Hair products and treatments
-
BiokapBiokap Belleza Nourishing and repair shampoo 200 ml
Repairs and strengthens dry or damaged hair with rice-derived plant keratin, olive oil ceramides and soothing aloe vera.
€10.99€54.95/l -
RosebaieRosebaie Coco Keratine serum 100 ml
Keratin Serum with Coco oil, sulphate- and paraben-free.
€15.70€157.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Texture Ultra-strong sculpting gel 125 ml
Extreme fixing styles with a "concrete" effect
€12.90€103.20/l -
-20%
KorresKorres Nourishing Conditioner Dry And Brittle Hair Almond And Linseeds 200ml
Nourishing conditioner
_x000D_with linseeds and almonds
_x000D_dry and brittle hair
€8.80 €10.99€44.00/l -
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Hydrating shampoo and conditioner duo
Gently cleanses while delivering intense hydration to hair and scalp, thanks to hyaluronic acid and stabilised honey.
€12.76€31.90/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Liss Unlimited L'oreal Professionnel Serie Expert masque Lissage Intense 250ml
L'Oreal 4-day intensive straightening mask nourishes, smoothes and protects your hair fiber against humidity.
€25.00€100.00/l -
Made in France Vegan
PhytemaPhytema Positiv'Hair Radiant Dejaunting Shampoo 200ml
Shine Dejaunting Shampoo is specially formulated to cleanse and maintain white hair and polar blonde hair that has turned yellow, without irritating the scalp.
€14.90€74.50/l -
ApivitaApivita Gentle Daily Conditioner 150ml
Apivita Gentle Daily use Revitalizing Conditioner is ideal for all hair types thanks to its light texture that leaves hair soft and supple.
€11.99€79.93/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Curl Silicone-free conditioner 300ml
Repairing conditioner for damaged Curls€25.00€83.33/l -
-20% Made in France
Marie RoseMarie Rose Extra Strong Lice + Nits Lotion 100 ml
For severe head lice and nit infestations.
€7.36 €9.19€73.60/l -
Made in France Vegan
NeobulleNeobulle Anti-lice Natural Lice Treatment Lotion 50 ml
Kills head lice and nits in a single application by suffocation, without irritating the scalp.
€8.29€165.80/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Nutricurls Nourishing Spray for Wavy Hair Cheveux Ondules 150ml
Creamy no-rinse Care that helps define waves while leaving them supple.
€18.00€120.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Repair Protective leave-in care 95 ml
Wella Professionals’ Ultimate Repair delivers the deepest repair for intensely damaged hair.
€20.99€220.95/l -
ApivitaApivita Keratin Repair Nourishing and Repairing Shampoo 250ml
Apivita Nourishing and Repairing Shampoo Gently cleanses and helps repair dry, damaged hair. Restores its natural softness.
€13.85€55.40/l -
Color & SoinColor & Soin Masks Intensive Colour 200ml
hair is strengthened and the scalp feels comfortable after continuous use
€11.89€59.45/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Equave Kids Princess Look™ gift set strawberry fragrance
The Revlon Professional Princess Look™ gift set includes a 300 ml shampoo and 200 ml detangler, specially designed for children’s hair.
€25.00€50.00/l -
Organic
FlorameFlorame Purifying Shampoo Greasy hair 250ml
Florame Purifying Shampoo, certified organic, gently cleanses oily scalps. Its formula combines Nettle and zinc to regulate excess sebum and purify the scalp
€8.89€35.56/l -
-
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Color Brilliance Fine Hair Conditioner Conditioner Colores 200ml
To improve the hair's surface and enhance the shine of the Colour.
€13.00€65.00/l -
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hair Oil with Sun Filters 100ml
APIVITA Bee Sun Safe oil protects and preserves hair colour, moisturises and nourishes.
€12.59€125.90/l -
-15%
Energie FruitEnergie Fruit SOS gloss intense shine hair serum 75 ml
This ultra-innovative serum, enriched with lactic acid, smooths the hair cuticle for instant, high-shine results.
€10.19 €11.99€135.87/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Scalp Advanced Professional intense soothing treatment 200ml
L'Oréal Professionnel's Scalp Advanced intense soothing treatment has been formulated for sensitive, itchy scalps. It will hydrate hair and soothe itchy scalps.
€22.00€110.00/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Huile Bi-Phase 90ml
Absolut Repair Molecular Rinse-Out Serum, Repair Damage & Restore Strength, Deep Molecular Repair & Instant Transformation.
For all types of damaged hair, 250ml.€49.99€555.44/l -
Organic
LadrômeLadrôme Organic Vegetable Borage Oil 100ml
recognized for its effectiveness in the process of skin regeneration.
€17.34€173.40/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Pro Longer No-rinse cream 150ml
FILLOXANE: Penetrates the heart of the fibre to reinforce the internal structure and PQ6: Smooths the surface of the fibre. Thermal Protection 230°C
€19.00€126.67/l -
Organic
BiokapBiokap Belleza Bio Shampooing bio Ultra Délicat Tous types de cheveux 200ml
Shampoing bio usage fréquent pour tous types de cheveux. Nettoie en douceur, hydrate et protège naturellement. Convient également aux cheveux colorés. Vegan€10.79€53.95/l -
-20% Made in France
SanofloreSanoflore Sublima Scalp Serum 50 ml
Sublima’s reparative scalp serum strengthens hair from the root with a patented vegan Collagen, Retinol and Keratin complex, boosted by Caffeine.
€25.60 €31.99€512.00/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Orange neutralising shampoo for chestnut hair 300ml
Vitamino Color Spectrum Blue Neutralizing Shampoo instantly neutralizes unwanted orange highlights in brown to light brown hair.€22.09€73.63/l -
ApivitaApivita Color-Protecting Conditioner 150 ml
This conditioner moisturises and preserves the shine and radiance of the Colour. It protects the dye from fading.
€11.99€79.93/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Argan Oil 6 Multi-Benefits 100ml
Multi-benefit oil for all hair types
€22.96€229.60/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Mega Curls No-Rinse Nourishing Treatment 150ml
Hydramelt nourishing leave-in Care for very dry, curly to frizzy hair
€25.00€166.67/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Curl defining cream gel 150 ml
A lightweight curl-defining cream gel that enhances natural waves and curls without stiffness or crunch.
€11.89€79.27/l -
Organic
FlorameFlorame Bioes Family Shampoo 400ml
Family Shampoo with organic essential oils can be used by the whole family on a daily basis.
€15.40€38.50/l -
UriageUriage Ap Hair Intensive Anti-Hair Loss Serum 100 ml
Boosts hair growth and helps reduce hair loss with its caffeine, arginine and vitamin C & E-enriched formula.
€20.99€209.90/l -
AlphanovaAlphanova Kids Lice radical treatment lotion coconut oil Kids zéropou 100ml
Radical natural treatment to eliminte nits and lice in one use.
€9.70€97.00/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Uniq One Hair Treatment Masks En Spray Sans Rincage Perfumes The Vert 150ml
The Masks spray has many benefits for the hair.
€14.99€99.93/l