Hair products and treatments
-
CartelCartel Blow-drying brush 31mm barrel
Gently massages the scalp to boost circulation while protecting hair cuticles for a smooth, silky finish.
€17.28€17.28/u -
Organic Made in France
DermasensDermasens Extra-Gentle Nourishing Shampoo for dry, damaged and frizzy hair 400 ml
Gentle nourishing shampoo for sensitive scalps.
€10.79€26.98/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional BC Bonacure Root Activating Shampoo Lightened and Lacking Density Hair 250ml
A root-stimulating shampoo for thinning hair.
€12.90€51.60/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Restart Bond Repair 2-in-1 Pre-Shampoo & Leave-In Care 150ml
2-in-1 pre-shampoo and leave-in treatment that repairs and reverses Capillary damage on 4 levels thanks to LipidBond Filler technology
€21.49€143.27/l -
NioxinNioxin System 4 Conditioner for Coloured/Dry/Damaged Hair and Advanced Loss 300ml
Conditioner for coloured/dry/damaged hair with advanced hair loss
€19.94€66.47/l -
Organic Vegan
HerbatintHerbatint Hydrate Conditioner Anti-Frizz Discipline 200ml
Conditioner Hydrates, detangles and tames hair.
€13.80€69.00/l -
NioxinNioxin Sandalore Anti-Hair Loss Shampoo 240ml
Eliminates impurities and promotes hair growth.
€25.90€107.92/l -
American CrewAmerican Crew Classic 3-in-1 Shampoo 1L
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Original Perfumes
€29.99€29.99/l -
EstipharmEstipharm Summer hair ties 6 units
Style your hair with this set of colourful, practical hair ties.
€3.29€0.55/u -
OlaplexOlaplex 0.5 Scalp Longevity Treatments 50ml
Anti-Age, balancing and fortifying serum that preserves the health and youthfulness of the scalp and hair. For all types of scalp and hair.
€33.64€672.80/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Re/Start™ Anti split ends beauty drops 50ml
Split end beauty drops 50ml.
€19.99€399.80/l -
BiopousseBiopousse Nourishing and strengthening shampoo 250ml
This shampoo strengthens the hair fibre, intensely hydrates and smoothes hair thanks to Plant Keratin, Castor oil and Silk Proteins. Seaweed nourishes the scalp. Promotes softness, shine and growth.€21.95€87.80/l -
American CrewAmerican Crew Styling Matte Clay Cream Coiffant-Care Hybride 150ml
Matte Clay Cream is a hybrid styling cream with a matte effect.
€23.21€154.73/l -
Organic Made in France Vegan
PhytemaPhytema After Shampoo Conditioner for Shine 250 ml
This 250ml Bioes conditioner detangles hair, leaving it stronger and more resilient.
€14.90€59.60/l -
Made in France
RespectueuseRespectueuse Sublime Oil 100 ml
Sublime Oil nourishes, soothes and revitalises skin, hair and body with a post-sun glow.
€19.90€199.00/l -
ManhaéManhaé Anti-Hair Loss Serum 50ml
Manhaé Hair Expert serum, rich in white lupin, slows hair loss, stimulates growth and boosts hair density and vitality from the roots.
€21.89€437.80/l -
OrofluidoOrofluido Argan Light Mask 250ml
Masks Lumière Argan 250ml Orofluido provides shine, nutrition, discipline and softness.
€13.98€55.92/l -
OnagrineOnagrine Flora Exotica Regenerating body oil 55 ml
Hydrate, firm and brighten face, body and hair with a blend of 20 precious oils for 10 beauty benefits.
€17.80€323.64/l -
ArganicareArganicare Figue de Barbarie Magnificence Masks 400ml
This Masks provides extra-deep care for the driest, most damaged hair.
€15.95€31.90/l -
NioxinNioxin Kit 3 Coloured Hair Light Thinning 350ml
Coloured hair light thinning
Contains 3 products: 1 shampoo 150ml + 1 conditioner150ml + 1 treatment 50ml
€36.34€103.83/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Restart Bond Repair Intensive Repair Mask 250ml
Intensive Capillary Masks designed to repair and reverse hair damage
€22.00€88.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Texture Pearl Styler Strong hold styling Gel 150ml
SAY STYLE SPEAK EIMI€14.99€99.93/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Finition Super Set Extra Strong Finishing Spray 300ml
Extra-strong hair protection and hold
€15.98€53.27/l -
American CrewAmerican Crew Hair & Body Detox Clay Shampoo 250ml
Purifying exfoliating shampoo for Man.
€14.98€59.92/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Color Fresh Mask Golden Gloss temporary Colouring Masks 150ml
13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.€14.99€99.93/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Conditioner spray damaged hair repair 400 ml
Leave-in conditioning spray for damaged hair, free from silicones and artificial dyes.
€30.61€76.52/l -
SolinotesSolinotes Fleur de cerisier Dry Oil 100ml
Our moisturising and nourishing dry oil is quickly absorbed, leaving your skin and hair delicately scented with no greasy residue.
€16.90€169.00/l -
PuressentielPuressentiel Anti-Lice 2 In 1 Treatment Shampoo Mask Anti-lice + Comb 2x150ml
Anti-lice mask shampoo
Kills nits, lice and larvae
€29.99€99.97/l -
American CrewAmerican Crew Molding Clay Cire De Coiffage 85g
Strong hold, natural shine. A unique clay. Allows hair to be styled, unstyled and unstructured while giving maximum body and texture.
€14.99€176.35/kg -
FINOFINO Premium Touch conditioner 500 ml
Nourish and strengthen dry or damaged hair with royal jelly and wheat proteins for soft, radiant locks.
€17.95€35.90/l -
NioxinNioxin System 2 Natural Hair and Advanced Loss Kit 700ml
Kit for natural hair with advanced loss.
€40.00€57.14/l -
Made in France
RespectueuseRespectueuse Sublime oil 50 ml
Sublime oil nourishes, soothes and revives sun-exposed skin, hair and body for a radiant glow.
€14.04€280.80/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Red highlights neutralising shampoo for brunette hair 300ml
Vitamino Color Spectrum Green Neutralizing Shampoo instantly neutralizes unwanted red highlights in dark brown to brunette hair.€22.09€73.63/l -
PranarômPranarôm Pranapoux Anti-Lice & Nits Flash Treatment Lotion 2x100ml
The Anti-Lice and Nits treatment lotion is a medical device active from 5 minutes.
€19.90€99.50/l -
LuxeolLuxeol Curly and coily hair shampoo 250 ml
Gently cleanses curls while deeply hydrating for soft, lightweight and bouncy definition.
€12.40€49.60/l -
BiokapBiokap Belleza Detoxifying black shampoo 200 ml
Gently cleanses hair while purifying the scalp with black clay and bamboo charcoal.
€9.24€46.20/l