Hair products and treatments
-
VitalcareVitalcare Retouching light brown roots 75ml
Light brown root touch-up spray 75ml€11.27€150.27/l -
A gift for you
RedkenRedken Styling Hybrid Curl Stylers 72H Definition Curls Hydrating Cream 250ml
Curls Hydrating Cream€25.00€100.00/l -
Organic Made in France
NaturadoNaturado Pure Organic Coco Oil Spray Body & Hair 150ml
Hydrating oil for body and face - Capillary care.
€12.88€85.87/l -
Organic
LadrômeLadrôme Organic Vegetable Argan Oil 100ml
This oil is particularly adapted to the care of the mature and very dry skins
€16.49€164.90/l -
ApivitaApivita Anti-dandruff shampoo Oily Dandruff 250ml
Fights greasy dandruff. Soothes itching. Regulates sebum secretion.
€11.39€45.56/l -
Made in France
OlaplexOlaplex N°4D Detoxifying Dry Shampoo 250ml
N°4D Dry Shampoo is an innovative, volumising spray shampoo that cares for your hair and scalp. Absorbs sebum efficiently.
€25.69€102.76/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Color Motion Colour Protecting Shampoo 250ml
Colour-protecting shampoo.
€13.48€53.92/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Reparer Shampoos Damaged, brittle hair 100ml
Repairs and strengthens damaged, brittle hair.
€5.50€55.00/l -
Organic
LadrômeLadrôme Rosemary A Verbenone Floral Water Floral Air Part 200ml
Rosemary Water is traditionally used on the hair to help purify and regulate an unbalanced scalp (dandruff, greasy hair, etc.)
€8.50€42.50/l -
Made in France Vegan
AlphanovaAlphanova Daily Sun Shimmering sublime oil shimmering pink glow 50 ml
Alphanova’s Pink Glow shimmering oil deeply nourishes and leaves skin silky-smooth with a radiant finish.
€13.00€260.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Volume Boost Bounce Mousse volume 72H curly hair 300ml
72H Curls Defining Foam€16.99€56.63/l -
Made in France
OlaplexOlaplex No.3 Hair Perfector Complete Repair Treatment 250 ml
Perfector No.3 restores Capillary bonds broken by chemical, thermal or mechanical treatments. It repairs, strengthens and hydrates damaged hair.
€52.00€208.00/l -
Organic Vegan
LogonaLogona Organic Sea Buckthorn Repair Masks 150ml
Sea Buckthorn Bio Repair Mask, a vegan and natural formula that strengthens, smoothes and repairs damaged and tired hair. Content : 150ml.
€11.59€77.27/l -
Made in France
René FurtererRené Furterer Sublime Karité Smoothing Nourishing Masks Very Dry Hair 40ml
The unique formula of this mask ensures intense nourishing and Smoothing action from the very first application.
€9.49€237.25/l -
LuxeolLuxeol Growth routine set
Boosts hair growth for up to 60% faster results and visibly longer lengths in just 3 months.
€59.89€133.09/kg -
LuxeolLuxeol Refreshing curl spray 250 ml
Refresh and revive curls between washes with this lightweight, residue-free spray that won’t weigh hair down.
€17.90€71.60/l -
Organic
MiyéMiyé [My] Hair densifying anti-hair loss serum 50 ml
Boosts hair growth, strengthens roots and reduces hair loss for thicker, more resilient hair.
€35.00€700.00/l -
Organic Made in France
NaturadoNaturado Frequent Use Shampoo 200ml
Naturado shampoo is suitable for frequent use.
€8.56€42.80/l -
-15% Organic Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Gloss Cherry 2 en 1 Masque & Démêlant Brillance Intense Cheveux Ternes, Colorés 200ml
Silicone-free 2-in-1 Masks to replenish damaged and weakened hair
€7.14 €8.40€35.70/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Equave Shampooing Micellaire Détox Tous Types de Cheveux 100ml
Revlon Equave Instant Detangling Micellar Shampoo.
€7.19€71.90/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing Masks Dry, dull or frizzy hair 150ml
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.€25.99€173.27/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Blond Illuminating Conditioner 175ml
The conditioner that nourishes and enhances the shine of blonde hair for the whole family from age 3.
€11.99€68.51/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Color Lasting Conditioner Pure Shea Butter From Africa 500ml
Conditioner for coloured, bleached, normal to dry hair.
€40.00€80.00/l -
NatessanceNatessance Hair oil 250 ml
Nourishes and strengthens dry or brittle hair while promoting lash growth and stronger nails, thanks to castor oil.
€10.99€43.96/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Blonde Recharge Colour Revive Conditioner Cold Blonde 200ml
Revives and preserves blonde highlights for deeply conditioned hair.
€13.99€69.95/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Exfoliate Exfoliating and purifying pre-shampoo gel for the scalp 75ml
This exfoliating and purifying pre-shampoo gel with jojoba pearls, 95% natural origin, detoxifies the scalp.
€23.20 €28.99€309.33/l -
Cinq Sur CinqCinq Sur Cinq Lice And Nits Repellent Balm 60ml
The Balm removes even live nits.
€8.99€149.83/l -
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait Organic Rose Clay Solide Shampoo 65g
C'est moi qui l'ai Fait organic shampoo repairs dry, damaged hair.
€9.90€152.31/kg -
A gift for you
RedkenRedken Fortifying Mask 6% Proteins Damaged Hair 250ml
Fortifying Masks for weakened hair
€26.90€107.60/l -
Organic
NatessanceNatessance Capillary Colour conditioner - Organic safflower & plant-based keratin 200 ml
Gently detangles and enhances coloured or highlighted hair with organic safflower oil and plant-based keratin for long-lasting softness.
€8.69€43.45/l -
-15% Made in France
Energie FruitEnergie Fruit Coco haircare set 625 ml
The first XXL kit for a nourishing curl-defining haircare routine
€19.51 €22.96€31.22/l -
DermasensDermasens Conditioner 200ml
Get shiny, hydrated hair with Dermasens after-shampoo balm.
€8.59€42.95/l -
OlaplexOlaplex N°5 Leave In Leave-In Conditioner 100ml
This leave-in conditioner immediately moisturises, softens, detangles and seals split ends, while repairing and protecting the hair's long-term health.
€26.45€264.50/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Mega Curls Shampoos 300ml
All Soft Mega Curls nourishing shampoo for very dry, curly to frizzy hair
€17.99€59.97/l -
NatessanceNatessance Black castor oil for very dry curly or frizzy hair 100 ml
Deeply nourishes and protects dry, curly or frizzy hair with its rich blend of fatty acids and polyphenols.
€7.09€70.90/l -
-20%
LazartigueLazartigue Curl Specialist Curl-defining hydrating jelly curls, coils and textured hair 250 ml
Enriched with Kalahari melon oil, this rinse-free jelly defines curls without wet-look stickiness or crunchy stiffness.
€20.76 €25.96€83.04/l