🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Hair products and treatments

  1. New
    Soivre Cosmetics Lightening lotion Natural Blond 100 ml
    Soivre Cosmetics

    Soivre Cosmetics Lightening lotion Natural Blond 100 ml

    Revives blonde hair and gradually lightens brown shades with lemon and chamomile.

    (0)
    €15.26
    €152.60/l
  2. New
    Soivre Cosmetics Natural Blond mask 500 ml
    Soivre Cosmetics

    Soivre Cosmetics Natural Blond mask 500 ml

    Revives golden highlights and lightens hair with camomile, honey and lemon.

    (0)
    €14.02
    €28.04/l
  3. New
    Soivre Cosmetics Natural blonde shampoo 500 ml
    Soivre Cosmetics

    Soivre Cosmetics Natural blonde shampoo 500 ml

    Revives blonde highlights and boosts shine with chamomile and lemon

    (0)
    €14.02
    €28.04/l
  4. New
    Herbatint Color Glow Colour Mask 150 ml

    Multiple choice

    Herbatint

    Herbatint Color Glow Colour Mask 150 ml

    Revives hair colour while nourishing for natural, intense shine.

    (0)
    €14.95
    €119.60/l
  5. Olaplex N°10 curl defining gel 200 ml
    Olaplex

    Olaplex N°10 curl defining gel 200 ml

    Define and enhance your curls with 72-hour frizz-free, flexible hold, powered by avocado oil.

    (0)
    €29.00
    €145.00/l
  6. New
    Les petits prodiges Gift set trio of balms neutral fig and tinted
    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Gift set trio of balms neutral fig and tinted

    Nourishes, soothes and protects skin and lips with 100% natural care.

    (0)
    €14.99
    €74.95/kg
  7. Vichy Dercos Densi Solution Thickening Shampoo 250ml
    Vichy

    Vichy Dercos Densi Solution Thickening Shampoo 250ml

    VICHY Densi-solution thickening shampoo recreates volume for a weakened hair.

    (23)
    €21.95
    €87.80/l
    Out of stock
  8. Vichy Dercos Densifying Capillary Concentrate weakened hair 100ml
    Vichy

    Vichy Dercos Densifying Capillary Concentrate weakened hair 100ml

    VICHY Dercos Hair Densifying lotion makes your hair visibly denser and stronger.

    (19)
    €44.58
    €445.80/l
    Out of stock
  9. Ducray Nutricerat Nutrition Mask Easy Detangling for Brittle & Damaged Hair 150ml
    Ducray

    Ducray Nutricerat Nutrition Mask Easy Detangling for Brittle & Damaged Hair 150ml

    Nutricerat mask nourishes, repairs and ensures easy detangling for avery dry, brittle and damaged hair.

    (6)
    €20.75
    €138.33/l
    Out of stock
  10. Pranarôm Aromapoux Lice repellent organic lotion Pranapoux 30ml
    Pranarôm

    Pranarôm Aromapoux Lice repellent organic lotion Pranapoux 30ml

    Protect your child's head from everyday creepy crawlies.

    (5)
    €8.70
    €290.00/l
    Out of stock
  11. Revlon Professional Equave Instant Detangling Care Normal to dry hair 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Instant Detangling Care Normal to dry hair 200ml

    Professional Bi-Phase detangling Care for normal to dry hair.

    (31)
    €14.99
    €74.95/l
    Out of stock
  12. Revlon Professional Equave Fortifying Detangling Care Fine and weakened hair 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Fortifying Detangling Care Fine and weakened hair 200ml

    Fortifying leave-in detangling Care for fine hair.

    (13)
    €14.99
    €74.95/l
    Out of stock
  13. Revlon Professional Equave Instant Detangling Care Blonde hair 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Instant Detangling Care Blonde hair 200ml

    Instant detangling leave-in care for blonde, bleached, highlighted or white hair.

    (13)
    €14.99
    €74.95/l
    Out of stock
  14. Revlon Professional Equave Kids Shampoos Green Apple Perfumes 300ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Kids Shampoos Green Apple Perfumes 300ml

    Detangling shampoo for all hair types.

    (4)
    €15.98
    €53.27/l
    Out of stock
  15. Revlon Professional Equave Kids Demelant Care Green Apple Perfumes 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Kids Demelant Care Green Apple Perfumes 200ml

    Instantly detangles and smoothes for shiny, silky hair.

    (7)
    €14.99
    €74.95/l
    Out of stock
  16. Revlon Professional Equave Kids Demelant Care Princess 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Kids Demelant Care Princess 200ml

    No-rinse instant detangling spray.

    (24)
    €14.99
    €74.95/l
    Out of stock
  17. Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks 150ml

    The first leave-in spray mask to deliver 10 ESSENTIAL BENEFITS to hair.

    (216)
    €13.99
    €93.27/l
    Out of stock
  18. Revlon Professional Uniq One Hair Treatment No Rinse Spray Mask Parfum Lotus 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One Hair Treatment No Rinse Spray Mask Parfum Lotus 150ml

    No rinse hair spray mask

    Repairs and detangles damaged hair

    (17)
    €13.99
    €93.27/l
    Out of stock
  19. Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks Perfumes Coco 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks Perfumes Coco 150ml

    The first leave-in spray mask to deliver 10 ESSENTIAL BENEFITS to hair.

    (49)
    €13.99
    €93.27/l
    Out of stock
  20. Revlon Professional Style Masters Curly Fanaticurls Sculpted Curls 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Style Masters Curly Fanaticurls Sculpted Curls 150ml

    Sublimates Curls with high definition and maximum control.

