28/l -
EstipharmEstipharm Large round hair brush 1 x
Makes styling long or thick hair easy with its versatile design.
€7.45€7.45/u -
NioxinNioxin System 3 Conditioner for Coloured/Dry/Damaged Hair and Moderate Loss 1L
Conditioner for coloured/dry/damaged hair with moderate hair loss.
€29.90€29.90/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Re/Start™ Colour protective Gel Masks 250ml
Colour protective Gel Masks 250ml.
€19.99€79.96/l -
Organic
BiokapBiokap Belleza Bio Shampooing bio Douche Tous types de cheveux 200ml
Shampoing douche bio 2 en 1 pour cheveux et corps. Purifie, rafraîchit et laisse la peau douce et les cheveux brillants. Vegan€9.49€47.45/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Absolut Repair Coffret Surface Repair
Treat your dry, damaged hair to an Absolut Repair Trio Giftbox from L'Oréal Professionnel.
Our professional 3-step routine will give your hair everything it needs to regain its natural vitality.€59.99€93.73/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Violet Shampoo 1L
Discover the pigmented Violet Bond Repair Shampoo for blonde and lightened hair that eliminates brassy highlights.
€47.70€47.70/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Color Fresh Mask Lilac Frost temporary Colouring Masks 150ml
13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.€14.99€99.93/l -
New -13%
Docteur PouxDocteur Poux Precision metal anti-lice comb 1 x
Precisely removes head lice and eggs with micro-grooved teeth and built-in magnifier.
€7.76 €8.90€7.76/ -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Color Freeze shine restorer BC Bonacure Colouring hair 150 ml
Shine restorer for colour-treated hair. Smoothes and strengthens hair structure and prolongs Colour results.
€19.99€133.27/l -
-27%
ParanixParanix Shampoo Anti-lice + Comb 200ml
With Paranix shampoo, eliminating head lice and eggs becomes as easy as washing hair.
€10.91 €14.90€54.55/l -
Organic
Les couleurs de JeanneLes couleurs de Jeanne Radiance Care Shikakaï Bioes All hair types 100g
This shine-enhancing care gently cleanses and strengthens hair.
€7.66€76.60/kg -
American CrewAmerican Crew Styling Fiber Pre-Hair Shampoo 250ml
Fiber Pre-Hair Shampoo gently cleanses while adding texture. It strengthens hair from the inside out to make it more beautiful and resistant.€15.50€62.00/l -
Organic Made in France Vegan
LA ROSÉELA ROSÉE Repairing hair mask with plant-based keratin and shea butter 200 g
Deeply nourishes and repairs without weighing hair down, with an upcycled detangling agent, leaving dry hair stronger, softer and shinier.
€19.49€97.45/kg -
BeauterraBeauterra Repair shampoo normal to dry hair 100 ml
Repairs and strengthens dry, damaged hair.
€4.74€47.40/l -
LuxeolLuxeol Curl mask for frizzy and coily hair 250 ml
Deeply hydrates and detangles frizzy to coily hair, leaving curls soft, silky and frizz-free.
€23.90€95.60/l -
NioxinNioxin Hair Booster Anti-Hair Loss Serum Fine Hair 100ml
Leave-on treatment for areas of low Capillary intensity such as the hairline or the top of the head.
€52.01€520.10/l -
A gift for you
RedkenRedken Styling Hybrid Curl Stylers Revitalizing Curls Mist 72h 250ml
Revitalizing Curls Mist€25.00€100.00/l -
EstipharmEstipharm Aerated flat hairbrush 1 x
Speeds up drying while adding structured volume, thanks to its vented design.
€7.45€7.45/u -
New -5%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-poux caps + comb
Naturally eliminates head lice and nits with essential oils in 45 minutes.
€22.76 €23.90€22.76/ -
Le Comptoir Des TendancesLe Comptoir Des Tendances NATURAL BEAUTY Round brush x1
Natural Beauty Round Brush€10.90€10.90/u -
LuxeolLuxeol Curl care cream for frizzy and coily hair 250 ml
Defines and deeply hydrates curls for soft, bouncy, frizz-free hair while helping to prevent split ends.
€22.99€91.96/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyne Anti-hair loss shampoo 500ml
Cleanses and stimulates the scalp to help reduce hair loss and strengthen hair with maca and lupin.
€13.90€27.80/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Colour Colour Protecting Mask 75 ml
Preserves the shine and vibrancy of colour-treated hair while repairing with a rice peptide and karanja oil complex.
€9.90€132.00/l -
LadrômeLadrôme Castor oil 100 ml
Rich in ricinoleic acid, this castor oil nourishes dry or damaged hair while softening fragile hands and nails.
€9.00€90.00/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Intensive Repair Mask 500ml
Discover the Intense Bond Repair Masks for blonde and lightened hair to prevent breakage and loss of Keratin.
€57.24€114.48/l -
LuxeolLuxeol Volume spray 150 ml
Instantly boosts flat hair with long-lasting root volume for effortless, textured styling.
€23.99€159.93/l -
-20% Vegan
LazartigueLazartigue Stronger Serum + Boost set 50 ml
Tackles temporary hair loss and boosts growth with a targeted serum and supplement duo.
€44.80 €55.99€896.00/l -
NioxinNioxin System Anti-dandruff Irritated Scalp Shampoo 200ml
Effectively soothes itching and irritation, promoting a healthier environment for the scalp.
€19.96€99.80/l -
-20% Vegan
LazartigueLazartigue Thicker Serum and boost set 51 ml
Helps reduce hair loss and boosts density with a targeted serum and supplement duo.
€44.80 €55.99€878.43/l