🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

URIAGE

  1. Uriage Facial Hygiene Thermal Micellar Water Face And Eyes Sensitive Skins 250ml
    Uriage

    Uriage Facial Hygiene Thermal Micellar Water Face And Eyes Sensitive Skins 250ml

    thermal micellar water

    soothes, removes make up and cleanses

    face and eyes

    sensitive skins

    (14)
    €7.50
    €30.00/l
  2. Uriage Ap Hair Fortifying Anti-Hair Loss Shampoo 200 ml
    Uriage

    Uriage Ap Hair Fortifying Anti-Hair Loss Shampoo 200 ml

    Revitalise and strengthen hair from the root with tricho-peptides and caffeine to help reduce hair loss and boost resilience.

    (0)
    €10.99
    €54.95/l
  3. Uriage Bariésun Ultra-light SPF50+ fluid for sensitive skin 30 ml
    Uriage

    Uriage Bariésun Ultra-light SPF50+ fluid for sensitive skin 30 ml

    URIAGE
    Bariésun 
    Ultra-light fluid 
    dry touch  fragrance free
    Sensitive skins 
    SPF50 + UVB + UVA  
    30ml 

    (0)
    €10.90
    €363.33/l
  4. Uriage Age Absolu Absolute Age Serum + Cream Rose
    Uriage

    Uriage Age Absolu Absolute Age Serum + Cream Rose

    Plumps and firms skin with collagen, retinol and hyaluronic acid.

    (0)
    €39.79
    €612.15/l
  5. Uriage Ap Hair Anti Hair Loss 30 tablets
    Uriage

    Uriage Ap Hair Anti Hair Loss 30 tablets

    Strengthens hair from within and helps reduce hair loss with maidenhair, vitamins B6 and B8, and zinc.

    (0)
    €10.89
  6. Uriage D.S Anti-Dandruff Regulating Lotion 100ml
    Uriage

    Uriage D.S Anti-Dandruff Regulating Lotion 100ml

    URIAGE D.S. lotion removes skin flakes, calms itching and cleanses and purifies.

    (14)
    €13.00
    €130.00/l
    Out of stock
  7. Uriage Xémose C8+ Soothing cleansing oil very dry, atopic-prone skin 500 ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Soothing cleansing oil very dry, atopic-prone skin 500 ml

    Uriage Xemose C8+ Soothing Cleansing Oil gently cleanses and soothes very dry, eczema-prone skin from the first shower for the whole family.

    (18)
    €12.70
    €25.40/l
    Out of stock
  8. Uriage Bariésun Solaire Dry Mist Spf30 Sensitive Skins 200ml
    Uriage

    Uriage Bariésun Solaire Dry Mist Spf30 Sensitive Skins 200ml

    Uriage Bariésun Dry Mist SPF30 200ml is a mist of high protection specially formulated for the protection of sensitive clear and mat skins. 

    Very high protection for sensitive skins.
    (8)
    €13.49
    €67.45/l
    Out of stock
  9. Uriage Derm-Phy Super fat dermatological shower gel for sensitive skin 500 ml
    Uriage

    Uriage Derm-Phy Super fat dermatological shower gel for sensitive skin 500 ml

    Universal, high tolerance hygiene product. Soap-free, soft cleansing gel. Daily use, body, face and scalp. For adults, children and babies.

    (11)
    €7.90
    €15.80/l
    Out of stock
  10. Uriage Baby Care 1 St Scented Water + Free Cuddly Lovey 50 ml
    Uriage

    Uriage Baby Care 1 St Scented Water + Free Cuddly Lovey 50 ml

    Ma première eau de soin parfumée 

    _x000D_

    Eau de soin  50 ml + marmot soft toy

    _x000D_

    Enriched with thermal spring water

    (7)
    €12.90
    €129.00/l
    Out of stock
  11. Uriage Xémose C8+ Anti-itch relipidating cream for very dry, atopy-prone skin 400 ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Anti-itch relipidating cream for very dry, atopy-prone skin 400 ml

    Uriage XEMOSE C8+ anti-itch relipidating cream nourishes, repairs and soothes very dry, eczema-prone skin from the first application for the whole family.

    (83)
    €15.49
    €38.72/l
    Out of stock
  12. Uriage Hygiene Deodorant Roll On Profuse Sweating Sensitive Skins 50ml
    Uriage

    Uriage Hygiene Deodorant Roll On Profuse Sweating Sensitive Skins 50ml

    Power 3 deodorant

    anti odor

    24 h efficiency

    profuse sweating

    sensitive skins

    (16)
    €6.98
    €139.60/l
    Out of stock
  13. Uriage Bariéderm-Cica Bariederm Cleansing Cica Gel Irritated Skins Peaux Fragilisées 200ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica Bariederm Cleansing Cica Gel Irritated Skins Peaux Fragilisées 200ml

    Bariéderm
    cleansing Cica-Gel 
    with Cu-zn
    face and body

    cleansing and repairing gel

    (12)
    €9.04
    €45.20/l
    Out of stock
  14. Uriage Bariéderm-Cica+ repairing lip balm 15 ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica+ repairing lip balm 15 ml

    Bariéderm
    Cica-lips
    repairing lipbalm
    To repair, insulate, soothe damaged or very dry lips.
    15ml 

    (40)
    €4.90
    €326.67/l
    Out of stock
  15. Uriage Thermal water and hydration Moisturizing Lipstick 2 X 2x4g
    Uriage

    Uriage Thermal water and hydration Moisturizing Lipstick 2 X 2x4g

    URIAGE
    repairing lip balm

    Damaged lips.
    2x4g

    (12)
    €6.10
    €762.50/kg
    Out of stock
  16. Uriage Xémose C8+ Oleo Soothing Anti-scratch Balm Dryness Severe Atopic Skin 500ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Oleo Soothing Anti-scratch Balm Dryness Severe Atopic Skin 500ml

    Oleo Soothing Anti-scratch Balm soothes, nourishes and protects dry or atopy-prone skin.

    (124)
    €16.00
    €32.00/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara