Hair products and treatments
-
-20%
LazartigueLazartigue Clear Anti-Dandruff Shampoo Oily scalp 250ml
Anti-dandruff shampoo for oily scalps
€14.36 €17.95€57.44/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Concentrate Leave-in conditioner damaged ends 75 ml
Leave-in balm to repair damaged ends and restore smoothness.
€38.99€519.87/l -
Argile du VelayArgile du Velay Argile Verte 1,5kg
Nettoie et purifie la peau en profondeur grâce à sa richesse naturelle en minéraux et oligo-éléments d’origine volcanique.€15.89€10.59/kg -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Nutrition Ultra nourishing hair mask 75 ml
Deeply nourishes dry hair with jojoba butter and white mallow for soft, shiny, lightweight results in just 3 minutes.
€9.90€132.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing shampoo Dry, dull or frizzy hair 1 l
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.
€41.99€41.99/l -
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Revitalising Shampoo 250 ml
Revitalise and strengthen hair with royal jelly and silk amino acids, restoring shine, vitality and resilience.
€13.90€55.60/l -
-20%
KorresKorres Repairing Mask For Coloured Treated Hair Mountain Tea And Sunflower 125ml
Repair mask for colour treated hair
€15.04 €18.80€120.32/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Masks BC Boncaure For Sensitised Fine to Normal Hair 500ml
Repairing Masks for damaged hair, free from silicones and artificial colourings.
€24.79€49.58/l -
ArganicareArganicare Figue de Barbarie Nourishing Leave-In Care 400ml
Your hair regains strength, vitality and shine.
€13.50€33.75/l -
BiokapBiokap Belleza Shampoo Oily Hair Beaute 200ml
The oily hair shampoo of BIOKAP normalizes excess sebum, brings vitality and lightness to the whole hair with essential oils of Rosemary and Melaleuca alternifolia.
€9.94€49.70/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Style Masters Curly Orbital Soft Curl Enhancer 150ml
Sublimates curls with suppleness.
€16.90€112.67/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Color Fresh Mask Copper Glow Masks 150ml
Colouring zero damage - colouring masks to revive or transform your colour at home. Revive your copper so it stays vibrant longer.
€14.99€99.93/l -
-20%
Marie RoseMarie Rose Anti-Lice and Nits Comb Striated Teeth All Hair Types
For all hair types without damaging it.
€11.92 €14.89€11.92/u -
BiokapBiokap Belleza Soothing Oil Shampoo 200ml
Bellezza's soothing oil shampoo is ideal for calming and reducing the itching sensation of sensitive, irritated scalps.
€10.19€50.95/l -
A gift for you
RedkenRedken Color Extend Blondage Neutralising conditioner for blonde hair 300ml
Neutralising conditioner for blonde hair.
€19.99€66.63/l -
American CrewAmerican Crew Ultra Gliding Shave Oil Huile De Shaving 50ml
An anti-irritation concentrate. A shaving oil to prepare for a close shave.
€22.00€440.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Repair Repairing conditioner 500 ml
Ultimate Repair, the deepest repair range from Wella Professionals.
€34.99€69.98/l -
HerbatintHerbatint Treatments Travel Kit 150 ml
The essential haircare routine to protect and maintain your coloured hair.
€14.76€98.40/l -
American CrewAmerican Crew Styling Boost Pre-Hair Shampoo 250ml
Boost Pre-Hair Shampoo leaves hair light and voluminous from roots to ends.€15.50€62.00/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Sun Protect 2-in-1 Masks BC Bonacure 150ml
2 in 1 Care mask and balm for after-sun care.
€20.95€139.67/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Pre-treatment 190ml
Absolut Repair Molecular pre-treatment, Deep Molecular Repair & Instant Transformation.
For all types of damaged hair, 190ml.€44.90€236.32/l -
Organic
Les couleurs de JeanneLes couleurs de Jeanne Fortifying Care Amla Bioes All hair types 100g
This fortifying Care strengthens and stimulates hair growth.
€7.66€76.60/kg -
TadeTadé Aleppo Laurel Shampoo 10% (in French) Short, dry or curly hair 300ml
Aleppo shampoo, free from colouring agents and palm oil, rich in essential fatty acids.
€11.80€39.33/l -
American CrewAmerican Crew Styling Fiber Gel Coiffant-soin Hybrid 150ml
Fiber Gel is a hybrid styling care that adds texture and density to hair, while preserving its healthy, natural look.
€23.21€154.73/l -
OrofluidoOrofluido Original Beauty Shampoo 50ml
Beauty shampoo for natural or colour-treated hair. Provides remarkable shine, silkiness and colour protection.
€4.19€83.80/l -
Organic
Les couleurs de JeanneLes couleurs de Jeanne Henna Purifying Care Neutre Charcoal & Amla Bioes Oily scalp 100g
This purifying Care purifies the hair and scalp.
€7.66€76.60/kg -
In HaircareIn Haircare Exfoliating Gel 200ml
In Haircare's Exfoliating Gel with organic peppermint is combined with fine salt for mechanical exfoliation of the scalp.
€26.90€134.50/l -
American CrewAmerican Crew Classic 3-in-1 Shampoo 100ml
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Original Perfumes
€10.00€100.00/l -
Organic
BiokapBiokap Belleza Bio Shampooing bio Fortifiant Cheveux fins 200ml
Shampoing bio fortifiant pour cheveux fins. Enrichi en prêle et curcuma pour des cheveux plus forts, épais et brillants. Vegan€10.19€50.95/l -
NioxinNioxin Purifying Anti-dandruff Lotion Irritated Scalp 100ml
Designed to soothe irritation, itching, flaking and redness of the scalp.
€27.46€274.60/l -
GranionsGranions Solide Beauty & Vitality Shampoo 80g
The BEAUTÉ & VITALITY SOLIDE SHAMPOO has been carefully formulated using natural ingredients that respect the hair.
€9.42€117.75/kg -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Protective shampoo for coloured hair 500ml
Vitamino Color Spectrum Shampoo protects coloured hair while cleansing the hair fibre.€33.10€66.20/l -
ApaisylApaisyl Anti-lice 3-in-1 shampoo 200ml
Removes head lice and eggs in 5 minutes through mechanical action, protects against reinfestation for up to 72 hours, and leaves hair soft.
€22.36€111.80/l -
NioxinNioxin System 1 leave-in treatment for natural hair and moderate hair loss 100 ml
Reinforces the thickness and density of your hair.
€19.94€199.40/l -
-20%
LazartigueLazartigue Clear Anti-Dandruff Shampoo Dry scalp 250ml
Anti-dandruff shampoo for dry scalp
€14.36 €17.95€57.44/l -
New Made in France
CatapouxCatapoux Anti-lice repellent lotion 100 ml
Repels head lice for 12 hours with Eucalyptus Citriodora essential oil.
€16.96€169.60/l