Hair products and treatments
-
Made in France
Hei PoaHei Poa Perfect Curl Curl Activating Care Water 200 ml
This no-rinse curl-activating mist instantly defines waves, curls, coils and kinks with lightweight flexibility—ideal for ages 3 and up.
€13.98€69.90/l -
BiopousseBiopousse Purifying Scrubs 200ml
This Scrubs purifies the scalp by eliminating impurities and residues. It stimulates microcirculation, boosts hair growth and leaves the scalp feeling fresh and light.€11.44€57.20/l -
OlaplexOlaplex Volumising Drying Mister 150ml
This spray adds volume and bounce, speeds up drying time and protects against heat. Hair is soft and supple, with lightweight volume.
€28.90€192.67/l -
Organic Made in France
CoslysCoslys Organic Intense Nourishing Shampoo Dry and damaged hair 500ml
Coslys Intense nourishing shampoo gives shine and suppleness to a very dry hair.
€9.89€19.78/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Volume Volumising Shampoo Fine Hair 500ml
Leaves hair with more volume.
€12.58€25.16/l -
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Conditioner No rinse 100 ml
Hydrates, controls frizz and protects hair from heat.
€12.98€129.80/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Gentle Gentle Shampoo All hair types 500ml
Balances and protects the scalp.
€12.58€25.16/l -
A gift for you
RedkenRedken Brews Clay Pomade Maximum Control 100ml
clay pomade
maximum control
gritty finish
€16.00€160.00/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Metal Detox Recarga Anti-metal shampoo 500ml
Hair looks healthier and regains its shine.
€26.90€53.80/l -
Made in France
Hei PoaHei Poa Tahiti Detox Detangling mist 100 ml
This gentle detangling mist effortlessly smooths all hair types, perfect for daily use from age 3+.
€12.90€129.00/l -
Organic
Clemence&VivienClemence&Vivien Super oil bath before shampooing Bioes Summer Flowers Perfumes 50ml
A pre-shampoo oil bath with 10 Bioes oils for shiny, perfectly nourished hair.
€8.90€178.00/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Blond Illuminating Shampoo 250ml
The shampoo that brightens up blonde hair for the whole family from age 3.
€8.50€34.00/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Equave Instant Detangling Care Normal to dry hair 500ml
Professional Bi-Phase detangling Care for normal to dry hair.
€32.99€65.98/l -
Organic Made in France Vegan
DermaclayDermaclay Shampoing BIO Probiotique pour Usage Fréquent White Clay 250ml
Enriched with probiotics and a mild pH, to preserve and respect the scalp microbiome for silky, shiny hair
€13.86€55.44/l -
Les Secrets de LolyLes Secrets de Loly Soigner et renforcer Pink Power Bond Repair No-Rinse Spray 200 ml
Repairs hair bonds for textured, healthy-looking hair.
€25.90€129.50/l -
PouxitPouxit Environment Environmental infestation treatment spray 250 ml
Pouxit Environmental Spray eliminates head lice, bed bugs and other pests from non-washable surfaces and fabrics.
€12.64€50.56/l -
ArganicareArganicare Castor Evolution No-Rinse Care 400ml
The Arganicare range with Castor oil is the ultimate hair growth Care! Your hair is visibly stronger, shinier and delicately Perfumes.
€8.99€22.48/l -
RosebaieRosebaie Argan Oil Keratin Shampoo Colouring hair 500ml
Prolongs the radiance of Colour, nourishes and strengthens€15.70€31.40/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Thicker Anti-hair loss serum 50ml
LAZARTIGUE Anti-hair loss serum, enriched with Capixyl, boosts hair growth
€44.80 €55.99€896.00/l -
TikiTiki Pure Natural Monoi De Tahiti Tiare Spf3 120ml
Made and packaged by hand in TAHITI, Tiki Tiaré Monoï is obtained by macerating Tahitian Tiaré flowers in pure Coconut oil, a traditional moisturising and soothing oil.
€11.76€98.00/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Cica-Calm Dermo-soothing shampoo 250ml
This Dermo-soothing shampoo enriched with allantoin, 93% of which is of natural origin, gently cleanses irritated scalps.
€14.39 €17.99€57.56/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Color Lasting Shampooing Beurre De Karite Pur D'afrique 500ml
Pure African shea shampoo.
€31.90€63.80/l -
Organic
LadrômeLadrôme Ladrome Organic Vegetable Oil Of 100ml
The macadamia oil is recognized for its virtues: highly moisturizing, softening, nourishing and soothing. Ideal for dry and irritated skin.
€9.38€93.80/l -
Organic
AvrilAvril Solid shampoo for curly hair 60 g
Gently cleanses, tames and nourishes curly hair with organic broccoli and buriti oils for defined, hydrated curls.
€5.76€96.00/kg -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Nutrition Nourishing Conditioner Dry hair 175ml
For supple, soft, shiny hair.
€11.99€68.51/l -
Vegan
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait Solidea Propolis Nourishing Anti-Hair Loss Shampoo 65g
Organic shampoo promotes hair growth.
€8.38€128.92/kg -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Hair Touch Up Brown roots touch-ups 75ml
Immediate camouflage of roots.
€14.99€199.87/l -
-20%
LazartigueLazartigue Ageless Anti-ageing serum for weakened hair 50 ml
A true fountain of youth for hair, this Ageless serum effectively targets signs of ageing—dry scalp, thinning, dullness and greying.
€33.52 €41.89€670.40/l -
OlaplexOlaplex No.9 Bond Protector Nourishing Serum 90ml
With its formula rich in antioxidant red algae extracts, this protective serum N°9 neutralises free radicals, blocks pollutants and nourishes hair.
€28.90€321.11/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Colour Anti-Sludge Shampoo Colouring and straightening hair 500ml
Protects against colour bleeding for up to 12 shampoos*.
€12.58€25.16/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Refill Absolut Repair Gold Restructuring Shampoo Expert Series 500ml
Restructuring shampoo for instant transformation.
€19.99€39.98/l -
Placentor VegetalPlacentor Végétal Anti Hair Loss Lotion 10x5ml Sans rinçage 125ml
PLACENTOR Biostimulating lotion prevents and reduces hair loss.
€17.99€143.92/l -
A gift for you
RedkenRedken Volume Injection Volumising shampoo Fine, flat hair 300ml
Redken Volume Injection Volumising shampoo for fine, flat hair.
€17.39€57.97/l -
LuxeolLuxeol Keratin Shampoo 200ml
The Keratin protocol** protects hair from breakage and provides resistance for as little as 14 days. You'll love its texture and Perfumes. **Procotole composed of Shampoo + Keratin Masks€10.90€54.50/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Curl Expression Intensive Hydration leave-in cream 200ml
The professional hydration superdose for curly and frizzy hair. Intensive moisturising care with a creamy texture and a formula with concentrated active ingredients for a professional result.
€22.00€110.00/l