URIAGE
-
UriageUriage Hyseac Purifying Peel-Off Mask 50ml
Uriage Purifying Peel-Off Mask provides long-lasting mattifying action and refines skin texture without drying it out.
€10.49€209.80/l -
UriageUriage Age Protect Multi Action Peeling Night Cream 50ml
multi action peeling night cream for all skin types.
€29.84€596.80/l -
UriageUriage Depiderm Anti-dark spot Day Care SPF50+ - Skincare 30ml
This Anti-Spot Day Care SPF50+ acts on both spots and the complexion's radiance.
€22.90€763.33/l -
UriageUriage Bariésun Extreme SPF50+ protective fluid 50 ml
Bariésun 100 Extreme Protective Fluid SPF50 + protects UVA and UVB rays, optimizes photoprotection, limts photoaging
€14.89€297.80/l -
UriageUriage Bariésun Repairing Wrapping Balm 150 ml
This soothing balm instantly comforts and calms sun-exposed or dry skin.
€10.88€72.53/l -
UriageUriage Bariésun Invisible spray fragrance-free 200 ml
This fragrance-free SPF50+ sun spray protects against UVA, UVB and free radicals.
€15.90€79.50/l -
UriageUriage Hygiene Cleansing gel 200 ml
Cleansing cream for face, body and hair, to cleanse and hydrate all skin types in a single step.
€8.39€41.95/l -
UriageUriage Roseliane Anti-Redness Protocol Set
Soothe redness and even out sensitive skin with hesperidin and niacinamide for an instantly smoother complexion.
€25.00€555.56/l -
UriageUriage Thermal Water Unctuous Body Balm Dry And Sensitive Skins 200ml
Uriage Unctuous Body Balm
mild and unctuous texture intensively nourishes, soothes and protects the skin
€13.85€69.25/l -
UriageUriage Age Absolu Micro-Redensifying Collagen Boost Serum 30 ml
This serum targets all 10 signs of ageing for an instant plumping effect
€39.79€1,326.33/l -
UriageUriage Age Absolu Densifying night mask 50 ml
A densifying night mask for mature, sensitive skin.
€35.89€717.80/l -
UriageUriage Xémose C8+ 1st Baby Oleo Soothing Anti Itching Balm 200ml
URIAGE Baby anti-itching balm, enriched with Uriage Thermal Water and shea butter, nourishes & soothes.
€11.50€57.50/l -
UriageUriage Thermal Water Silky Body Lotion Dry And Sensitive Skins 200ml
silky body lotion
24 h hydration
drya nd sensitive skins
€10.90€54.50/l -
UriageUriage Bariésun Dry oil for sensitive skin SPF30 200 ml
This SPF50+ dry oil intensely protects skin from UVA/UVB rays, enriched with astaxanthin and vitamin E for a silky, antioxidant finish.
€16.00€80.00/l -
UriageUriage Bariéderm-Cica Repairing Insulating Hand Cream 50 ml
This soothing hand cream comforts, softens and nourishes dry hands.
€5.00€100.00/l -
UriageUriage Bariésun Invisible SPF30 spray 200 ml
high protection spray
SFP 30
sensitive skins
€14.89€74.45/l