Hair products and treatments
-
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing Masks Dry, dull or frizzy hair 500ml
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.€47.99€95.98/l -
Bio-RechercheBio-Recherche Caditar Shampoo Supplements Anti-Hair loss 150ml
Caditar Supplements Anti-Hair Loss Shampoo 150ml As a complement to and in combination with the Anti-Hair Loss Serum treatment
€8.99€59.93/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing conditioner Dry, dull or frizzy hair 1l
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.€49.99€49.99/l -
NioxinNioxin System 4 Shampoo for Coloured/Dry/Damaged Hair and Advanced Loss 300ml
Shampoo for coloured/dry/damaged hair with advanced hair loss.
€19.94€66.47/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Anti-Lice Puressentiel Trixpert Anti Lice Comb
Anti lice comb
€13.51 €16.90 -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Restart Bond Repair Repairing and Sublimating Oil Serum 50ml
Lightweight oil serum that instantly seals visible split ends
€19.20€384.00/l -
WeledaWeleda Rosemary Revitalising shampoo Romarin 400 ml
This invigorating rosemary shampoo gently cleanses while adding volume to your hair.
€11.70€29.25/l -
Organic Vegan
PhytemaPhytema Bioes Capillary Oil Dry Hair Hydration & Protector 50ml
Pre-shampoo oil to moisturise and protect damaged, dry hair, with natural extracts of Bio marshmallow and organic plant oils of Flax, Hemp, Plum and Camelina.
€15.90€318.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Balance Purifying Shampoo Cheveux Gras 1L
Fresh shampoo for healthy, impurity-free hair and scalp.
€29.99€29.99/l -
Made in France
Martine MahéMartine Mahé Chamomile Enligtening Lotion 200ml
chamomile enlightening lotion
€14.89€74.45/l -
Organic Vegan
PhytemaPhytema Bioes Capillary Oil Dry & Damaged Scalp 50ml
Pre-shampoo oil to protect and relieve scalp irritation, with organic Olive, Camelina and Calendula plant oils and natural extracts of Burdock and Comfrey.
€15.90€318.00/l -
LuxeolLuxeol Conditioner for Curly and Coily Hair 250 ml
Hydrates, detangles and protects against breakage for soft, manageable curls with no residue.
€18.90€75.60/l -
SolinotesSolinotes Le Blanc Tea Dry Oil 100ml
Our moisturising and nourishing dry oil is quickly absorbed, leaving your skin and hair delicately scented with no greasy residue.
€16.90€169.00/l -
PranarômPranarôm Pranapoux Anti-Lice & Nits Flash Treatment Lotion 100ml
The Anti-Lice and Nits treatment lotion is a medical device that is active in as little as 5 minutes
€16.00€160.00/l -
ApivitaApivita Frequent use shampoo and conditioner duo
Gently cleanses hair while hydrating and soothing the scalp with chamomile, organic honey and panthenol.
€14.87€37.18/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Anti-hair loss treatment 60 ml
Helps reduce hair loss with 1.5% Aminexil and B vitamins to strengthen hair anchorage.
€53.09€884.83/l -
Cinq Sur CinqCinq Sur Cinq Anti Lice And Nits Shampoo + Applicator 100ml
CINQ SUR CINQ
Shampoo
Anti-lice and nits
without chemical insecticide
With applicator
100ml€9.49€94.90/l -
NioxinNioxin System 2 Leave-In Care for Natural Hair and Advanced Loss 100ml
Leave-In Care for natural hair with advanced hair loss.
€19.93€199.30/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyne Phytocyane Intensive+ Progressive Hair Loss for Men 12 ampoules
Helps slow hair loss and stimulates growth with maca and lupin extracts.
€32.14€535.67/l -
BiokapBiokap Belleza Anti-dandruffl lotion for oily hair 50 ml
Soothes irritated or oily scalps and regulates excess sebum with essential oils and plant extracts.
€16.56€331.20/l -
CoslysCoslys Shampoo sensitive scalp with oat 500 ml
Gently cleanses and soothes sensitive, irritated scalps with organic oat extract.
€9.49€18.98/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Time Restore Clay Masks BC Bonacure Mature hair 500 ml
€21.90€43.80/l -
In HaircareIn Haircare Scalp brush All hair types
In Haircare's silicone Scalp Brush encourages hair growth, whether curly, frizzy or straight, for a stimulated, detoxified scalp.
€13.70€13.70/u -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing Masks Dry, dull or frizzy hair 75ml
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.€15.49€206.53/l -
Made in France
OmumOmum Hair care gift set x Chou² 200 ml + 60 capsules
Boosts hair growth and strengthens strands with a potent blend of natural actives including biotin, zinc and nettle.
€29.80 -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Finition Super Set Extra-strong hold hair finishing spray 500ml
SAY STYLE SPEAK EIMI€19.99€39.98/l -
Organic Vegan
Lov'FrogLov'Frog Nourishing Solide Shampoo with Organic Certification 50g
Lov'Frog Nourishing Solide Shampoo nourishes hair from roots to ends and leaves it feeling light.
€14.50€290.00/kg -
-20% Vegan
HerbatintHerbatint Violet Shampoo Neutralises Yellow Reflections 260 ml
Violet Shampoo neutralises yellow highlights.
€10.24 €12.80€39.38/l -
RosebaieRosebaie Castor Keratin shampoo for men 250 ml
This castor oil and keratin shampoo for men gently cleanses, protects against damage, and helps repair and strengthen hair fibres.
€11.39€45.56/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Masks BC Bonacure White and lightened hair 200 ml
Intensive repairing Masks for coloured hair. Vegan formula - no ingredients of animal origin.
€20.80€104.00/l -
NioxinNioxin Light Hair Loss Shampoo Fine and coloured hair 300ml
Light hair loss shampoo for Plus volume
€16.90€56.33/l -
American CrewAmerican Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 100ml
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a refreshing Perfumes.
€8.17€81.70/l -
NioxinNioxin Night Density Rescue Anti-Hair Loss Scalp Treatment 70ml
Promotes hair density by reducing hair loss associated with oxidation of the scalp surface.
€55.64€794.86/l -
Made in France
AcmAcm Treating shampoo oily dandruff 200 ml
Removes persistent oily flakes, soothes itching and balances excess sebum for a healthier, refreshed scalp.
€9.34€46.70/l -
LuxeolLuxeol Curl defining oil 50 ml
Deeply nourishes and hydrates curls for soft, silky, frizz-free hair with a lightweight, glossy finish.
€23.90€478.00/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Intensive Repair Oil 50ml
Discover Intense Bond Repair Capillary Oil for blonde and lightened hair to prevent breakage and smooth hair.
€16.36€327.20/l