Hair products and treatments
-
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional BC Bonacure Anti-Dandruff Serum Dandruff-prone scalp 100ml
A balancing anti-dandruff serum.
€22.90€229.00/l -
-15%
Christophe RobinChristophe Robin Fabulous Curls Ritual Kokum Butter Cleansing Balm Very curly to frizzy hair 250ml
A non-foaming balm to nourish and detangle very curly to frizzy hair.
€22.86 €26.89€91.44/l -
NioxinNioxin Light Hair Loss Shampoo Natural and Fine Hair 300ml
Light hair loss shampoo for Plus volume
€16.80€56.00/l -
Organic
Les couleurs de JeanneLes couleurs de Jeanne Soothing Care Neem Bioes Irritated scalps with dandruff 100g
This soothing Care soothes and relieves itching.
€7.66€76.60/kg -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Illuminating Shampoo 1L
Discover Bond Repair Illuminating Shampoo, which brightens and strengthens blonde and lightened hair.
€56.12€56.12/l -
American CrewAmerican Crew Styling Forming Pre-Hair Shampoo 250ml
Forming Pre-Hair Shampoo hydrates, nourishes and defines curls while eliminating frizz without weighing hair down.€15.50€62.00/l -
NatessanceNatessance Capillary Castor oil 100 ml
Deeply nourishes and strengthens hair with organic castor oil and pro-ceramides, repairing split ends for thicker, healthier-looking locks.
€10.79€107.90/l -
Organic
FlorameFlorame Nourishing Keratin Shampoo Dry hair 250ml
Florame Nourishing Shampoo has a creamy texture and a delicious Coco Perfumes for dry, damaged hair. Enriched with Plant Keratin, it nourishes your lengths.
€11.50€46.00/l -
-15%
BeurerBeurer Hair clippers HR5000
BEURER HR5000 hair clipper for a professional haircut at home
€40.79 €47.99 -
NioxinNioxin System 4 Shampoo for Coloured/Dry/Damaged Hair and Advanced Loss 1L
Shampoo for coloured/dry/damaged hair with advanced hair loss.
€34.00€34.00/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Hydrating mask dry hair 250 ml
Deeply hydrates and revives dry hair for lasting softness and shine.
€35.29€141.16/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Nourishing Masks 500ml
Discover the Bond Repair Nourishing Mask for blonde and lightened hair that deeply hydrates.
€57.24€114.48/l -
NioxinNioxin System 4 Leave-In Care for Coloured/Dry/Damaged Hair and Advanced Loss 100ml
Leave-In Care for coloured/dry/damaged hair with advanced hair loss.
€19.90€199.00/l -
FlorameFlorame Shampoing Gel d'Aloe Vera Bio 200 ml
Gently cleanses body and hair with organic aloe vera gel.
€8.40€42.00/l -
OlaplexOlaplex N°5 CURL Hydrating Conditioner curly hair 250 ml
Strengthens, defines and hydrates curls while reducing frizz and breakage.
€33.90€135.60/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Silky 24-hour balm 100 ml
Deeply nourishes dry or curly hair with squalane and omega-9 to smooth frizz and add shine without weighing it down.
€38.52€385.20/l -
-20%
BeauterraBeauterra Essentials travel pouch
Cleanses and nourishes dry hair, reducing split ends and frizz.
€14.35 €17.94€47.83/l -
New Organic Made in France Vegan
LA ROSÉELA ROSÉE Nourishing shampoo refill for dry to very dry hair 400 ml
An ultra-gentle shampoo that cleanses, moisturises and soothes hair. Gentle, shiny, light hair!
€17.50€43.75/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Elements Regenerating Masks Renewing 75ml
Formulated with 95% natural ingredients¹ and silicone-free.
€12.98€173.07/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Silky 24h balm 30 ml
Enriched with squalane and omega-9, this balm nourishes dry or curly hair for lasting shine and frizz control.
€27.00€900.00/l -
NioxinNioxin System Anti-dandruff Dry Scalp Conditioner 200ml
Reduces redness and irritation of the scalp, soothes itching and reduces flaking.
€19.96€99.80/l -
RosebaieRosebaie Castor Travel Kit 300 ml
Enriched with keratin and castor oil, this hydrating travel kit helps promote hair growth while protecting both hair and skin.
€20.90€69.67/l -
EstipharmEstipharm Large brushing hair brush 1 x unit
Makes styling mid-length to long hair effortless for a perfect blow-dry.
€7.45€7.45/u -
NioxinNioxin System 1 Natural Hair and Moderate Loss Kit 700ml
Kit for natural hair with moderate loss.
€40.00€57.14/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Violet Masks 500ml
Discover Violet Bond Repair Masks for blonde and lightened hair that neutralise and strengthen.
€57.24€114.48/l -
Hei PoaHei Poa Sun Care 3-in-1 After-Sun Shower Shampoo 150ml
Hei Poa After-Sun Shower Shampoo gently cleanses your skin and hair every day. Removes all residues of sunscreens, salt, sand and the scent of chlorine.
€6.70€44.67/l -
American CrewAmerican Crew 3 in 1 Shampoo Chamomile + Pine 250ml
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a relaxing Perfumes.
€16.00€64.00/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Collagen Volume Boost Gel Balm BC Bonacure Fine hair 1000 ml
A lightweight Gel Balm for fine, fragile hair.
€37.99€37.99/l -
Organic Vegan
Lov'FrogLov'Frog Organic Certified Solide Shampoo for Normal Hair 50g
Lov'Frog Solide Shampoo for Normal Hair helps maintain hair balance and leaves it feeling supple.
€14.88€297.60/kg -
American CrewAmerican Crew Styling Forming Cream Gel Coiffant-Hybrid Care 150ml
Forming Cream Gel is a hybrid styling care that defines Curls, reduces frizz, offers medium hold and a natural finish.
€23.21€154.73/l -
-
NioxinNioxin System 4 Kit for Dyed/Dry/Damaged Hair and Advanced Loss 700ml
Kit for coloured/dry/damaged hair with advanced hair loss.
€48.40€69.14/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Hydrating mask dry hair 100 ml
Deeply hydrates and revives dry hair for lasting softness and shine.
€19.69€196.90/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Violet Balm 250ml
Discover Violet Bond Repair Balm for blonde and lightened hair, which neutralises and detangles
€20.41€81.64/l -
BeauterraBeauterra Fortifying Extra Gentle Shampoo for normal or fragile hair 100 ml
Hydrates, soothes and strengthens hair.
€4.74€47.40/l -
PARASIDOSEPARASIDOSE 2-in-1 lice and nit repellent spray for hair and fabrics 100 ml
Protects hair and fabrics from insects for up to 12 hours with citriodora eucalyptus.
€8.29€82.90/l