    (11)
    €16.90
    €112.67/l
    Out of stock
  21. Revlon Professional Style Masters Smooth Iron Guard Smoothing Protective Balm 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Style Masters Smooth Iron Guard Smoothing Protective Balm 150ml

    For unruly, curly hair looking for a smooth, silky effect with temporary movement.

    (1)
    €16.00
    €106.67/l
    Out of stock
  22. Uriage D.S Anti-Dandruff Regulating Lotion 100ml
    Uriage

    Uriage D.S Anti-Dandruff Regulating Lotion 100ml

    URIAGE D.S. lotion removes skin flakes, calms itching and cleanses and purifies.

    (14)
    €13.00
    €130.00/l
    Out of stock
  23. Natessance Capillary Beauty and Precious Oils Hair Treatment for Normal to Dry Hair 150 ml
    Natessance

    Natessance Capillary Beauty and Precious Oils Hair Treatment for Normal to Dry Hair 150 ml

    Nourishes and enhances normal to dry hair with a silicone-free blend of argan, shea and olive oils.

    (7)
    €9.49
    €63.27/l
    Out of stock
  24. Natessance Capillary Ultra-nourishing shea and plant keratin conditioner very dry hair 150ml
    Natessance

    Natessance Capillary Ultra-nourishing shea and plant keratin conditioner very dry hair 150ml

    Deeply nourishes and detangles dry to very dry hair with shea butter and plant keratin for soft, shiny curls.

    (7)
    €8.69
    €57.93/l
    Out of stock
  25. Made in France
    René Furterer 5 Sens Furterer 5 Sens Baume Demelant Sublimateur 150 ml
    René Furterer

    René Furterer 5 Sens Furterer 5 Sens Baume Demelant Sublimateur 150 ml

    FURTERER
    5 sens
    Sublime detangling balm  
    Frequent use 
    All hair types 
    150ml

    (12)
    €16.79
    €111.93/l
    Out of stock
  26. -20% Made in France
    Marie Rose Marie Rose Lice Repellent Spray 48h 100ml
    Marie Rose

    Marie Rose Marie Rose Lice Repellent Spray 48h 100ml

    MARIE ROSE
    lice  repellent

    Protection for the whole family
    for the whole family 
    Long-lasting protection up to 2 days 
    Suitable for children from 3 years 
    100ml

    (2)
    €11.44 €14.29
    €114.40/l
    Out of stock
  27. A gift for you
    Redken Styling By Texture Paste Long-Lasting Defining Paste 71g
    Redken

    Redken Styling By Texture Paste Long-Lasting Defining Paste 71g

    The modelling paste provides suppleness and long-lasting hold. Ideal for hairstyles looking for raw texture and long-lasting, malleable definition

    (2)
    €17.99
    €253.38/kg
    Out of stock
  28. L'Oréal Professionnel Liss Unlimited Intense Smoothing Shampoo 300ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Liss Unlimited Intense Smoothing Shampoo 300ml

    L'Oreal Shampoo Liss Unlimited ensures a 4 day straigthening action.

    (54)
    €13.90
    €46.33/l
    Out of stock
  29. Made in France
    René Furterer Sublime Karité Professional Styling Discipline Milk Dry hair 100ml
    René Furterer

    René Furterer Sublime Karité Professional Styling Discipline Milk Dry hair 100ml

    Hydrated hair protected from frizz for 48 hours¹. ¹64% agreement out of 76 consumers.

    (101)
    €16.98
    €169.80/l
    Out of stock
  30. Organic
    Cattier Shea Butter Organic Shea Butter Face Body And Hair 100g
    Cattier

    Cattier Shea Butter Organic Shea Butter Face Body And Hair 100g

    CATTIER Shea butter nourishes and protect your face, body and hair.

    (15)
    €5.59
    €55.90/kg
    Out of stock
  31. Organic
    Cattier Sublime Alchimie Multi Purpose Dry Oil 100ml
    Cattier

    Cattier Sublime Alchimie Multi Purpose Dry Oil 100ml

    Cattier Multi-Purpose Dry Oil moisturises, nourishes, repairs and protects your face, body and hair.

    (19)
    €12.49
    €124.90/l
    Out of stock
  32. American Crew American Crew Daily Moisturizing Shampoo 250ml
    American Crew

    American Crew American Crew Daily Moisturizing Shampoo 250ml

    American crew
    Daily moisturizing shampoo
    Gentle shampoo
    healthy scalp
    Daily use
    Normal to dry hair

    (45)
    €13.19
    €52.76/l
    Out of stock
  33. American Crew Boost Powder Volume Styling Powder 10g
    American Crew

    American Crew Boost Powder Volume Styling Powder 10g

    Volume powder with anti-gravity effect for a matte finish.

    (29)
    €16.00
    €1,600.00/kg
    Out of stock
  34. American Crew Classic 3-in-1 Shampoo 450ml
    American Crew

    American Crew Classic 3-in-1 Shampoo 450ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Original Perfumes.

    (87)
    €18.36
    €40.80/l
    Out of stock
  35. American Crew Precision Shave Shaving Gel 150ml
    American Crew

    American Crew Precision Shave Shaving Gel 150ml

    Transparent Gel for a close shave. Soothes the Skin and prevents irritation when shaving.

    (23)
    €11.77
    €78.47/l
    Out of stock
  36. American Crew Beard Serum Beard Oil 50ml
    American Crew

    American Crew Beard Serum Beard Oil 50ml

    Ultra-light, fast-absorbing beard serum formula

    (34)
    €14.62
    €292.40/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara