Junior
-
-
Les Secrets de LolyLes Secrets de Loly Define Bubble Kurl detangling spray for children 250 ml
Gentle detangling spray for kids’ hair, making knots a breeze to smooth out.
€13.90€55.60/l -
ProrhinelProrhinel Nasal spray for blocked nose for adults and children 2 x 100 ml
Double-pack of 100 ml nasal wash sprays for children and adults to relieve blocked noses.
€9.79€48.95/l -
GumGum Kids Toothpaste Fluoride + Isomalt Strawberry flavour age 7-12 50ml
Specially designed for children aged 7+, Gum Kids fun toothpaste prevents cavities and improves a general health.
€1.90€38.00/l -
FluocarilFluocaril Dentifrice Junior Bi-Fluoré Menthe Douce 6 - 13 ans 2x75ml
Toothpaste to take care of baby teeth, for kids aged 0-6.
€5.50€36.67/l -
ProrhinelProrhinel Nasal spray for blocked and runny noses suitable for adults and children 100 ml
Gently clears blocked or runny noses by washing away secretions, suitable for both children and adults.
€5.79€57.90/l -
Made in France Promo
A-DermaA-Derma The Essentials 3-in-1 hydrating shower gel 500 ml
Gently cleanses, hydrates and protects delicate skin from age 2+ with organic oat extract in a soap-free formula.
€7.99€15.98/l -
-
WeledaWeleda Babies & Children Gentle Cleansing Gel 2 in 1 Body & Hair 400ml
Gentle cleansing gel for use from birth and for the whole family. 2 in 1: body and hair.
€8.90€22.25/l -
MarimerMarimer Spray for blocked nose, cold and nasopharyngitis 2x100ml
This hypertonic spray eliminates viruses, bacteria and allergens, decongests the nose and improves Breathing comfort.
€6.90€34.50/l -
Les Secrets de LolyLes Secrets de Loly Detangle Bubble Smooth Conditioner for children 250 ml
A gentle children’s conditioner for soft, tangle-free hair.
€12.30€49.20/l -
WeledaWeleda Toothpaste For Children 50ml
Weleda toothpaste ensures an optimal cleaning, respecting your teeth enamel.
€4.00€80.00/l -
SuperwhiteSuperwhite Whitening toothpaste with activated charcoal Black Edition 75 ml
Black charcoal toothpaste helps reduce yellowing and dullness for brighter teeth
€2.99€39.87/l -
GumGum Fluoride Toothpaste From 3 Years Strawberry Flavour 50ml
Protects teeth from acid attack.
€1.90€38.00/l -
ElmexElmex Fluoride Professional Orthodontic toothpaste mint flavour 75 ml
Effectively protects teeth during orthodontic treatment by neutralising plaque acids and promoting remineralisation.
€3.89€51.87/l -
ElgydiumElgydium Anti-plaque toothpaste 50 ml
Elgydium anti-plaque helps prevent the formation of plaque and tartar, which can cause gum problems.
This toothpaste contains a purifying ingredient, chlorhexidine, combined with a polishing and remineralizing ingredient, calcium carbonate for optimal daily hygiene.Adults and children from 12 years
€3.20€64.00/l -
Organic
WeledaWeleda Babies & Children Nappy Change Cream Fragrance Free calendula 75 ml
Loved by mums and babies, this fragrance-free nappy cream with organic calendula flower extract gently protects delicate skin.
€6.29€83.87/l -
WeledaWeleda Rhinodoron Spray Nasal With Aloe Vera 20ml
With Aloe Vera, moisturises and soothes irritated nasal mucosa.
€6.98€349.00/l -
-
GumGum Gum Child Soft Toothbrush With Timer Light From 7 Years Old
child soft toothbrush
from 7 years of age
€2.50€2.50/u -
-15% Organic
Ballot-FlurinBallot-Flurin Anti Itching Purifying Shampoo With Honey Fragrance-Free 500ml
This shampoo has many loyal fans and provides antiseptic and bactericide properties of propolis of the Pyrenees to offer well-being to the whole family from the very first applications.
€14.44 €16.99€28.88/l -
ProrhinelProrhinel Nasal spray for runny or blocked nose for babies and young children 100 ml
Use Prorhinel nasal spray for babies and young children to relieve cold or rhinopharyngitis symptoms.
€5.79€57.90/l -
ElmexElmex Children's toothpaste 3-6 years age 3-6 50 ml
Elmex Children's Toothpaste 3-6 years helps protect baby teeth against cavities
€3.40€68.00/l -
-30%
CicabiafineCicabiafine Nourishing hydrating shower balm very dry skin 1 l
Gently cleanses while deeply hydrating dry and sensitive skin, enriched with shea butter and glycerin.
€7.00 €10.00€7.00/l -
SuperwhiteSuperwhite Whitening Toothpaste + Foldable Toothbrush Kit 15ml
SuperWhite toothpaste reduces tarnishing caused by coffee, tea, tobacco.€2.99€199.33/l -
Organic
CentifoliaCentifolia Neutre 3in1 Foaming Gel 1litre
Centifolia 3-in-1 1L Neutre Foaming Gel.
€13.00€13.00/l -
Made in France Vegan
LA ROSÉELA ROSÉE Eco refill Ecorecharge Gel lavant ultra-doux à la glycérine végétale BIO A la Glycérine Végétale Bio 800ml
La Rosee ultra-gentle cleansing gel efficiently washes your baby's face, body and hair in the bath.
€21.90€27.38/l -
SensodyneSensodyne Pro-Email Toothpaste Junior 6 to 12 years Sweet Mint 2x50ml
Helps prevent cavities and email loss.
€4.97€49.70/l -
Organic
LogonaLogona Happy Kids strawberry organic toothpaste gel 75 ml
Gently cleans milk teeth with calendula and silica in a strawberry flavour
€4.32€57.60/l -
Made in France Promo
A-DermaA-Derma Rhealba oats Surgras shower gel 500 ml
This ultra-gentle shower gel for dry, sensitive skin cleanses while protecting and nourishing.
€6.71€13.42/l -
Organic
Eau thermale JonzacEau thermale Jonzac Nourishing Organic Extra-Rich Shower Gel 250 ml
Gently cleanses very dry skin while soothing and strengthening its protective barrier, thanks to thermal spring water and plant-based glycerin.
€4.00€16.00/l -
Organic Vegan
LogonaLogona Toothpaste Gel Cool Kids Tutti Frutti fluor 50ml
Logona COOL KIDS toothpaste with Tutti Frutti flavour protects and strengthens your child's teeth.
€4.00€80.00/l -
MeridolMeridol Toothpaste Protect Gencives 75 ml
Helps promote the natural regeneration of sensitive gums.
€4.64€61.87/l -
Organic
CentifoliaCentifolia Soft and moisturising Micellar Water Face & eyes 500ml
Micellar Water 500mL Hydration for the entire family face & eyes without rinsing Centifolia.
€7.09€14.18/l -
ProrhinelProrhinel Nasal spray for runny nose infants and young children 2 x 100 ml
Gently cleanses and moisturises little ones' nasal passages.
€9.26€46.30/l -
Organic Vegan
AlphanovaAlphanova Kids Bioes Foaming Bath Bulle Dans Ton Bath Strawberry 250ml
This foaming gel with its gentle formula will transform your bath into a cloud of creamy foam with a delicate Strawberry Perfume.
€6.89€27.56/l