Hair products and treatments
-
Organic
PatykaPatyka Skin Booster Serum Face, Body And Hair 50ml
PATYKA Regenerating Serum is a multi-functional skin care product: tones & nourishes
€42.90€858.00/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Colour Protect Colour Protect Shine Mask 250 ml
Lazartigue Color Potection Mask with camellia oil fixes hair color, prolonging its radiance
€31.92 €39.90€127.68/l -
PropoliaPropolia Organic Dry Hair Masks Etre De Meche 200ml
The Capillary Mask nourishes even the driest hair.
€21.06€105.30/l -
Organic Made in France
CoslysCoslys Family Shampoo Organic Aloe Vera For All Hair Types 100ml
Known for its moisturising and soothing properties.
€5.40€54.00/l -
NatessanceNatessance Hair and nail oil 100 ml
Strengthens and nourishes hair, nails and cuticles with the regenerating power of castor oil.
€7.50€75.00/l -
ArganicareArganicare Keratin Keratin Repairing Care No-rinse for curly hair 400ml
Restores strength and shine to heat damaged or chemically treated hair.
€10.90€27.25/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Restart Bond Repair Gentle Repair Shampoo 250ml
This gentle shampoo repairs and reverses Capillary damage on 4 levels thanks to LipidBond Filler technology, for hair that is 12 times stronger
€13.00€52.00/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Balm spray BC Bonacure for Colouring Hair 200ml
Helps achieve the optimum pH level of 4.5 and improves styling.
€12.70€63.50/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Repair Light Shampoo 1L
Ultimate Repair, the deepest repair range from Wella Professionals.
€40.99€40.99/l -
-
Organic Made in France
NaturadoNaturado Shampoo for Damaged Hair 200ml
Shampoo gives shine and suppleness to damaged hair.
€7.69€38.45/l -
Vegan
Wella ProfessionalsWella Professionals Elements Renewing No-Rinse Skincare Spray 150ml
This de-stressing spray detangles and moisturises hair.
€17.99€119.93/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Repair Light Shampoo 100ml
Ultimate Repair, the deepest repair range from Wella Professionals.
€10.30€103.00/l -
Organic
FlorameFlorame Anti-Dandruff Shampoo Scalp with dandruff 250ml
Florame's certified organic Anti-Dandruff Shampoo gently cleanses scalps prone to dandruff. Its formula combines prebiotics and jujube extract to purify and rebalance the scalp.
€9.70€38.80/l -
LuxeolLuxeol Progressive Fall Arrest Condtioner 150ml
Luxéol Progressive Anti-Hair Loss Conditioner reduces hair loss.€20.89€139.27/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss No-Rinse Thermo-Protective Care Cheveux Colorés Méchés 190ml
Thermo-protective leave-in care for coloured hair that adds softness and shine, thanks to its invisible shield technology€32.99€173.63/l -
American CrewAmerican Crew Heavy Hold Pomade Strong Hold And Extreme Shine 85g
Extra-strong hold extreme shine styling paste.
€13.98€164.47/kg -
Organic
LadrômeLadrôme Bioes Coco Oil 150ml
Coco Oil nourishes, smoothes and coats dry, frizzy hair to restore its shine and vigour.
€9.00€60.00/l -
NioxinNioxin Kit 4 Coloured Hair Progressed Thinning 340ml
Coloured hair progressed thinning
Contains 3 products: 1 shampoo 150ml + 1 conditioner150ml + 1 treatment 40ml
€34.37€101.09/l -
Organic Made in France Vegan
DermaclayDermaclay 2in1 Organic Finishing Serum Curls 50ml
This 2-in-1 ANTI-FRISOTTIS & CURLS ACTIVATOR SERUM has a two-phase texture with proven efficiency
€18.79€375.80/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Uniq One All-In-One Care For Curls 230ml
Professional leave-in care that offers 10 real benefits to meet the needs of all types of curly hair.
€19.99€86.91/l -
Organic Made in France
GamardeGamarde Organic stimulating lotion for suffocated scalp 6 x 5 ml
This certified organic, silicone-free hair lotion—with no synthetic preservatives—revives your hair’s natural beauty.
€10.00€333.33/l -
Organic Made in France
GamardeGamarde Nourishing organic acacia honey shampoo dry and damaged hair 500 ml
Nourishing organic shampoo for dry or damaged hair, enriched with acacia honey.
€15.90€31.80/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Nourish High Nutrition 2in1 Cleansing Balm 150ml
This cleansing balm, 93% natural origin, gently cleanses and deeply nourishes dry hair.
€18.95 €23.69€126.33/l -
ApaisylApaisyl Anti-lice & Nits Lotion Xpert Beeswax 100ml
APAISYL anti-lice Xpert Beeswax - Anti-Lice and Anti-Nits Treatment Lotion - 100% efficiency in 1 5-minute treatment(1) - With ingredients of natural origin(2) - From 6 months - Free comb - 100ml
€16.99€169.90/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Finition Mistify Strong fast-drying spray with strong hold 300 ml
Strong hold spray, 24-hour hold
€16.00€0.05/ -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Deep cleansing shampoo oily hair and scalps 500 ml
This shampoo helps to restore the scalp's natural balance.
€34.90€69.80/l -
ArganicareArganicare Figue de Barbarie Regenerating Serum 100ml
Your hair is soft, silky and unconditionally shiny.
€15.95€159.50/l -
EstipharmEstipharm Summer hair clip 1 x
Secure your hairstyles with elegance using this stylish, luminous hair clip.
€3.08€3.08/u -
FlorameFlorame Dry hair After Shampoo With Bioes Essential Oils 200ml
With nourishing and Revitalizing properties.
€16.60€83.00/l -
ApaisylApaisyl Anti-lice Lentes & Xpert Plus lotion 200 ml
Kills head lice and eggs in 5 minutes, with mechanical action that protects for up to 72 hours – no resistance build-up.
€22.00€110.00/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Sun Protect Hair and scalp cleansing Gel BC Bonacure 100 ml
A vegan 3-in-1 Coconut Gel for sun-sensitive hair.
€5.70€57.00/l -
Made in France Vegan
VitryVitry Conditioner 190 ml
Nourishes, strengthens and hydrates hair without weighing it down.
€12.89€67.84/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Re/Start™ Anti-warm glare beauty drops 50ml
Anti-warm glare beauty drops 50ml.
€19.99€399.80/l -
Argile du VelayArgile du Velay Montmorillonite powder 300 g
Rich in minerals, this natural montmorillonite clay absorbs impurities and purifies—ideal for internal or external use.
€4.30€14.33/kg -
NioxinNioxin 3d Intensive Diaboost Thin Hair Treatment 100ml
3D Intensive Diaboost
Thin Hair Treatment
In one application, the hair is easy to comb, visibly thicker and denser.
€56.76€567.60/l